Skocz do zawartości

Igła


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

ngc4565iglass5.th.jpg

 

http://img183.imageshack.us/img183/7280/ngc4565iglass5.jpg

 

NGC 4565, fascynujący obiekt w Warkoczu Bereniki odległy o 53 mln ls, wymiary 16’ x 2’, jasność obserwowana 10,4 m

 

6*5 min pod czarnym niebem + 9*3 min z Warszawy bez filtrów, ISO 800

SW 150/750, Canon 400 D, CG-5 GT

 

Pozdrawiam

 

Piotr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega fotografował igłę a na zdjęciu załapało się blisko 20 innych NGC/IC. :Salut:

Niestety z planetoidami posucha, tylko jedna i to zbyt słabiutka aby się zarejestrować. Komet i nowych brak. Zasięg jasności gwiazd: Niemal wszystkie gwiazdy USNO-B do 19,0 mag wyraźnie widoczne, wiele gwiazd nawet do 19,8 mag też zarejestrowanych.

 

Krótka analiza w AFA:

 

iglam.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega fotografował igłę a na zdjęciu załapało się blisko 20 innych NGC/IC. :Salut:

Niestety z planetoidami posucha, tylko jedna i to zbyt słabiutka aby się zarejestrować. Komet i nowych brak. Zasięg jasności gwiazd: Niemal wszystkie gwiazdy USNO-B do 19,0 mag wyraźnie widoczne, wiele gwiazd nawet do 19,8 mag też zarejestrowanych.

 

Krótka analiza w AFA:

 

iglam.JPG

 

idąc za radą MarcinaPC złożyłem tylko klatki spod czarnego nieba wyrzucając materiał z miasta

tak więc mamy 6 x 5 min + agresywną obróbkę

niestety, załapał się nieproszony gość :angry:

czy teraz jest lepiej ???

 

pozdrawiam

 

Piotr M

 

iglatylkoczarneniebolm5.th.jpg

 

http://img141.imageshack.us/img141/5220/ig...rneniebolm5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam wrażenie że ten materiał z miasta wniósł jednak pozytywny wkład w efekt końcowy. No i teraz ciekawe by było zobaczyć jak wygląda ten miejski osobno!. I z którego miejsca fociłeś?. Fajne są Twoje i MarcinaPC prace z tych zestawów - naprawdę zaskakująco dobre!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonalem sie sam ze materiał z miasta dal dużo w końcowym efekcie w przypadku Igły. Wczoraj korzystając z miarę bezchmurnego nieba pokusiłem sie na mala sesje foto z tarasu.

Ostatnio fotografowałem będąc poza miastem i zapomniałem jakie sa plusy focenia z mojego tarasu. Nie potrzeba żadnej latarki bo wszystko widać. Krzyżyk w lunetce biegunowej wyraźnie odcinajacy sie od "ciemnego" nieba, znaki na klawiaturze, oznaczenia portów w montażu, atlas nieba można by i poczytać itp itd słowem świetlny wypas ;)

 

Zrobiłem 12x 4min/iso800 z filtrem LP potem padł guiding bo gwiazdka była za słaba od początku.

 

ngc4565v10sky4cr869tyi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonalem sie sam ze materiał z miasta dal dużo w końcowym efekcie w przypadku Igły. Wczoraj korzystając z miarę bezchmurnego nieba pokusiłem sie na mala sesje foto z tarasu.

Ostatnio fotografowałem będąc poza miastem i zapomniałem jakie sa plusy focenia z mojego tarasu. Nie potrzeba żadnej latarki bo wszystko widać. Krzyżyk w lunetce biegunowej wyraźnie odcinajacy sie od "ciemnego" nieba, znaki na klawiaturze, oznaczenia portów w montażu, atlas nieba można by i poczytać itp itd słowem świetlny wypas ;)

 

Zrobiłem 12x 4min/iso800 z filtrem LP potem padł guiding bo gwiazdka była za słaba od początku.

 

ngc4565v10sky4cr869tyi2.jpg

 

fakt, dodatkowo na tarasie dochodzi odpowiednie zasilanie pod ręką :D

obrobiłem samą sesję z miasta i uważam, że w moim przypadku efekty są mizerne

do filtrów się zraziłem, bo winietują mi tak, że nawet flat nie pomaga, no i dodatkowo ta dominanta barwna przy obróbce...

poniżej w kolejności: samo miasto (9x3min), czarne niebo (6x5min), combi

 

iglatylkomiasto1wa9.th.jpg

 

iglatylkoczarneniebolm5.th.jpg

 

ngc4565iglaca4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miasta bez filtra to nie robiłbym niczego powyzej 2-2.5 min bo tło zje wszystko. Nie ma cudów, trzeba wyjezdzac za miasto jak chce sie mieć w większości wypadków akceptowalne efekty w przypadku canona. Kusiło mnie kiedyś zrobic np 50-60 klatek jakiegoś obiektu i zobaczyć co wyjdzie z miasta i myślałem ze przyłożę właśnie Igle z 40 klatek.. ale szkoda mi troche czasu ;)

Dla porównania przypomne zdjęcie Holmesa (tez z tarasu) ale bez filtra. Pomijając wzorcową winietę wyszło pomimo duuuuuzo wiekszego LP bo rozproszonego na mgle ale fakt ze obiekt jasny i klatki 60sek.

 

17pholmes_60s_20071120.v1.3.1_4200_50_.res.jpg

 

W sumie ciekawe jakbym to teraz obrobił. Moze odgrzebie źródła B)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.