Skocz do zawartości

canon 300d czy 350d


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

jak zapytam który lepszy odpowiecie: "350d" :Boink:

niestety najprawdopodobniej nie bedzie mnie na niego stac wiec celuje w 300D

 

Jakie sa roznice w tych modelach? ja znam takie:

 

-350D jest mniejszy

-350D gozej sie trzyma

-350D ma wieksza matrycę

-350D ma podnoszenie lustra(o co z tym chodzi?)

-300D ma poblokowane jakieś funkcje(podobno pomaga jakis soft), nie chciałbym niczego wgrywac bo nie umiem, :angry: tego sie najbardziej boje ze cos bedzie zablokowane a bedzie mi potrzebane. W 350D podobno te funkcje poblokowane w 300D są juz dostepne.

 

Czy jest jakaś widoczna różnica w jakosci zdjec(jak ogladam w Galeri to jakos te zdjecia sa podobne)

 

CZy warto brac 300D czy od razu doskladać do 350D?

 

jakie znacie jeszcze wazne róznice które maja istoty wpływ na astro-foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-350D jest mniejszy

-350D gozej sie trzyma

-350D ma wieksza matrycę

-350D ma podnoszenie lustra(o co z tym chodzi?)

-300D ma poblokowane jakieś funkcje(podobno pomaga jakis soft), nie chciałbym niczego wgrywac bo nie umiem, :angry: tego sie najbardziej boje ze cos bedzie zablokowane a bedzie mi potrzebane. W 350D podobno te funkcje poblokowane w 300D są juz dostepne.

 

300D jest bardzo wolny, 350D już nie, ale za to mniejszy i wygląda jak zabawka. Weź od razu 20D, korpusy są już po 1000zł :Salut:

Swoją drogą do 300D można zaaplikować soft od 10D, wtedy funkcjonalność wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapytam który lepszy odpowiecie: "350d" :Boink:

niestety najprawdopodobniej nie bedzie mnie na niego stac wiec celuje w 300D

 

Jakie sa roznice w tych modelach? ja znam takie:

 

-350D jest mniejszy

-350D gozej sie trzyma

-350D ma podnoszenie lustra(o co z tym chodzi?)

 

jakie znacie jeszcze wazne róznice które maja istoty wpływ na astro-foto?

mniejszy to zaleta w astro

gozej sie trzyma, tak ale dokup gripa i problem zniknie

podnoszenie lustra to taki trick aby zminimalizowac drgania całego body w momencie zwolnienia migawki, po nacisnieciu spustu lustro zostaje podniesione i po 2 sekundach nastepuje uruchomienie migawki.

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nic o canonie 20D nie wiem, nie spotkałem sie z nim... mozesz coś wiecej o nim napiszać? lepszy od 350D, jakos nie widziałem robionych nim zdjec astro. Czy mozna go przerobić na bardziej czulszy w czerwieni tak jak 350D

 

podnoszenie lustra to taki trick aby zminimalizowac drgania całego body w momencie zwolnienia migawki, po nacisnieciu spustu lustro zostaje podniesione i po 2 sekundach nastepuje uruchomienie migawki.

 

znaczy sie niepotrzebne w astro, bo mozna uzyc wezyka do zwolnienia migawki.(?)

 

Swoją drogą do 300D można zaaplikować soft od 10D, wtedy funkcjonalność wzrasta.

no własnie - zapewne bede się bał wgrac by nie roxwalic aparatu B)

 

wiecie- 300D na all.... ida po 700 zl ze calym sprzetem i obiektywem, canon 350D od 1200-1400zł z esprzetem...

 

niestety cena jest tu jednym z wazniejszych kryteriów...ehhhh

 

doradzcie mi cos.... chciałbym go postawić na eq3-2, a jesli sie uda to moze na eq-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem niedawno taki dylemat czy kupić 20D czy 400D. A na allegro trafiła się okazja body 20D z karta pamięci i gwarancją na 3 miechy w bdb. stanie za 1000zł. Normalnie kasę na to miałbym pod koniec wakacji, ale skoro trafiła się okazja to kasa też się znalazła. Aparat będzie u mnie w domu jeszcze dziś. Jeśli zdążę to opiszę wrażenia.

 

Mój brat ma 300D. Aparat jest naprawdę niezły na początek, można nim zrobić dobre zdjęcia i na dodatek nieźle leży w ręce.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie niepotrzebne w astro, bo mozna uzyc wezyka do zwolnienia migawki.(?)

 

Nic bardziej blednego ! Wczesniejsze podniesienie lustra eliminuje dragania które wystepują od mlasniecia lustra. Po 2 sekundach zero drgań i migawka automatycznie sie uruchamia.

Przydatne przy dłuższych ogniskowych i długich czasach naswietlania. Przy fotografii konwencionalnej raczej nieprzydatne.

Pozdr. Artur

P.S. Doskonałym przykładem poruszonych fotek był moje jedne z pierwszych 3 sekundowych expozycji jupiterka zenithem z MTO 11 CA powieszonym na statywie foto - potancówka :-)

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro, uzywane z obiektywem da sie kupic < 1000zl. Najtaniej to widzialem jak poszedl za 800zl. Koles sprzedaje ich duzo - widac ze dobre sa i ludzie sa zadowoleni

 

wyslij mi na PW link do tej aukcji

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij mi na PW link do tej aukcji

 

Znalazłem dwa, jeden za 990zł, drugi za 1099zł z gripem. Czasem warto zadzwonić do innych sprzedających, tych co sprzedają BCM, może chcą oddać taniej, wystarczy zadzwonić zapytać.

Ja swój korpus 20D kupiłem tutaj, na forum za około 1000zł.

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.