Skocz do zawartości

Radio teleskop


dojcek1

Rekomendowane odpowiedzi

Walnąłeś dojcek jak łysy o beton. Może coś konkretniejszego, a nie. "czy ktoś ma taki radioteleskop, czy ktoś zbudował". Pewnie są takie osoby. Ale po co ci to? Chcesz zbudować? My nie czytamy w myślach :rolleyes: .

 

A no i Darek ma rację. Poszukaj, poczytaj (nawet nie na samym AF) i dopiero potem zakładaj topic'i.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom... ja "zbudowalem" :D ale najtaniej jak sie to dalo i nie przynioslo to oczekiwanych rezultatow...

 

 

 

********************

tak przy okzaji to klania sie "mar121" tylko hasla zapomnialem do tamtego konta:P

Edytowane przez tommar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnąłeś dojcek jak łysy o beton. Może coś konkretniejszego, a nie. "czy ktoś ma taki radioteleskop, czy ktoś zbudował". Pewnie są takie osoby. Ale po co ci to? Chcesz zbudować?

 

 

Kuba spokojnie! Radioteleskopów jest niewiele w Polsce. A jak już są to pewnie nie w rękach amatorów. Po co podawać więcej szczegółów, skoro to sprzęt niepowszechny. A może po prostu chciał się skontaktować z kimś kto taką antenę posiada.

 

A Tobie po co Newton? - to pytanie retoryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor

Sprawa chyba nie jest tak skomplikowana jak sie wydaje... choć nie do końca.

Cała sprawa opiera się o odbiornik i system antenowy. To da sie zrobić, nawet własnymi siłami.

Wzmianki o takich konstrukcjach (odbiorników czy raczej konwerterow i anten) były w książce z lat 70-tych "Nowoczesne Zabawki".

Problem zaczyna sie z obróbka i analiza otrzymanych sygnałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko się dowiedzieć czy forumowiczye mają tylko teleskopy soczewkowe,albo czy też są jakieś radioteleskopy w polsce. Zaciekawiło mnie to i się zastanawiem nad tym, czy by nie postawić i czy by ktoś by doradził.

 

No spoko. Przyznam, że ciut rozrzut pojęć chyba tu nastąpił...

Teleskopy soczewkowe mamy, mamy tez zwierciadlane i nawet zwierciadlano-soczewkowe...

 

A radioteleskopy to zupełnie inna bajka...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba spokojnie! Radioteleskopów jest niewiele w Polsce. A jak już są to pewnie nie w rękach amatorów. Po co podawać więcej szczegółów, skoro to sprzęt niepowszechny. A może po prostu chciał się skontaktować z kimś kto taką antenę posiada.

 

A Tobie po co Newton? - to pytanie retoryczne...

 

No tak, rzeczywiście trochę się rozpędziłem... Zwracam honor :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... książce z lat 70-tych "Nowoczesne Zabawki"....

A dokładniej rzecz ujmując to "Nowoczesnych zabawkach elektronicznych w domu pracy szkole"Wojciechowskiego

Ach ta książka:

planetarium , radioteleskop,sztuczny satelita ziemi. szkoda tylko że bez rakiety nosnej :D . Roboty , bionika ...

Mam do tej pory ta książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor
.... książce z lat 70-tych "Nowoczesne Zabawki"....

A dokładniej rzecz ujmując to "Nowoczesnych zabawkach elektronicznych w domu pracy szkole"Wojciechowskiego

Ach ta książka:

planetarium , radioteleskop,sztuczny satelita ziemi. szkoda tylko że bez rakiety nosnej :D . Roboty , bionika ...

Mam do tej pory ta książkę.

 

Nie ma sie z czego śmiać. Ta książka jest do tej pory ogromną skarbnicą pomysłów (wiedzy może już mniej).

Do dziś nikt nie napisał nic równie nowatorskiego i wyczerpującego.

 

PS. przekręciłem tytuł książki bo nie mam od niej okładki... trochę nadgryzł ja ząb czasu :szczerbaty:

Edytowane przez inż.konstruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie z czego śmiać. Ta książka jest do tej pory ogromną skarbnicą pomysłów (wiedzy może już mniej).

Do dziś nikt nie napisał nic równie nowatorskiego i wyczerpującego.

 

PS. przekręciłem tytuł książki bo nie mam od niej okładki... trochę nadgryzł ja ząb czasu :szczerbaty:

 

Nie smieję się z tej ksiażki . Kilka(kilkanaście) projekcików z niej zrealizowałem.

Zresztą miała ogromny wpływ na wybranie przeze mnie takiej a nie innej drogi zawodowej.

Dośc kultowa zresztą książka , momentami wizjonerska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pewnie obróbka sygnałów byłaby znacznie prostsza niż kiedyś. W końcu komputery są dość szybkie, a jakby zaprząc do tego GPU to można dość niskim kosztem zyskać ogromną moc obliczeniową.

Pozostaje się tylko poduczyć z obróbki sygnałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na tym forum info o radioteleskopach... a jak Ci będzie mało, to ni masz wyjścia chłopie - wal na sąsiednie forum, gdzie masz cały dział w tej tematyce. http://astro4u.net/yabbse/index.php?PHPSES...&board=23.0

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

 

Ps: Przy okazji dojcek1 - budować piszemy przez "u", pamiętajmy o ortografii choćby z myślą o czytających. Ja potem patrzę się na taki wyraz z ortolem i nie rozumiem co czytam ;) . Szczyt ilości ortoli w jednym wyrazie: "Fshut Słońca". :ha::ha::ha:

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.