Skocz do zawartości

GOOGLE TŁUMACZY NA POLSKI :)


Rekomendowane odpowiedzi

w drugą stronę jakby lepiej - polska język trudna język, nie to co angielska:

http://translate.google.com/translate?u=ht...sl=pl&tl=en

 

The texts are generated by pseudotłumacza google are żałośnej quality, but not odstają from those generated by other "machinery". The computer never, at least not yet BAAAARRRDDDZZZOO long, not replace, in this respect, man."

 

ale można optymistycznie podsumować, że:

 

For me, and probably for many of us very understandable. It is clear that far from being ideal but it's always something.

 

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa przykłady pokazują użyteczność tłumaczenia maszynowego. Jest ona bardzo ograniczona, ale tłumaczenie maszynowe pewne zastosowanie ma, np. instrukcje obsługi (dlatego m.in. bywają niezrozumiałe).

Niemniej jednak nie jestem zwolennikiem takiego zastosowania (do stron www), szczerze mówiąc do żadnego, takich aplikacji - potrafią one niemiłosiernie przekręcić sens ich zawartości.

:Beer:

Edytowane przez MaciekC6N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ łeb mam jż do nauki ciężki,czy może mnie ktoś łaskawie oświecić czy można przetłumaczyć instrukcję napisaną a pdf w akrobacie.I jak to ugryzć ,o ile się da.Jest tego 64 strony z rysunkami i tablicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ łeb mam jż do nauki ciężki,czy może mnie ktoś łaskawie oświecić czy można przetłumaczyć instrukcję napisaną a pdf w akrobacie.I jak to ugryzć ,o ile się da.Jest tego 64 strony z rysunkami i tablicami.

 

wystarczy skopiowac tekst i przetlumaczyc go tu:

http://translate.google.com/translate_t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pdf nie jest skanem tylko skonwertowanym plikiem tekstowym, to możesz zrobić tak jak mówi pbart, tyle że tabele Ci się porozjeżdzają.

Jesli pdf jest skanem, to można dokument wrzucić na specjalny soft, który spróbuje "odczytać" zawartość i przekonwertować dokument do pliku tekstowego. Konwersja jest obarczona błędami np. o zamiast 0, l zamiast i, etc. Ale po naniesieniu poprawek, będziesz mógł to wrzucić do jakiegoś softu tłumaczącego.

No albo dać to tłumaczowi i mieć wszystko w ***** - no tyle że będzie to słono kosztować.

Pozdrawiam,

:Beer:

Edytowane przez MaciekC6N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pdf nie jest skanem tylko skonwertowanym plikiem tekstowym, to możesz zrobić tak jak mówi pbart, tyle że tabele Ci się porozjeżdzają.

Jesli pdf jest skanem, to można dokument wrzucić na specjalny soft, który spróbuje "odczytać" zawartość i przekonwertować dokument do pliku tekstowego. Konwersja jest obarczona błędami np. o zamiast 0, l zamiast i, etc. Ale po naniesieniu poprawek, będziesz mógł to wrzucić do jakiegoś softu tłumaczącego.

No albo dać to tłumaczowi i mieć wszystko w ***** - no tyle że będzie to słono kosztować.

Pozdrawiam,

:Beer:

Syn kończy za miesiąc studia informatyczne i wraca do domu to niech się z tym bawi :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyznam, że z automatycznego tłumacza google korzystałem do tłumaczenia z niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego na angielski. Zazwyczaj wystarczało do informacji jakich poszukiwałem, czyli spraw technicznych.

 

Korzystałem też swego czasu do tłumaczenia z rosyjskiego na angielski informacji o systemach transakcyjnych na rynkach finansowych (forex), bo Rosjanie tutaj dużo rzeczy zrobili. Altavista robiła to lepiej niż google (jednak mają dłuższe doświadczenie) ale oba tłumaczyły nazwy trędu byczego na wołowy (beef zamiast bull), co wyglądało przekomicznie w dłuższych zdaniach :)

 

Z tłumaczeń na polski chyba jednak korzystał nie będę, bo są dość "specyficzne". Tak a propos automatycznego tłumaczenia to trafiłem kiedyś drivery od Della (już będzie z 6-8 lat temu) przetłumaczone maszynowo na polski. Drivery nazywały się wówczas po polsku "woźnica", co przysporzyło mi wiele radości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.