Skocz do zawartości

IC 1396 szeroko Canonem


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

złomem?

ależ wcale nie, tylko to bardzo ciemna mgławica

nawet kamerą 16-bit trzeba robić bardzo długie ekspozycje, żeby było coś widać

i podejrzewam, ze Canonem też by było więcej widać, tylko zdaje się ekspozycje musiałbyś wydłużyć chyba pewnie z 10-cio krotnie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabo ale jest. Niestety Piotrku tak to jest i to rowniez z nasza apertura w SW 150/759. Slabe obiekty canon bardzo dlugo wydobywa z tla. Takie zdjeca ja osobscie tytuluje "z motyka na slonce" :)

 

 

tak, wiem, próbowałem podejść do tego Syntą na ISO 1600 ale przy 600 s klatkach nie ma co pokazać

dłużej jeszcze nie guidowałem i to chyba nie ma sensu

a czy Twój nowy sprzęt widzi słonia i jego trąbę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już tylko ja focę takim złomem :huh:

pozdrawiam

PM

Ja nie uważam, że taki sprzęt to złom i nie tylko dla tego że też powoli przymierzam się do focenia DSLR (tylko montażu ciągle brak :( ), a utwierdzają mnie w tym kierunku zdjęcia Marcina i inne zdjęcia pokazywane z popularnego jeszcze niedawno Canona.

 

Proponuję ci zajrzeć do naszego obecnego astrokalndarza, konkretnie w opisy sprzętu pod zdjęciami gdzie Canona nie brakuje. Ja patrząc na te zdjęcia za każdym razem się utwierdzam, że nie jest tak źle i jeszcze dużo przede mną.

 

Co do samego zdjęcia to jak sobie trochę "posuwakuje" w PS to wygląda to całkiem nieźle na moim monitorze.

 

Jakby zamiast 5*10min było np 20*10min myślę, że dało by się to sporo lepiej wyciągnąć

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam, że taki sprzęt to złom i nie tylko dla tego że też powoli przymierzam się do focenia DSLR (tylko montażu ciągle brak :( ), a utwierdzają mnie w tym kierunku zdjęcia Marcina i inne zdjęcia pokazywane z popularnego jeszcze niedawno Canona.

 

Proponuję ci zajrzeć do naszego obecnego astrokalndarza, konkretnie w opisy sprzętu pod zdjęciami gdzie Canona nie brakuje. Ja patrząc na te zdjęcia za każdym razem się utwierdzam, że nie jest tak źle i jeszcze dużo przede mną.

 

Co do samego zdjęcia to jak sobie trochę "posuwakuje" w PS to wygląda to całkiem nieźle na moim monitorze.

 

Jakby zamiast 5*10min było np 20*10min myślę, że dało by się to sporo lepiej wyciągnąć

 

no dobrze, dobrze, to była prowokacja, sam jestem przywiązany do swojego Canona i nie zamierzam się go pozbywać zwłaszcza, że jest świetny do zwykłego focenia,

po prostu jestem pod wrażeniem tempa, w jakim koledzy przechodzą na CCD

odnośnie IC 1396 - spójrz co Jerry, z ktorym czasem konsultuję technikę, wyciągnął trzysetką na 20Da

 

http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/060.HTM

 

w stosunku do mojej foty mamy 1 skok na ISO, półtora na aperturze, ponad dwa razy dłuższy czas i modyfikowany sprzęt

poza tym wygląda na to, że wykonał maskę gwiazd na części obrazu, czego ja jeszcze nie potrafię

mój histogram był prawidłowy, naświetlenie do 'sky-fog limit' więc dłużej nie przypalałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/060.HTM

w stosunku do mojej foty mamy 1 skok na ISO, półtora na aperturze, ponad dwa razy dłuższy czas i modyfikowany sprzęt

Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego użył tylko 3min na ekspozycję? Zauważyłem, że nie tylko On, ale również inni Canonowcy często używają mnóstwa stosunkowo krótkich czasów, zamiast kilku długich. Weźmy na przykład to zdjęcie Canonowego speca: http://eder.csillagaszat.hu/deepsky/350D/v...141_eder_en.htm Zrobił ekspozycje 120x5min. Nie lepiej by było np. 60x10min? Na więcej mu montaż nie pozwala?

Edytowane przez skrzypas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.