Skocz do zawartości

Korektor komy MPCC


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam korektor komy Baadera MPCC

 

Stan optyczny idealny, parę kosmetycznych spraw na mocowaniu od śrubki kontrującej (widoczne na fotce). Nie sądzę abym w przyszłości robił coś Newtonem ze względu na słaby montaż, a szkoda żeby leżał i się kurzył. Wspaniale współpracuje z Newtonami f/4,5-f/6 wypłaszcając całkowicie pole. Niezbędny do astrofotografii, więc jeśli ktoś chce się bawić w astrofoto to polecam!

 

 

Cena: 330zł + przesyłka (nówka w DO 380zł + przesyłka)

 

Zdjęcia:

 

mpcc_1.jpg

 

mpcc_2.jpg

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam nadzieję, że kupujesz jakieś płaskie APO, a nie, że rzucasz astrofoto :rolleyes:

 

ale żeby tak już nie offtopowac za bardzo, to mpcc jest nie tylko niezbędne do foto, ale również znakomicie spisuje się przy obserwacjach jasnym newtonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzuce cos offtopic bo nie moge tego tak puscic bez komentarza :P

...

Nie sądzę abym w przyszłości robił coś Newtonem ze względu na słaby montaż, a szkoda żeby leżał i się kurzył.

...

 

Jak ja zaczynalem na CG5GT to z zazdrością patrzyłem na Twoje HEQ5 i uzyskiwane rezultaty - a właśnie wtedy używałeś newtona f/5. Czyżbyś na prawdę uważał ze montaż jest slaby ??? Wspomnę np Twojego Irisa NGC7023.

Jesli ty byleś na wstępie w stanie mieć fajne gwiazdki i prowadzenie w punkt praktycznie, to pomyśl co byś teraz uzyskiwał patrząc na postęp który ja zrobiłem. Nie wiem może źle myślę ale stawiałem nowe HEQ5 troche ponad CG5GT.

 

Z innej strony patrząc jestem przekonany że mały refraktorek (o np jakis triplecik 80-90 B) ) z odpowiednia kamerka swietnie beda dzialac a i mały wiaterek im nie poprzeszkadza na Twoim montażu.

 

Powodzenia w kompletowaniu nowej optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzuce cos offtopic bo nie moge tego tak puscic bez komentarza :P

Jak ja zaczynalem na CG5GT to z zazdrością patrzyłem na Twoje HEQ5 i uzyskiwane rezultaty - a właśnie wtedy używałeś newtona f/5. Czyżbyś na prawdę uważał ze montaż jest slaby ??? Wspomnę np Twojego Irisa NGC7023.

Jesli ty byleś na wstępie w stanie mieć fajne gwiazdki i prowadzenie w punkt praktycznie, to pomyśl co byś teraz uzyskiwał patrząc na postęp który ja zrobiłem. Nie wiem może źle myślę ale stawiałem nowe HEQ5 troche ponad CG5GT.

 

Z innej strony patrząc jestem przekonany że mały refraktorek (o np jakis triplecik 80-90 B) ) z odpowiednia kamerka swietnie beda dzialac a i mały wiaterek im nie poprzeszkadza na Twoim montażu.

 

Powodzenia w kompletowaniu nowej optyki.

 

HEQ5 jest wystarczający do takiej ogniskowej (750mm) jeżeli się foci DSLRem - maska Bayera i tak rozmywa gwiazdkę na kilka pixeli więc to bez różnicy, że dokładnośc prowadzenia jest trochę zbyt mała. A ja zamierzam sprawić sobie kamerę BW prędzej czy później która wymaga idealnego prowadzenia, każde nawet małe pojechanie jest od razu widoczne. No ale tez detal który mozna osiągnąć jest dużo wyższy niż w Canonie. Typowy Newton odpada też ze względów logistycznych - muszę wyjeżdzać na sesje a wiadomo kolimacja itp. No a poza tym nastawiam się narazie na szerokie pola, długie ogniskowe zostawiam sobie na potem. Na chwilę obecną planuję coś w okolicach 550-600mm (tak krótkich sensownych Newtonów nie ma) więc nie taka znowu różnica w porównaniu z 750mm Newtona.

 

Poza tym chcę pokazywać zdjęcia w 100% albo i nawet 120% rozdzielczości z maksymalnym detalem, prowadzenie musi być perfekcyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.