Skocz do zawartości

Coś lepszego, ale nie większego niż eq3-2


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się czy są dostępne jakieś montaże wielkości eq3-2 ale lepiej wykonane? Nie wieszam i raczej nie będę wieszał na montażu więcej niż 3-4 kg więc nośność też nie jest problemem. Chodzi mi o luzy i ogólną jakość wykonania. Od kiedy zmieniłem aluminiowe nogi na porządne dębowe to widzę, że sztywność eq3-2 jest daleka od doskonałości.

Czy są jakieś odpowiedniki, ale nie za 10K zł? Tak w cenie HEQ5, ale mniejsze? Tak, żeby można to było zabrać na wakacje. Głowica eq3 jest akuratnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o Takahashi EM-11 albo EM-10 no ale one nie są w cenie HEQ5... :) Może Vixen GPE?

 

GPE bedzie nieco większe od EQ3-2, choć nie jest to duży mont. Tylko Grzybu, GPE to nie jest żaden masta blasta. To przyzwoity mont, ale bez szaleństw w oczekiwaniach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Coś tam czytałem o GPE ale niewiele jest na ten temat. EM-xx to jednak cenowo za wysokie progi.

Nic, spróbuję namierzyć luzy w eq3, bo mam pewne podejrzenia i się zobaczy, co z tym można zrobić. Jak uda mi się zlikwidować luzy, to wtedy może warto będzie wymienić napędy na te z goto? Tam są inne silniki, chyba bez przekładni, więc może będzie nieco lepiej prowadziło, no i wtedy można bez większych problemów guidować taki zestaw. Chyba, że się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A starczy ci nośnosci EQ3-2 na cały stuff foto? (telep, guider, dovetaile, główny sensor, CCD guidera, jakieś pierdoły typu motofocus itd.) Tak czy siak, EQ3-2 ma duze PE i w dodatku niezbyt płynne, moga być problemy, nawet na średnich ogniskowych mimo, ze powymieniasz napedy. W aspekt ekonomiczny nie wnikam, bo tu już sam sobie ocenisz ile na co wydasz. GPE jako takie widziałem w akcji ciągające Megreza (chyba którąś 80tke, nie pamiętam kurna) bez zadnego guide i na 300D foty wychodziły znośne (nie doskonałe, całkiem znosne). Z EQ3-2 jeszcze takiego numeru nie odnotowałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPE wygląda ciekawie, ale właśnie jakoś nie mogę nic znaleźć poza testem na astronocach.

Trochę szkoda, że GPE nie ma lunetki biegunowej, bo teraz jak sobie ustawię mont za pomocą lunetki to jest nieźle. Ale są inne dość szybkie metody ustawiania na biegun więc to nie jest problem.

Trzeba będzie jeszcze trochę pogrzebać na temat GPE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.