Skocz do zawartości

Kupię detektor do astrofoto


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę drugi temat tego typu, lecz chciałem tu bardziej określić swoje "wymogi" co do sprzętu.Jako ze jest kilka ofert sprzedaży canonów i kamerek (w sumie nie spodziewałem sie ;) ) lecz każda ma dlamnie jakies minusy, to cena, to przebieg itp....

wiec, jako ze zaczynam bawić się w astro foto, a do focenia w zasadzie brakuje mi tylko detektora jakiegoś, wiec chętnie takowy zakupie, równe szanse maja poczciwe Canony jak i kamerki. Muszą spełniać te warunki żebym brał je pod uwagę:

 

No więc:

1. Detektor musi być w pełni przystosowany do astro-foto (modyfikacja/długie czasy) - koniecznie!!!

2. Musi posiadać niezbędne okablowanie, oprogramowanie i/lub konieczne przejściówki.

3. Dobry stan techniczny, żadnych uszkodzeń i wad ukrytych

4. Oczywiście powinien posiadać jak najlepsze wyposażenie, w przypadku aparatów(obiektyw, raczej nie samo BODY no chyba, że ptk. 5)

5. Niska cena... :szczerbaty:

 

Jeśli by któryś sprzęt nie spełniał któregoś punktu, to proszę także o kontakt na PW, niestety kontakt telefoniczny odpada. Pozostaje PW i Gadu-Gadu(pisać nawet gdy jestem niedostępny)

 

GG: 6072478

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na znanym portalu aukcyjnym jest duzo Canonów 350D, jednak niektóre maja dopisek "Rebel XT" czy to ten sam aparat? nie ma problemów z przerobieniem?

aha, no i dzie mam kupic filtr do wymiany?

 

Oczywiście dalej czekam na propozycję, lecz nie w nieskonczonosc..

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na znanym portalu aukcyjnym jest duzo Canonów 350D, jednak niektóre maja dopisek "Rebel XT" czy to ten sam aparat?
Canon EOS 350D = Canon EOS Digital Rebel XT = Canon EOS Kiss Digital N

 

aha, no i dzie mam kupic filtr do wymiany?
Filtr korekcyjny Baader BCF do Canon EOS 350/20D Edytowane przez ansmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr korekcyjny Baader BCF do Canon EOS 350/20D

 

jak mogłem to przeoczyc.. niestety troche drogo, jakbym miał kupic nowego canona i ten filtr to bym sie nie wyrobił w 1,5 tys, dlatego KUPIE PRZEROBIONĄ UŻYWKĘ

 

Czy ktos wytłumaczy mi ten obrazek? toi oznacza ze canon bez zadnego filtra daje duzo lepsze rezultaty?

czy ten wykres mozna odniesc do 300D? to samo?

 

spectra.png

 

to z tej strony:

http://www.astrosurf.com/buil/baader/eval_us.htm

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.