Jump to content

co to było ?


Bobi
 Share

Recommended Posts

dziś około godz 00.20 widziałem jakiś obiekt który mrugnoł znów zaswiecił i zniknol nie była to satelita poniewarz miało jasność ok - 4.0 mag. co to było wszpórzedne ; na poludnie od gwiazdozbioru wożnicy .

 

prosze o odpowiedz Paweł z krakowa :idea: :Cry::lol::o :x :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego wykluczasz sztucznego satelitę :?: Mgło to byc np. iridium.

Flary moga mieć jasnośc rózna nawet -7, -8 mag. Zalezy jak daleko jesteś od centurm flary :D

Jak oststnio obserwowałem iridium wyglądało to bardzo podobnie

Najbierw błysk powiedzmy -2 mag potem gasnie i nagle "rozświeca" sie do -7mag

spoko to sobie wygląda trwa około 10 sek.

Może to cos innego ..... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Wejdź na stronę http://www.heavens-above.com/countries.asp

Podaj swoją lokalizację (miasto) i po chwili zobaczysz czy miałeś o tej godzinie flarę iridium.

Na stronie możesz także zobaczyć przeloty ISS i flary dzienne.

Ewentualnie ściągnij sobie mały programik Orbitron ze strony http://www.stoff.pl/

Link to comment
Share on other sites

sorki ale muszę to w końcu napisać ja pod koniec wakacji jakoś o 23 zobaczyłem trzy obiekty kolorka czerwonego o jasności ok -5mag poruszały się z płn.wschodu na płd.zach. leciały w trujkąciku a po chwili jeden z lewej odbił na lewo po czym zasłoniły mi je już drzewa i finito moja siora widziała to i stała jak wryta i na satelitkę to raczej nie wyglądało jak myślicie cóż to było :roll:

Link to comment
Share on other sites

ALE W UFO NIE WIERZYSZ W JAKO CO- LATAJĄCE STATECZKI CZY W OBCE CYWILIZACJE A TUTAJ PRZYTOCZĘ FAJNE SŁÓWKA Z FILMU KONTAKT " GDYBY NIE ISTNIAŁO JESZCZE JAKIEŚ INNE ŻYCIE WE WSZECHŚWIECIE TO BYŁO BY TO OKROPNE MARNOTRAWSTWO PRZESTRZENI" CZY JAKOŚ TAK TYLKO OD RAZU PISZĘ ŻE NIE JESTEM JAKIMŚ SZAJBNIĘTYM UFO-NARWAŃCEM :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego wykluczasz sztucznego satelitę :?: Mgło to byc np. iridium.

Flary moga mieć jasnośc rózna nawet -7, -8 mag. Zalezy jak daleko jesteś od centurm flary  :D

Jak oststnio obserwowałem iridium wyglądało to bardzo podobnie  

Najbierw błysk powiedzmy -2 mag potem gasnie i nagle "rozświeca" sie do -7mag  

spoko to sobie wygląda trwa około 10 sek.  

Może to cos innego ..... :D  :D

 

To nie był satelita Irydium. Jeżeli bobi obserwował z Krakowa, to o tej porze nie mógł Irydium zaobserwować. Zresztą pora o której obserwował wyklucza także inne satelity latające na "normalnych" wysokościach.

Może to był samolot?

Link to comment
Share on other sites

To nie był satelita Irydium. Jeżeli bobi obserwował z Krakowa, to o tej porze nie mógł Irydium zaobserwować. Zresztą pora o której obserwował wyklucza także inne satelity latające na "normalnych" wysokościach.

Może to był samolot?

 

Dlatego napisałem że moze coś innego.

Ten cytat o marnotrawstwie przestrzeni to juz gdzieś słyszałem 8)

UFO rzuciłem tak o

Nie wiem czemu ludziska z forum nie lubią określenia UFO :?:

W ufo nie wierze jako w latające talerze. :D

A cywilizacje to juz inna bajka bo jezeli jest nasza to dlaczego nie mogło by być ich więcej :?: Dowodów na to że istnieją inne cywilizacje jest tyle samo jak na to że ich nie ma. :D

Nie wiem co o tym myśleć......

Link to comment
Share on other sites

eeeee tak sie składa że ja też koło 24. widzialem jakiś obiekt. był koloru czerwonego i poruszał sie z południa na północ. przeleciał całe niebo od południa na północ w mniej niż 10 sekund. byłem bardzo zaskoczony... nawet nie wiedziałem co to jest.... i teraz tesz nie wiem

Link to comment
Share on other sites

dziś około godz 00.20 widziałem ...

 

Zdecydowanie za późno na satelitę Iridium. Na inny kosmiczny śmieć też raczej za późno. Słońce o północy jest już bardzo głęboko pod horyzontem i satelita musiałby być na bardzo wysokiej orbicie żeby być widocznym.

 

pzdr. Boopsi

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale takie są właśnie początki nocnych obserwacji. Co raz jakiś znak zapytania. Z czasem tych znaków zapytania jest coraz mniej, gdyż wiedza na temat tego co możemy zobaczyć jest większa.

 

Z powyższych postów można wysnuć jednak pewne wnioski. Po pierwsze obserwujmy dokładnie i dokładnie opisujmy co zobaczyliśmy. Gdzie i kiedy obiekt X pojawił się, jak szybko się przemieszczał, jaką miał jasność, czy stałą, czy zmienną, kolor, gdzie i o której zniknął. Do tego zawsze dobrze mieć pod ręką lornetkę, gdyż ta może pozwolić zidentyfikować ewentualne "UFO".

 

Ja wczoraj wieczorem spędziłem godzinę pod niebem i w tym czasie widziałem dwa tajemnicze obiekty. Pierwszy miał kształt litery V, przemieszczał się ze wschodu na zachód z prędkością około 3-5 stopni na sekundę, ramiona miały po 2-3 stopnie długości, były ciemnoszare.

Drugi podążał w podobnym kierunku z tą samą prędkością, tylko miał inny kształt, który zmieniał się nieznacznie.

Było to około 20:30 i na szczęście widziałem już takie obiekty wcześniej, a do tego miałem lornetkę i przez nią mogłem podziwiać lot tych ... dzikich kaczek (może gęsi?) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.