Skocz do zawartości

co to było ?


Bobi

Rekomendowane odpowiedzi

dziś około godz 00.20 widziałem jakiś obiekt który mrugnoł znów zaswiecił i zniknol nie była to satelita poniewarz miało jasność ok - 4.0 mag. co to było wszpórzedne ; na poludnie od gwiazdozbioru wożnicy .

 

prosze o odpowiedz Paweł z krakowa :idea: :Cry::lol::o :x :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wykluczasz sztucznego satelitę :?: Mgło to byc np. iridium.

Flary moga mieć jasnośc rózna nawet -7, -8 mag. Zalezy jak daleko jesteś od centurm flary :D

Jak oststnio obserwowałem iridium wyglądało to bardzo podobnie

Najbierw błysk powiedzmy -2 mag potem gasnie i nagle "rozświeca" sie do -7mag

spoko to sobie wygląda trwa około 10 sek.

Może to cos innego ..... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę http://www.heavens-above.com/countries.asp

Podaj swoją lokalizację (miasto) i po chwili zobaczysz czy miałeś o tej godzinie flarę iridium.

Na stronie możesz także zobaczyć przeloty ISS i flary dzienne.

Ewentualnie ściągnij sobie mały programik Orbitron ze strony http://www.stoff.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale muszę to w końcu napisać ja pod koniec wakacji jakoś o 23 zobaczyłem trzy obiekty kolorka czerwonego o jasności ok -5mag poruszały się z płn.wschodu na płd.zach. leciały w trujkąciku a po chwili jeden z lewej odbił na lewo po czym zasłoniły mi je już drzewa i finito moja siora widziała to i stała jak wryta i na satelitkę to raczej nie wyglądało jak myślicie cóż to było :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE W UFO NIE WIERZYSZ W JAKO CO- LATAJĄCE STATECZKI CZY W OBCE CYWILIZACJE A TUTAJ PRZYTOCZĘ FAJNE SŁÓWKA Z FILMU KONTAKT " GDYBY NIE ISTNIAŁO JESZCZE JAKIEŚ INNE ŻYCIE WE WSZECHŚWIECIE TO BYŁO BY TO OKROPNE MARNOTRAWSTWO PRZESTRZENI" CZY JAKOŚ TAK TYLKO OD RAZU PISZĘ ŻE NIE JESTEM JAKIMŚ SZAJBNIĘTYM UFO-NARWAŃCEM :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wykluczasz sztucznego satelitę :?: Mgło to byc np. iridium.

Flary moga mieć jasnośc rózna nawet -7, -8 mag. Zalezy jak daleko jesteś od centurm flary  :D

Jak oststnio obserwowałem iridium wyglądało to bardzo podobnie  

Najbierw błysk powiedzmy -2 mag potem gasnie i nagle "rozświeca" sie do -7mag  

spoko to sobie wygląda trwa około 10 sek.  

Może to cos innego ..... :D  :D

 

To nie był satelita Irydium. Jeżeli bobi obserwował z Krakowa, to o tej porze nie mógł Irydium zaobserwować. Zresztą pora o której obserwował wyklucza także inne satelity latające na "normalnych" wysokościach.

Może to był samolot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był satelita Irydium. Jeżeli bobi obserwował z Krakowa, to o tej porze nie mógł Irydium zaobserwować. Zresztą pora o której obserwował wyklucza także inne satelity latające na "normalnych" wysokościach.

Może to był samolot?

 

Dlatego napisałem że moze coś innego.

Ten cytat o marnotrawstwie przestrzeni to juz gdzieś słyszałem 8)

UFO rzuciłem tak o

Nie wiem czemu ludziska z forum nie lubią określenia UFO :?:

W ufo nie wierze jako w latające talerze. :D

A cywilizacje to juz inna bajka bo jezeli jest nasza to dlaczego nie mogło by być ich więcej :?: Dowodów na to że istnieją inne cywilizacje jest tyle samo jak na to że ich nie ma. :D

Nie wiem co o tym myśleć......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee tak sie składa że ja też koło 24. widzialem jakiś obiekt. był koloru czerwonego i poruszał sie z południa na północ. przeleciał całe niebo od południa na północ w mniej niż 10 sekund. byłem bardzo zaskoczony... nawet nie wiedziałem co to jest.... i teraz tesz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś około godz 00.20 widziałem ...

 

Zdecydowanie za późno na satelitę Iridium. Na inny kosmiczny śmieć też raczej za późno. Słońce o północy jest już bardzo głęboko pod horyzontem i satelita musiałby być na bardzo wysokiej orbicie żeby być widocznym.

 

pzdr. Boopsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale takie są właśnie początki nocnych obserwacji. Co raz jakiś znak zapytania. Z czasem tych znaków zapytania jest coraz mniej, gdyż wiedza na temat tego co możemy zobaczyć jest większa.

 

Z powyższych postów można wysnuć jednak pewne wnioski. Po pierwsze obserwujmy dokładnie i dokładnie opisujmy co zobaczyliśmy. Gdzie i kiedy obiekt X pojawił się, jak szybko się przemieszczał, jaką miał jasność, czy stałą, czy zmienną, kolor, gdzie i o której zniknął. Do tego zawsze dobrze mieć pod ręką lornetkę, gdyż ta może pozwolić zidentyfikować ewentualne "UFO".

 

Ja wczoraj wieczorem spędziłem godzinę pod niebem i w tym czasie widziałem dwa tajemnicze obiekty. Pierwszy miał kształt litery V, przemieszczał się ze wschodu na zachód z prędkością około 3-5 stopni na sekundę, ramiona miały po 2-3 stopnie długości, były ciemnoszare.

Drugi podążał w podobnym kierunku z tą samą prędkością, tylko miał inny kształt, który zmieniał się nieznacznie.

Było to około 20:30 i na szczęście widziałem już takie obiekty wcześniej, a do tego miałem lornetkę i przez nią mogłem podziwiać lot tych ... dzikich kaczek (może gęsi?) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.