Skocz do zawartości

Warto???


miros1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znalazłem zestaw filtrów i okularów

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...18dd8399fd7b158

 

Mam pytanko na temat tego zestawu...

Czy watro zakupić takie coś do mojego sprzętu, Bresser Messier N-150 150/1200 EQ-5?

 

Aha i jeszcze interesuje mnie to

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...p;PHPSESSID=280

Edytowane przez miros1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, z zestawu filtrów i okularów zrezygnuj. Za tą cenę masz jeden, dobry okular. Natomiast co do UHC-S'a - warto go wziąć.

 

Naprawdę przemyślałbym na Twoim miejscu sprawę tego zestawu za 380zł. Wiesz, za tą cenę można mieć już lepszy okular składający się z większej ilości soczewek niż 4.

 

Pozdro :)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie polecam tego zestawu Celestrona .

Co do filtra to mam obiekcje jak sprawdzi się w 6" teleskopie.

Filtr taki ściemnia obraz i dla dobrego efektu powinien być stosowany raczej w większych apreturach niż 6".

Mniejszy teleskop może pokazać mniej z filtrem niż bez. Tyle teoria w praktyce nie sprawdzałem.

Może ktoś sprawdzał to doradzi, w każdym razie sugeruję ostrożność z zakupem tego filtra do tego teleskopu.

 

lepszy okular składający się z większej ilości soczewek niż 4.

Pozdro :)

 

Tak bym nie pisał bo ktoś z mniejszym doświadczeniem może wysnuć wniosek , że im więcej elementów tym

okular lepszy. Jeśli będzie oceniał jakość tylko po ilości elementów to może doznać srogiego zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie polecam tego zestawu Celestrona .

Co do filtra to mam obiekcje jak sprawdzi się w 6" teleskopie.

Filtr taki ściemnia obraz i dla dobrego efektu powinien być stosowany raczej w większych apreturach niż 6".

 

6" zbierze na tyle dużo światła, że nawet po przefiltrowaniu UHCesem powinno być OK. OIII byłby zdecydowanie za ciemny, ale UHC się sprawdzi na mgławicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna używam UHC -S, no i jest gorzej niż myślałem....

obserwacje robiłem z centrum miasta (latarnie!!) etx'70....wszedzie widać kolorowe obwódki (przypominające aberacje) Bez fitra jest o'cey! Mgławic z miasta nie oglądałem, tylko gwiazdki i Jowisza. Dla niewtajemniczonych przypomnę że etx 70 ma jasnosc 1/5.

Następnie sprawdziłem filterek na ciemnej wsi...tym razem założyłem go do SCT 8 cali (jasność 1/10) Gwiazdki bez kolorowych obwódek a mgławice widoczne wyraźnie bez filterka (takie o jasności 8 -9 mg) po jego założeniu traciły na jasnosci. Te słabsze po zastosowaniu filterka... zwyczajnie znikały. Wyjątkiem była M 57, ta zyskała na kontraście, ale i tak wolałem oglądać ja bez filterka.

Przed zakupem uhc- s sporo czytałem o jego możliwościach.

Troszkę sie rozczarowałem...

frugoslaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, że ten zestaw jest podejrzanie za tani <_< . Ale za taką cenę nigdzie bym nie dostał tyle filtrów i okularów. Widze, że nie warto tego brać!!!

Teraz pozostało mi tylko wybrać jeden ale za to dobry. Może znajdzie się ktoś, kto mi w tym pomoże :notworthy: ???

Poszukuje jakiegoś dobrego i uniwersalnego. Planety i mgławice :D

Jeśli takich nie ma to jestem skłonny zakupić nawet dwie sztuki.

Jak już wiecie posiadam skromny sprzęcik Bresser Messier N-150 150/1200 EQ-5 i pare szkiełek, które dostałem z teleskopem, czyli PLOSSL 10, 15 i 25mm.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :szczerbaty:

Sam sobie nie dam rady, bo to bardzo obszerny temat, a ja dopiero zaczynam.

 

Dzięki wielkie wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie znaleźć coś zarówno do DS jak i planet jednocześnie. Chyba, że masz na myśli te zwarte DS, na przykład mgławice planetarne.

Ja podpowiedziałbym Ci, żebyś rozejrzał się za czymś "uniwersalnym" do DSów, czyli średnich, jasnych mgławic i gromad kulistych. Czyli przy Twojej ogniskowej coś z przedziału 13mm-15mm.

W cenie tamtego zestawu (mniej więcej) dostaniesz dobrego plossla od Tele Vue, albo fajnego lantana Vixena (LV/NLV), oferującego miły dla oka kontrast, dobrą korekcję wad niemal po brzeg pola widzenia i wygodnego przy obserwacjach. Jeżeli pole rzędu 50* Ci nie wystarczy, to możesz rozejrzeć się w podobnej cenie za szerokokątnym SWANEM od William Optics, albo Baaderem Hyperionem. Masz teleskop f/8 więc powinny owe okulary dać sobie radę.

Ale rozejrzyj się jeszcze, popytaj użytkowników.

pzdr

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chciałbym odswieżyć temat.Czy jest ktoś , kto ma już jakieś doświadczenie z okularami na tym Bresserze 150/1200.

Szukam dwóch dobrych okularów do tego modelu. Krótkoogniskowego do planet i średnioogniskowego do DS-ów.

A może kupic dobrego barlowa i jeden okular.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.