Skocz do zawartości

palcowanie i mikroskop elektronowy


Rekomendowane odpowiedzi

(...) Nie cierpiałem tego przedmiotu nawet bardziej niż krystalografii :D

 

pozdrawiam

 

:szczerbaty: Co wy, krystalografia była w pytke ;) Szczeg. jak trzeba było rozrysowac jakiegos cudaka o symetrii w totalnie niewiarygodnej ilosci płaszczyzn B)

 

A swoją drogą, ja nigdy przez taką maszynke nie patrzyłem. Czy ktoś wie gdzie i jak zwykły śmiertelnik mógłby się do takiego elektronowca dorwać?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, ja nigdy przez taką maszynke nie patrzyłem. Czy ktoś wie gdzie i jak zwykły śmiertelnik mógłby się do takiego elektronowca dorwać?

 

Zapraszam na Lubelski Festiwal Nauki, albo po prostu uśmiechnij się do Jarka (TEM). SEM jest na UP w Lublinie i we wrześniu będziemy oglądali prątki na nim, więc jak chcesz zobaczyć to zapraszam. Osoba obsługująca SEM na Uniwersytecie Przyrodniczym jest bardzo otwarta i kontaktowa, jak się zdecydujesz do uprzedzę że będzie miała gościa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie na tych pokazach miejsca są rezerwowane dla grup szkolnych [to ze względu na ograniczoną pojemność pracowni u Tomka], ale dla jednej zaprzyjaźnionej osoby zawsze się trochę miejsca i czasu znajdzie. W ciągu roku szkolnego odwiedzają nas też szkolne wycieczki. W komputerze jest trochę wybranych fajnych zdjęć , które pokazujemy tym czy innym gościom. Są to głównie grupy licealne, bo gimnazjaliści [za wyjątkiem wyselekcjonowanych, typu jakieś kółko biologiczne itp.] są za mali i jeszcze sie tym nudzą upiornie, wiercąc jak Piekarski na mękach -katować ich nie ma sensu. No i któryś z małolatów podprowadził mi pilota od klimatyzacji ukrytego na parapecie za wertykalem :lanie: Starsza młodzież ma już trochę pojęcia i możliwość zobaczenia na żywo na ekranie rzeczy, które widują jedynie na schematach w podręczniku jest sporą atrakcją. Pokaz live jest z resztą ograniczony do minimum [pokazujemy, jak to działa], bo tak naprawdę znalezienie czegoś interesującego w takim preparacie bywa dość pracochłonne.

Pozdrawiam

-J.

P.S. Minęliśmy się niestety w deszczowych Roztokach w kwietniu, więc nie miałem okazji wreszcie poznać osobiście autora przepysznych opowieści z kraju mchu,paproci i szyszek tudzież zorzy polarnej...

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIe zły temat :Boink: Po kilku miesiącach używania synci zauważyłem już trochę syfu na LG i LW zresztą też....jedno wiem na pewno....niczego czyścił nie będę i to długo :ha::ha::ha: A jak już najdzie mnie taka nieodparta ochota to skorzystam z wątku astrokosmo :Salut::Salut: Mimo ciekawej dyskusji w tym temacie było to dość pouczające :blink: Pozdrawiam wszystkich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.