Skocz do zawartości

M15


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowu zaatakuje kulką ( no dobra i tak wiem ze wszyscy patrzą na zdjęcia z czerwca cool.gif )
Nie wiedziałem że M15, późno w nocy, jest właściwie w dogodnej pozycji do naświetlania i byłem zaskoczony możliwością jej naświetlenia. Jak to niebo się szybko zmienia !

Środek tej gromady jest bardzo jasny stąd potrzeba klatek z mniejszym czasem.

SW6", CG5G, canon 350 mod, filtr ALP bo z miasta
12x5min, 12x90sek

Mały rzut na samą kulkę

m15_200806_f1280a1024_800.jpg


i dla lubiących szersze kadry też coś

m15_200806_arit_v1.0sky_k1c_f1280a.jpg


Fragment loga z sesji guidujacej - tak dla zainteresowanych

m15_200806_tracklog.JPG

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakości ( w pozytywnym tego znaczeniu) Twoich zdjęć i "skromnościach" w Twoich opisach ma wrażenie że pstrykanie tych fotek przychodzi Ci z taką łatwością jak mi zmiana kanałów w TV. Coś pieknęgo.

Pozdr. Artur

P.S. Juz dawno mialem ochote coś takiego napisać.

Zdradz tajemnice jak To robisz.......

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakości ( w pozytywnym tego znaczeniu) Twoich zdjęć i "skromnościach" w Twoich opisach ma wrażenie że pstrykanie tych fotek przychodzi Ci z taką łatwością jak mi zmiana kanałów w TV. Coś pieknęgo.

Pozdr. Artur

P.S. Juz dawno mialem ochote coś takiego napisać.

Zdradz tajemnice jak To robisz.......

Przyjmuje każde opinie, zdanie i komentarz. Z krytycznych wyciągam wnioski, pozytywne mnie podbudowują :Beer:

 

Pstrykanie nie jest aż takie łatwe na tym co mam ale opanowanie sprzętu przekładające się na akceptowalne wyniki daje satyfakcje.

Uwielbiam stanąć pod rozgwieżdżonym niebem i patrzyć, patrzyc i patrzyć... a obok wesoło słychać ruchy korekcyjne guidingu :szczerbaty: .

Musze sobie coś kupić przenośnego do obserwacji bo lornetka to raczej nie to....

 

Pamiętam jak marzłem w zimie. Sesje w środku lata to jedna wielka przyjemność tym bardziej ze świt wygania Cie do domu o przyzwoitej jeszcze porze (czyli o 2 nad ranem)

 

 

Czy w tym jest jakaś tajemnica ... nie wiem, ja nie widze czegoś tajemniczego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie.... zdradź nam małą tajemnice - czy ty za każdym razem rozstawiasz teleskop od nowa ( kable, ustawianie na polarną itp ) czy masz może jakieś "małe, ukyrte obserwatorium" gdzie telep czeka gotowy na Ciebie co noc rozmyslajac co mu karzesz sfocić dzisiejszej nocy ?

 

Bo ilość Twoich fotek/sesji jest moim aktualnie głównym tematem zazdrości.... :Beer:

 

PS... no i gratuluje.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie.... zdradź nam małą tajemnice - czy ty za każdym razem rozstawiasz teleskop od nowa ( kable, ustawianie na polarną itp ) czy masz może jakieś "małe, ukyrte obserwatorium" gdzie telep czeka gotowy na Ciebie co noc rozmyslajac co mu karzesz sfocić dzisiejszej nocy ?

 

Bo ilość Twoich fotek/sesji jest moim aktualnie głównym tematem zazdrości.... :Beer:

 

PS... no i gratuluje.

Wyjąłeś mi to z ust Philips :-)

Pozdr Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie.... zdradź nam małą tajemnice - czy ty za każdym razem rozstawiasz teleskop od nowa ( kable, ustawianie na polarną itp )

 

Tak i uwierz mi zajmuje to wszytko sporo a najgorsze jest ustawianie ostrości chyba i tutaj musze to zautomatyzowac. Najmniej przyjemności mam ze składania wszystkiego ale to idzie dużo szybciej (ok 15 min)

 

czy masz może jakieś "małe, ukyrte obserwatorium" gdzie telep czeka gotowy na Ciebie co noc rozmyslajac co mu karzesz sfocić dzisiejszej nocy ?

 

Marzenia..... :lol: (przecież jakieś trzeba mieć)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podziwiam dbałość i organizację...

 

Szczerze mówiąc dość mocno stresuje mnie wynoszenie sprzętu i ustawianie za każdym razem. Sprzęt jest delikatny i bardzo łatwo go upuścić, potknąć sie o kable, cos poplątać itp jak się go rozstawia po zmorku czy zwija nad ranem.

Ja sobie wszystko powsadzałem ( narazie dość niedbale ) do walizek gdzie "elementy" są na stałe do nich "przymocowane" ( na zasadzie pasków elektycznych na białych piankach modelarskich ) tak by mieć jakiś porządek w tym wszystkim i tylko kabelki wtykam, ale ciagle jest dość duże zagrozenie małego wypadku.

 

Najgorsze jest noszenie montażu i teleskopu - cieżkie to i nie poreczne.... a warte nie mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG5GT to glowica, nogi, przeciwagi z pretem i pilot. Do tego kabelki. Wszystko w walizeczkach. Tuba podróżuje (jak jadę) oddzielnie ot tak. Jeszcze tak nie było żebym sie poplątał w kable (a nigdy niczym nie świece). Raczej nieopatrznie dotykam tuby jak sprawdzam niebo przez szukacz w czasie naświetlania ( np kurtka) a na to to moj montazyk jest czuly jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.