Skocz do zawartości

ustawienie softu guidera i CCD


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zetknąłem się z pewnym problemem który nieco mnie zaskoczył. Mianowicie podłaczenie drugiego CCD do laptopa o całkiem sensownych parametrach (2Ghz, 1GB RAM) doprowadziło PHD guidera do zmulenia totalnego. Po całej nocy walk i klikologii poustawiałem procesom guidera najwyższe piorytety. Zwiekszyłem agresywnośc i skróciłem czas reakcji. Soft drugiego CCD dostał najniższe piorytety, troche pomogło, ale nie do końca.

 

Zamiast klatek chocby takich jak ta:

 

test4.jpg

 

Wiekszość wyglada tak:

 

test5.jpg

 

Nie przygladajcie sie jakości fotki please ;) to totalna surówka bez jakichkolwiek filtrów z achromata przez cirrusy przy łysym.

 

Pytanie czy ktoś sie z takim objawem zetnął i prośba o opis jak sobie z nim poradził. (Guiding gdy CCD guidera chodzi jako jedyny tool USB w kompie jest ok, problem się zaczyna , gdy DSI nie jest jedyną kamerą podłączoną do laptopa i zostanie odpalony soft artemisa).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Guidemasterem nie próbowałeś?

Może tam będzie lepiej?

 

hihi, Guidemaster twierdzi że DSI to nie CCD astro i nie obsługuje :) A autor , napisał, że nie bo nie i koniec :) ( ubarwiam dla podkraeslenia wagi mych słów ;) )

 

http://www.razyboard.com/system/morethread...-4824213-0.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna noc testów i jest postęp.

 

marmur.JPG

 

7x600sek.

 

Wyglada na to , ze największe znaczenie ma ubicie procesów chodzacych w tle. Po przeczyszczeniu śmieci (jakies google toolbary, daemony róznego niewaznego softu itd.) skok jakości guide był największy (najbardziej pomogło ubicie monitora picasy) Kolejnym krokiem który pomaga (choć znacznie mniej) jest przydzielenie wysokich piorytetów procesom softu guidujacego w task menagerze. Na koniec pogmerałem w agresywności samego PHD. Teraz jest wręcz za agresywny, jeszcze tam pogrzebie.

 

Zobaczymy co sie stanie jak przesiąde sie na większa ogniskową, na tej fotce powyzej błąd jest, choć niewielki. Po zwiększeniu ogniskowej, moze sie okazać dla mnie nieakceptowalny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa - czysty komputer. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz cały soft świata na swoim laptopie i to działający jako serwisy Win. Komputer który jest serwerem w obserwatorium powinien być czysty jak dziewica, zaistalowane ma być tylko to, co niezbędne, żadnych wynalazków.

 

Co więcej, w czasie sesji (guidingu) nie możemy sobie grać w quake'a, czy obrabiać fotki. Jeżeli bardzo potrzebujemy bawić się materiałem w czasie sesji, to rekomenduję jednak dwa komputery.

 

To są podstawy i nie da się tu odkryć nowej ameryki.

 

Uwaga o przejściu na Maxima jest bardzo słuszna, aczkolwiek jest to droga opcja - choć, tak naprawdę, jedyna. Nigdy w historii nie miałem żadnych problemów w astro z wydajnością. Wcześniej jako serwer pracował 500 GHz, potem 1600GHz, a teraz serwer stacjonarny 3GHz. Nie zauważyłem żadnych większych różnic w pracy podstawowego softu. Dopiero zaawansowane bajery obserwatorium wymagają większej mocy.

 

Zanim przesiądziesz się na Maxima, odstaw soft Atika. Proponuję na razie odpalić Nebulosity, który bardzo ładnie obsługuje kamery Atika: In addition, on Windows, the following cameras are supported

* Atik 314, 16, 16IC, and 16HR / Artemis cameras

 

Na pewno będzie wydajniej. Sam soft jest bardzo dobry, do tego tej samej firmy, co PHD - więc na pewno nie będzie się nic gryzło.

 

http://www.stark-labs.com/nebulosity.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą widzę tu niezła rotację. Masz źle ustawioną polarną! Astrofotografia wymaga perfekcji na każdym etapie. Jakość trackingu uzależniona jest od każdego elementu setupu (montaż, statyw, kable, wyciąg, dovetaile, wyważenie, polarna, etc.). Nie można wszystkiego zwalać na montaż, czy soft. To bardzo skomplikowane zagadnienie i wymaga po prostu czasu - doświadczenia. Nie ma drogi na skróty, każdy sam musi to przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.