Skocz do zawartości

pierwszy teleskop :)


Si-Coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciał bym zakupic swój pierwszy teleskop. Mam na sam teleskop z montażem ok. 7000 zł .

Cel był astrofoto, ale dobry sprzet astrofot jest strasznie drogi więc pozostaje wizual z możliwością pstryknięcia fotek planet ewentualnie może jakiś jasnych gwiazdozbiorów.

 

Moja propozycja:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...de4b6f5a09d9c2d

 

Jeśli kiepski to proszę o polecenie lepszego za takie pieniądze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Poraz kolejny. Ile razy można powtarzać? Podaj swoje warunki. Gdzie mieszkasz, jakie masz warunki transportowe, ile kilometrów/metrów masz do dobrej miejscówki obserwacyjnej. Bez tego nie ma mowy o dalszej dyskusji.

 

Pozdrawiam

 

PS. A niebo kiedykolwiek przez cokolwiek obserwowałeś? Przez lornetkę na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 7000zł można zacząć myśleć o niewygórowanym astrofoto. Jednak oprócz sprzętu potrzebna jest jeszcze wiedza na ten temat. Jeżeli masz jako takie pojęcie to sprecyzuj swoje cele, założenia i oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w warszawie, ale tu nie będę obserwował ( wyjazdy w dobre miejscówki ). Kompletnie nie znam się na astronomii ( dlatego napisałem w dziale "mój pierwszy teleskop"). Moje cele to gromady gwiazd oraz mgławice. Z teog co widziałem to raczej nie kupie w takiej cenie dobrego teleskopu. Myślałem nad HEQ5 PRO + jakaś tuba, ale większe tuby do mgławic są cholernie drogie dlatego postanowiłęm odpuścić na rzecz czegoś lepszego do wizuala. Nie chce koniecznie super extra zdjęć - chce po prostu utrwalać to co zaobserwuje :)

Proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe jest stwierdzenie "dobry teleskop" (może ktoś pokusi się o zdefiniowanie tego sformułowania, tak żeby wszystko było jasne), bo jeżeli za punkt odniesienia przyjmiemy, dość stary, przy tym, od czasu do czasu wymagający różnych przeróbek i poprawek Teleskop Hubble'a (no wiecie, trzeba skołować ekipę remontową, znaleść jakiś wahadłowiec, wysłać całość w kosmos - czyli raczej średnio udany model), to faktycznie za 7 tyś. nic sensownego się nie znajdzie ;)

 

PS.

Witamy na Forum :Beer:

Edytowane przez deryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Może zabierz się z kimś pod ciemne niebo. Poparz sobie ile trwa przygotowanie planu obserwacji, ustawienie montażu, ustawienie ostrości, znalezienie obiektu, właściwe wykadrowanie i dobranie czasów naświetlania, potem palenie fotek, potem bezsensowne fotografowanie z zakrytym deklem (darki) oraz białego pudełka (flaty), w międzyczasie pstrykanie zupełnie nie-wiadomo-czego (biasy). Pomijam takie drobiazgi jak organizacja zasilania, software do sterowania czy obróbki itp.

Zobacz czy Ci to w ogóle odpowiada, czy złapiesz bakcyla. Jeżeli nie to jesteś 3.5 kilo do przodu (połowę odpalasz mi za dobrą radę ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie traktujcie mnie jak dziecko :>

Nie sądze, że sobie przyjade, rozłoże telepa i cykne fotke ... :)

 

Proponujcie jakieś teleskopy ( cena może przekroczyć nawet 10 000 zł w polskich sklepach bo będę sprowadzał z usa gdzie cena nawet z dostawą jest dużo tańsza). Jeśli macie coś dobrego do astro foto - też chętnie obejże. Nie mam nikogo znajomego z kim mógl bym się zabrać także mogę liczyć wyłącznie na siebie. Proszę o jakieś konkretne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich aktywnych i mniej aktywnych Forumowiczów.

 

Czytam od około roku systematycznie to FORUM, niedawno się zarejestrowałem, całe moje życie kręci się wokół optyki (pierwsza plastikowa lunetka przywieziona z Węgier "x" lat temu, następna 2 metrowa (na długość :-))zrobiona samodzielnie z soczewki okularowej i okularu mikroskopowego itd.) oraz fotografii. Nauczyłem się tutaj, że "najlepszy teleskop" to taki który będzie często używany. Z tego co tu czytam i widzę na prezentowanych zdjęciach, uwieczniać swoje obserwacje można na kartce papieru lub nawet komórką. Satysfakcja z obserwacji gwarantowana. Może rzeczywiście lepiej na początek coś za 3,5k. Najpierw trzeba, moim skromnym zdaniem, nabrać praktyki w "naszym niebie", nacieszyć się nim, poznać, a potem myśleć o jakimś "wypasionym sprzęcie", bo jeśli "to nie to", to szkoda kasy.

 

Pozdrawiam wszystkich w moim pierwszym poscie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.