Skocz do zawartości

Ktora z tych wybrac ?


Rekomendowane odpowiedzi

zalezy mi na tym aby lornetka miala jak najleprza jakosc i jasnosc obrazu w dzien jak i przy patrzeniu na gwiazdy jednoczesnie bylbym bardzo zadowolony jesli bym mogl zbaczyc tarcze jowisza , kiedys ogladalem przez jakas stara ruska lunte 20x50 i nawet dalo sie zobaczyc paski ale nie uwazam zeby tamta luneta miala dobra jakosc obrazu nie pamietam co to byl za model.

Modele nad ktorymi sie zastanawiam to . Jesli chodzi o parametry to wiem o co chodzi i ktora bym wzial ale nie wiem jak te marki sie sprawuja bo moze vanguard 10x50 da wiecej niz celestron 12x60 ? chodzi mi o pomoc w kwesti jakosci marki glownie . chcialem celestrona ale gdzies przeczytalem o sporej ilosci wad miedzy innymi o tym ze jak sie przylozy oczy mocniej to sie okular cofa czyli chalowo, jak patrzylem w sklepie przez nikona to tam sie ustawialo skokowo i nic sie nie cofalo ale te sa za drogie .

 

Po myslniku cena w funtach teraz chyba cos kolo 4.7 stoi

 

Celestron Upclose 10 x 50 - 25

Bresser Hunter 10x50 - 39

Vanguard FR 10x50 - 55

Vanguard FR 12x50 - 58

Vanguard FR 16x50 - 60

Helios Weathermaster III 10x50 - 60

Vanguard FR 20x50 - 65

Celestron SkyMaster 12x60 - 69

 

to tyle , moze ktos zna leprze marki w podobnych cenach niestety na zlotowki nie patrze :) wiec nie wiem ile to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal brak odpowiedzi zadnej .

Dzisiaj bylem w dwoch sklepach aby zobaczyc na wlasne oczy pare modeli i musze stwierdzic ze kupno przez internet to jak loteria , niestety nie mialem okazji popatrzec przez modele ktorymi jestem najbardziej zainteresowany celestron 12x60 i helios naturesport plus 10x50.

Z ogladanych najbardziej zadowolil mnie zeiss za 1000 funtow nie ma sie czego przyczepic :) ale np. leica za te sama cene miala gorszy obraz od Praktica za 50. bardzo zadowalajaca byla tez opticron 10x25 ale to troche mala chociaz obraz byl leprzy niz wiekszosc 10x50 ale cena za takie male g to tez za duza 150 funtow. Pewnie wiekszosc sie ze mna nie zgodzi ale Nikona nie polecam nie zaskoczyl mnie niczym pentax tak samo jak nikon porownywalne .

Patrzac przez te lornetki zwracalem szczegolna uwage na kolorowe obwodki wokol bialych elementow i straszna lipa prawie wszystkie to maja rowniez leica za 1000. Patrzylem tez na rozdzielczosc drobnych szczegolo tutaj lepiej ale te kolorowe obwodki przy patrzeniu na gwiazdy pewnie nie beda wskazane nie znam sie bardzo na tym ale wiem co widze. Trzy modele mialy obraz czysty bez kolorowanek wokol bialych elementow.

Zeiss £1000 super ale nie stac mnie .

Opticron 10x25 - £150 przyzwoity ale cena jak na mala lornetke to za duzo o 5 razy.

Praktica 10x50 - £50 tutaj obraz naprawde przyzwoity a i cena niska ale konstrukcja lornetki nie najleprze cos jest nie tak , normalnie jak sie patrzy przez lornetke to obraz jest w ladnym koleczku a tu nie bylo widac krawedzi kolo czarne bylo rozmyte i miala znacznie mniejsze pole widzenia niz reszta .

 

Czy ktos cos wie o Heliosie Naturesport plus 10x50 , albo ogolnie cos o Heliosach ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
napewno obraz jest leprzy od nikonow.

Napewno, to Kopernik był kobietą :lol:

:ha: przepraszam, których Nikonów? Od High Grade, Monarch i Action EX z pewnością nie.

Pozostałe Nikony nie są warte uwagi. Może masz na myśli lornetkę ze słowem Nikon na niej, a pochodzącej gdzieś z egzotycznego singapuru, która nawet nie leżała obok optyki Nikona

Możesz jakoś rozwinąć wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglądnij na www.cloudynights.com, a konkretnie:

recenzje lornetek - http://www.cloudynights.com/category.php?c..._id=48&pr=2

forum n/t lornetek - http://www.cloudynights.com/ubbthreads/pos...oard/binoculars

artykuły o lornetkach - http://www.cloudynights.com/category.php?c..._id=76&pr=3

Edytowane przez skymacho2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Napewno, to Kopernik był kobietą :lol:

:ha: przepraszam, których Nikonów? Od High Grade, Monarch i Action EX z pewnością nie.

Pozostałe Nikony nie są warte uwagi. Może masz na myśli lornetkę ze słowem Nikon na niej, a pochodzącej gdzieś z egzotycznego singapuru, która nawet nie leżała obok optyki Nikona

Możesz jakoś rozwinąć wątek?

Napewno leprzy od nikona Action EX 10x50 przez ktorego patrzyłem i od leica za cene 10x, przez mojego heliosa bez problemu widac tarcze jowisza , a teraz nawet wenus . Oczywiscie wszystkim nowo kupującym doradzam pojście do sklepu i popatrzenie przez sprzet.

Z aparatami zenit np jest tak ze mozesz miec model który bedzie działał 50 lat i wszystko bedzie super a kolejny z tej samej seri zepsuje sie po 2 miesiacach. Nie wykluczam ze tak samo jest z heliosem . ten co ja kupiłem jest znakomity .

Kupowanie przez internet to loteria, odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj :rolleyes:

Pozdr. Artur

 

 

Nie sądzę aby to była loteria. Trzeba umieć sie odnaleźć w tym świecie to można sobie całkiem przyzwoicie radzić. Są pewne żelazne zasady którymi warto się kierować przy zakupie w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.