Skocz do zawartości

LVW 22 mm czy Panoptic 24 mm?


KarolF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1. Podobne tematy ostatnio często się pojawiają, jednak nie w zestawieniu akurat obu tych okularów. LVW często polecany jest jako okular docelowy, zwłaszcza dla tych których nie stac na naglera. Na naglerka niestety ja tez nie mam funduszy ale na Panoptica by sie znalazło. Czy jednak róznica miedzy Panopticiem 24 mm a LVW 22 mm jest na tyle wyrazna że warto doplacic 450 zł. ( oferta z DO) ?

 

2. Czy ktoś się orientuje ile w przybliżeniu trwa realizacja zamówienia okularów TV w DO? (szczerze to pod wpływem impulsu już zamówiłem tego Panoptica i nie wiem czy on aż zza oceanu nie bedzie ściągany :Boink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na stronie DO jest status "w magazynie" to go mają i wyślą zaraz po złożeniu zamówienia i płatności.

 

Gdyby Panoptica nie dyskwalifikował u mnie ER 15mm (potrzebuję ER 20mm tak jak w LVW - noszę okulary korekcyjne) to myślę, że bym się skusił. Natomiast mam LVW 22mm i jest to mój docelowy okular w tym zakresie ogniskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kolega bedzie zadowolony z Pan. 24 to nie ulega wątpliwości, ale...

 

Swoją droga to troche dziwnie postepujesz - najpierw zamówiłes okular, a nastepnie założyłęś wątek z pytaniem

który okular bedzie lepszy - zapewne liczysz na to, że utwierdzimy cię w zakupie

 

wracam do tego ''ale''

zarówno z LVW 22 jak i Panopticem 24 dostaniesz bardzo podobne powiększenie i pole widziane w okularze

roznica w deklarowanym polu to zaledwie 3 st. (LVW 65 - Pan 68), pod wzgledem jakości obrazu

obydwa okulary to najwyższa półka.

Jeżeli te 450 zł róznicy to dla ciebie marna kwota, suma do przeskoczenia to bierz Tele Vue.

Do tego dochodzi błoga swiadomość posiadania szkła z najlepszej, prestiżowej stajni.

 

Dla mnie natomiast znacznym jakościowym skokiem byłaby przesiadka z LVW 22 na Naglera 22, ale to już

faktycznie inna cena jest, choć jeżeli się cierpliwie poszuka na rynku wtórnym, to naprawdę czasami

świetnie mozna trafić

 

...kurde ale o czym my tu mówimy, przecież ty już kupiłeś sobie to szkło - to co tu skrobię na tej klawiaturze

to jest musztarda po obiedzie :rolleyes:

 

pozdrawiam

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno z LVW 22 jak i Panopticem 24 dostaniesz bardzo podobne powiększenie i pole widziane w okularze

roznica w deklarowanym polu to zaledwie 3 st. (LVW 65 - Pan 68), pod wzgledem jakości obrazu

obydwa okulary to najwyższa półka.

 

to jasne, można to wyczytać na stronie sklepu i na pewno KarolF wydając ponad 1000 zł doskonale orientuje się w parametrach liczbowych.

 

ciekawsze są praktyczne wrażenia, tylko problem w tym że trzeba trafić na osobę która tych różnych okularów używała (najlepiej w tym samym teleskopie) i może porównać bezpośrednio.

na przykład w tym wątku są takie porównania ale akurat pan optyk był tylko wspomniany jako wice-nagler i nie wynika z tego jak wypada przy LVW.

no i nie wynika też czy korekcja wad w panopticu jest taka jak w naglerze (a tylko pole mniejsze) czy gorsza i o ile gorsza.

 

jeżeli ktoś wie to proszę się nie krępować i napisać :)

 

 

...kurde ale o czym my tu mówimy, przecież ty już kupiłeś sobie to szkło - to co tu skrobię na tej klawiaturze

korek/koreto jest musztarda po obiedzie :rolleyes:

 

delta raczej w sobotę nie pracuje więc pewnie można jeszcze zadzwonić i zmienić decyzję bez żadnych konsekwencji :)

(zresztą po zrealizowaniu zamówienia w ciągu 10 dni można odesłać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te 450 zł róznicy to dla ciebie marna kwota, suma do przeskoczenia to bierz Tele Vue.

Do tego dochodzi błoga swiadomość posiadania szkła z najlepszej, prestiżowej stajni.

 

Kwota ta bynajmniej nie jest dla mnie marna, a wydając ją nie liczyłem jedynie na zwiekszenie pola o 3 st.

Jeżeli więc ktoś miał doczynienia zarówno z omawianym TV jak i LVW 22 mm i nie zauważył różnic w jakości dawanych przez te okulary obrazów to bardzo prosze o informacje. Szkoda bowiem tyle dopłacac jedynie za samą markę, a jak zauważył Szuu zamówienie można jeszcze zmienic (a za zaoszczedzoną kase kupic np. porządny filterek :rolleyes: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jasne, można to wyczytać na stronie sklepu i na pewno KarolF wydając ponad 1000 zł doskonale orientuje się w parametrach liczbowych.

 

jak przeczytasz pierwsze zdanie KarolaF z postu powyżej , to nie okazuje się to takie jasne Szuu jak by ci się wydawało

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.