Skocz do zawartości

Synta 8'' Dobson/Pyrex (+ASCT +dodatkowy szukacz)


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Sprzedam Syntę 200/1200 Dobson-Pyrex. Stan dobry. Kilka małych otarć i obić na dobsonie. Niemal niewidoczne. Powstały w trakcie wielu transportów. Pod celą LG zamontowany system ASCT, uszczelniony, z wyciętymi dziurami do kolimacji, na włącznik. Zasilany z ogniw od laptopa. Zamontowany jest też dodatkowy szukacz w stylu "red dot finder" (przeznaczony jako celownik do wiatrówek, alezmodyfikowany w nowe szkiełko). Szukacz przemalowany na czarno :)

Optyka teleskopu nienaruszona, czysta.

 

Sprzedaję bez okularów

 

Cena: 850zł (do uzgodnienia też) :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdyby kasa była, to bym brał 8" :szczerbaty: . Ale jako, że brak mi jest papierów wartościowych to pozostanę na razie przy 15cm lusterku ;)

 

Pozdrawiam

 

PS. Do wszystkich co ostatnio pisali w dziale mój pierwszy teleskop:

To jest okazja! Naprawdę warto skusić się na taki sprzęcik. (nie chcę robić z tego żadnej reklamy!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej nie będzie <_<

do czego to doszło :unsure:

 

Jak przyciśnie to będzie ..... :rolleyes:

 

Chyba Nam rynek wtórny staje na głowie, skoro nie ma chętnych po takiej cenie. Ach gdyby to tak często o 25% taniej można było kupić uzywaną Synte 25 albo 30 cm. Te małe Synty poprostu zapchały rynek i chyba mało już jest chętnych, po aktualnych cenach.

 

A tak wogóle wyciąg wimmer tam masz stary czy Crayford ?

Wimmer to nie jest prawdziwy ASCT tylko wychładzająca wentylacja pod lustrzana.

 

P.S.

Kuba nie polecam Ci przesiadania się z 15-tki na 20-tkę. Wiem z własnego doświadczenia że to będzie za mała różnica w obrazach. Polecam raczej coś ok. 25 cm. Wtedy różnica będzie powalająca. Jak już wydawać ponad kilo szmalu to konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyciśnie to będzie ..... :rolleyes:

 

:terefere:

 

A tak wogóle wyciąg wimmer tam masz stary czy Crayford ?

Wimmer to nie jest prawdziwy ASCT tylko wychładzająca wentylacja pod lustrzana.

 

1.Jest tam standardowy (kiedyś) wyciąg cierny (grzebieniowy)

 

2.A ja myślałem, że to ASCT, bo wszyscy tak nazywają podobnie wykonane usprawnienie. Niech będzie nawet Samorobiony Wiatrakowy System Chłodząco-Dmuchający

 

pozdrawiam

 

P.S: Dzięki za reklamę. Twoje zainteresowanie jak zwykle każe mi myśleć, że jesteś chętny do kupna :D

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się Wimmer na Mnie że tak krytycznie sie rozpisuję. Postaram się już zamknąć. :Boink:

 

P.S.

Przypomniałem sobie, że To właśnie TY przecież sprzedawałes resztki Synty, co myslałem że może wezmę i to TY zbudowałeś składaną Ćmę 8". Zdziwiło Mnie więc że skąd w sprzedaży druga bliźniacza Synta ? Po Ci były dwie ? (znowu te Moje upierdliwe pytania)

 

Wiesz szkoda że okularków kitowych nie dajesz do niej. Zawsze to coś jeśli to dla kogoś pierwszy teleskop.

 

No dobrze już się zamykam .... i ani słowa więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się Wimmer na Mnie że tak krytycznie sie rozpisuję. Postaram się już zamknąć. :Boink:

 

P.S.

Przypomniałem sobie, że To właśnie TY przecież sprzedawałes resztki Synty, co myslałem że może wezmę i to TY zbudowałeś składaną Ćmę 8". Zdziwiło Mnie więc że skąd w sprzedaży druga bliźniacza Synta ? Po Ci były dwie ? (znowu te Moje upierdliwe pytania)

 

Wiesz szkoda że okularków kitowych nie dajesz do niej. Zawsze to coś jeśli to dla kogoś pierwszy teleskop.

 

No dobrze już się zamykam .... i ani słowa więcej.

Nie gniewam się :Beer:

 

Optyka przełożona z Synty do "Ćmy" wróciła na swoje miejsce krótko po tym. I oto właśnie ta Synta, która pożyczała optykę do "Ćmy". Ciało tamtego ATMu znalazło nowego właściciela i z tego co wiem dostała większe "oczy", a miejsca tam nie brakowało.

 

Okularków KITowych nie dodaje do niej, bo już dawno sprzedałem. Zazwyczaj i tak, kto kupuje je w zestawie szybko się ich pozbywa, więc bez sensu by było, gdybym specjalnie po to je dokupywał. Jednak dodaję do zestawu kellnera Celestrona SMA 25mm. Na początek jest ok i porównywalny do KITowej "dwudziestki piątki". Na początek według mnie ok.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.