Skocz do zawartości

Cykl Fundacja- Isaac Asimov


Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne każdy z Was słyszał to nazwisko ( a jeśli nie, to niech żałuje!). Pan Asimov, żyjący w latach 1920-1992 był i jest uważany za najznakomitszego pisarza fantastyki naukowej. Słysząc te plotki postanowiłem udać się do biblioteki publicznej na osiedlu. Chciałem spróbować jego słów na papierze.

 

Patrzę a tu na półce (niepełny niestety) cykl Fundacja. No to biorę. Część drugą, bo pierwszej nie było. Wziąłem do domku i... Nie mogłem oderwać się od książki, koledzy nalegali abym wyszedł na dwór, poszło kilka bluzgów, że jestem taki i owaki. Ale nie. Dla mnie było wtedy najważniejsze czytanie. W ciągu trzech dni (po 4 godzinki dziennie) przeczytałem całą drugą część. Efekt... Człowiek, który pisał tą powieść w latach 60 (70?) pisał o rzeczach niesamowitych. Nie przypuszczałem, że w połowie XX wieku pisarze Sci-Fi będą opisywać czasy odległe od naszych o... 30 tys. lat! I to w tak fascynujący sposób.

 

Nie zdradzę wam fabuły książki. Teraz kończę część 6. Zostały mi 8, 9, 10. Potem poszukam 1,3,4,5 i 7.

 

Zachęcam was do (jak ktoś ma troszkę czasu) przeczytania przynajmniej jednej części. Naprawdę wciąga. Nie jest to jednak rodzaj Sci-Fi typu ciągłe naparzanie myśliwców ich opisy itd. To taka bardziej sensacja.

 

Co myślą o tym cyklu i samym autorze Ci, którzy przeczytali jego książki? Mnie on się wydaje (jak na początek) osobą, która w wspaniały, pociągający i czasem wzruszający sposób opisywała przyszłość. Daje do myślenia.

 

Pozdrawiam :)

 

EDIT: Właśnie zobaczyłem, że Asimov napisał pierwszą część w 1951 roku i pisał o podróżach nadprzestrzennych... :blink:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ten temat zachęci poniektórych do zaglądnięcia do tych książek? :)

możliwe. Z całą pewnością warto

 

ja też nie mogłem oderwać się od lektury. Czytałem bez przerwy aż skończyłem :Boink: Niestety też nie przeczytałem wszystkich tomów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem całą sagę Fundacja przeczytać do końca wakacji. Potem, skoro Darku mówisz, że "Koniec Wieczności" wciąga, to też go przeczytam. Niestety, wraz z rokiem szkolnym nie będzie czasu na czytanie Sci-Fi :( Trzeba będzie siedzieć i nudzić się przy lekturach szkolnych, uczyć się itd. (jednak które czasem bywają wciągające- przykład "W pustyni i w puszczy")

 

Pozdro :)

 

Koniec Wieczności? :blink: ... A to ja chyba wiem co to jest. Czytałem fragment, ale tylko tyle. Nie będę mówił czy to to, bo mogę komuś zepsuć czytanie.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.