Skocz do zawartości

POWITANIE W NOWYM GRONIE.


Piatal

Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystam z okazji i przywitam się również z wszystkimi, jestem tak samo pod wrażeniem ogromu pomocnych informacji na forum jak Piatal, i jestem równie zielony. Oto spełniło się moje marzenie, które nie wiem czemu zawsze wydawało mi się poza zasięgiem. Dlatego jestem pełen pomysłu i entuzjazmu, a jeżeli można, z góry dziękuję wszystkim za pomoc, której trzeba bedzie wiele aby zrobić z takiego zieleńca jak ja kogoś z "bladym" pojęciem :-)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, w sumie mówię o teleskopie, i pewnych możliwościach, których wcześniej nie miałem, natomiast teraz dziwię się sam sobie, że bezpodstawnie rezygnowałem z prób zrealizowania takiego hobby.

Mogę powiedzieć że internet w dużym stopniu przybliżył mnie do celu. Możliwość zdobycia wielu informacji praktycznie darmowo, realizacja zakupów tańszego sprzętu używanego, i sam fakt łatwego namierzenia "celu". Taki "luksus" jak astronomia amatorska, często musi się usunąć w cień innych, ważniejszych spraw egzystencjonalnych.

 

Ciężko dokładniej opisać tą kwestię, może kiedyś napiszę na ten temat książkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wiekszosc przechodzila podobna droge do twojej. Mi teraz trudno sobie wyobrazic dzisiejsza astronomie bez elektroniki i internetu. Kiedys postep w astronomii amatorskiej liczyl sie w dekadach, a teraz z roku na rok kazdy z nas podnosi swoje umiejetnosci.

 

Sam mialem pomysl na ksiazke "Astronomia amatorska, komputery, Internet...", ale brak czasu, poza tym to ksiazka gigant by byla. Ale z drugiej strony taka biblia by sie przydala. Chociaz biorac pod uwage tempo zmian warto by sie bardziej zastanowic na medium internetowym. A to mozna zbudowac wspolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii literatury astronomicznej w pełni się zgadzam, w obecnej sytuacji jest to dobre rozwiązanie, mniej sztywne niż druk, w każdej chwili mozna coś dodać albo zmienić. Znaczenie ebook'ów wciąż rośnie, sam zakupiłem palmtopa w dużej mierze ze względu na eksiążki, ich dostępność i mobilność. Warty zaznaczenia jest również fakt że w obecnej chwili i przy obecnej szybkości internetu, kompletna książka w postaci elektronicznej zajmuje niewiele miejsca.

Jeżeli uda się kiedyś zrealizować taką biblię, chętnie dorzucę swoje trzy grosze, nawet jeżeli nie merytorycznie to może będę mógł pomóc technicznie :-)

A może sam do tego czasu czegoś się nauczę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.