Skocz do zawartości

Przejście Marsa blisko Regulusa i Saturna


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam sie ze jednak bedzie to trudne albo niemozliwe do zobaczenia, chyba ze z wahadlowca B) . Okolo godziny 22 jest jeszcze duże zaświetlenie od zachodzacego Slonca... A w kilka chwil pozniej cala trojka plus Ksiezyc znika za horyzontem <_< Przynajmniej tak mi sie wydaje po symulacji Stellarium...

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zycze superpogody, czasu i spokoju. Ja nie mam warunkow - ale i tak sprobuje wesc najwyzej i najciemniej w miescie jak sie da :Salut:

 

jak zwykle chmury wiedziały, gdzie mają siedzieć. Widziałem tylko Księżyc przez chwilę :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Na warszawskiej Gorce Szczesliwickiej, po za kulturalnymi dresiarzami i panienkami z psami, obserwowalem tylko Rogalik :mellow: akurat 15 min, przed widowiskiem granatowy rzyg zaatakowal horyzont i moglem tylko papierosa zapalic zeby jeszcze dolozyc sie do widocznosci... Ale staralem sie... Godzine czekalem, wychladzalem nawet maka w lodówce (oczywiscie mysleli w domu ze to niebieska kielbasa krakowska :huh: )

Ale, ale, wlasnie przy tej nudzie zachmurzonej pomyslalem, ze mozna by obcykac 2 miejsca w W-wie na planety i spotkania :Beer: tj. Szesliwicka i Kopiec PW k. Bartyckiej... Szczegolnie ze blisko tam do Centrum Galaktycznego Neptuna czyli do Pracowni komet...

No to jakby Ktos chcial cyklicznie sie wybrac z kielbasą na gorki to jesli bede mogl chetnie sie zjawie ze swoją krakowską SK102 :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale, wlasnie przy tej nudzie zachmurzonej pomyslalem, ze mozna by obcykac 2 miejsca w W-wie na planety i spotkania :Beer: tj. Szesliwicka i Kopiec PW k. Bartyckiej... Szczegolnie ze blisko tam do Centrum Galaktycznego Neptuna czyli do Pracowni komet...

No to jakby Ktos chcial cyklicznie sie wybrac z kielbasą na gorki to jesli bede mogl chetnie sie zjawie ze swoją krakowską SK102 :icon_razz:

 

 

Ja się piszę zwłaszcza, że do Parku Szczęśliwickiego mam niezbyt daleko i nawet tam wczoraj byłem, ale jeszcze zanim zrobiło się ciemno. Kopiec PW jest trochę dalej, ale mam dogodny dojazd. Mogę też wziąć swój sprzęt (ten, co w opisie), ale tylko wtedy, jak ktoś zapewni transport, bo własnego nie mam.

 

Namiary na mnie są w odpowiednim miejscu Astro-Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się piszę zwłaszcza, że do Parku Szczęśliwickiego mam niezbyt daleko i nawet tam wczoraj byłem, ale jeszcze zanim zrobiło się ciemno. Kopiec PW jest trochę dalej, ale mam dogodny dojazd. Mogę też wziąć swój sprzęt (ten, co w opisie), ale tylko wtedy, jak ktoś zapewni transport, bo własnego nie mam.

 

Namiary na mnie są w odpowiednim miejscu Astro-Forum.

:helo: No to wstepnie ustalam faze polaczenia orbitalnego na 17 lub 18 lipca. Jowisz z Ksiezycem bedzie nad Gorka Szczesliwicka. :astro::Wave: Jesli bedzie pogoda mozemy tez z lodowki oprocz teleskopow przyniesc prawdziwą kielbase i malego grilla, albo kanapki. Mam nadzieje ze jeszcze ktos z Was przybedzie. Ja bede z SW102 i pewnie szanowny Majer ktory ucieszyl mnie swoja odpowiedzia i moze moja narzeczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:helo: No to wstepnie ustalam faze polaczenia orbitalnego na 17 lub 18 lipca. Jowisz z Ksiezycem bedzie nad Gorka Szczesliwicka. :astro::Wave: Jesli bedzie pogoda mozemy tez z lodowki oprocz teleskopow przyniesc prawdziwą kielbase i malego grilla, albo kanapki. Mam nadzieje ze jeszcze ktos z Was przybedzie. Ja bede z SW102 i pewnie szanowny Majer ktory ucieszyl mnie swoja odpowiedzia i moze moja narzeczona.

 

w zapowiadanym czasie niestety pogoda była kiepska (poza tym nie było mnie w Warszawie), dlatego się nie pojawiłem. A teraz wyjeżdżam na cały sierpień, więc następny termin to wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.