Skocz do zawartości

Canon EOS 5D Mark II


jutomi

Rekomendowane odpowiedzi

Dłuuugo oczekiwany następca pełnoklatkowego Canona 5D wreszcie się pojawił.

 

Więcej informacji na: optyczne.pl i canon-board.info

 

Ma upchane prawie dwukrotnie więcej pikseli - ciekawe jak z jakością zdjęć przy wysokich ISO i długich ekspozycjach. :rolleyes:

 

Brakuje mu wbudowanej lampy błyskowej ale za to można nim ... nagrywać filmiki w rozdzielczości HD.

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo więcej informacji o nowym 5D można również znaleźć tu: http://www.dpreview.com/news/0809/08091705canon_5dmarkII.asp

hmm za niecałe 3k$ i takie parametry, to może być kolejny przebój Canona

 

..

Tylko czy HD to jakiś standard,konkretne parametry,ktore pozwalaja napisac HD,czy poprostu hasło- jak "super extara jakość"?

 

full HD to oznacza obraz rozdzielczość 1920 x 1080 pixeli

no więc jakiś progress jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, właśnie miałem pisać newsa ale już wiecie :lol: Znakomity postęp w porównaniu do starej "piątki", Zastanawiam się czy a astrofoto można użyć tej opcji nagrywania full HD 30k/sek z tak dużymi czułościami (do 25600 ISO)? Przy tej wielkości matryca HD powala! Widziałem właśnie filmy z tego-masakra! Co ważne dodali uszczelnienia, LCD ma rozdzielczość VGA (Nikon miał tą przewagę do tej pory), nowy procesor i wiele, wiele innych zmian. Kto zdradził Canona po premierze Nikona D300 czy D700 teraz niech sobie pluje w brodę ;)

 

Z nowości jest jeszcze nowy następca G9 czyli G10-znakomity kompakt to będzie. Oraz nowy obiektyw L 24mm f/1.4. DOkłądne opisy na dPreview.

 

Pozdrawiam!

Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ważne dodali uszczelnienia, LCD ma rozdzielczość VGA (Nikon miał tą przewagę do tej pory)

 

wreszcie normalne LCD z tyłu a nie mydło podglądowe (nie tylko Nikon miał normalny podgląd :D )

a co do uszczelnień czytałem różne opinie o uszczelnieniu które jest a którego nie ma :unsure:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zdradził Canona po premierze Nikona D300 czy D700 teraz niech sobie pluje w brodę ;)

 

 

z tymi zdradami to bym nie przesadzał - kto siedzi w systemie jest zazwyczaj właścicielem jakiejś tam szklarni :lol: i to go trzyma przy określonej puszce

 

cena proponowana wydaje się być bardzo dobra - w końcu na rynku jest już kilka puszek FF w niezłych cenach

możnaby nawet zaryzykować że ceny konkurencji wymusiły taką nie inną cenę

co oczywiście jest in plus dla kupujących

no i duży plus własnoręcznego strojenia do 20 szkieł we własnym zakresie a nie w serwisie na Żytniej B)

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie delikatny krok do przodu, max. 16 mpix... a tu mamy solidny kop w przyszłość. Wideo przez obiektywy profesjonalne (głębia ostrości, perspektywa, szeroki kąt, etc.), pełna klatka 36mm. Czas upgradeować swoją "starą" 5 ;)

 

Ogólnie - jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka konkurencja? O których puszkach FF mówisz? :)

 

 

heheheh - czuć kanoniera - nie da sobie nic powiedzieć :ha:

 

pomysł z kręceniem filmów na aparacie foto - sorry ale bawi mnie do łez :ha:

Canon pewnie wrzucił to tylko dlatego że Nikon to ma u siebie

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh - czuć kanoniera - nie da sobie nic powiedzieć :ha:

 

pomysł z kręceniem filmów na aparacie foto - sorry ale bawi mnie do łez :ha:

Canon pewnie wrzucił to tylko dlatego że Nikon to ma u siebie

Dam sobie powiedzieć. Ale musisz przynajmniej spróbować.

Jeszcze raz: "w końcu na rynku jest już kilka puszek FF w niezłych cenach " - podaj choć "kilka".

 

Próbuje być obiektywny. :D

 

PS. Jak już o religii mówimy, to ja jestem FLI-nistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pierwsze wygóglane z brzegu

 

Nikon D700 - 7599 zł

Sony A900 - 9000 cena sugerowana Sony więc w sklepie będzie taniej

Canon 5D MKII - 9000 ??

Dziękuję, o to prosiłem. A teraz mój komentarz.

 

Rynek FF wygląda bardzo ciekawie. Nie jest wcale tak, jak napisałeś - a przynajmniej tak można było zrozumieć, że jest dużo i dobrze. Tak nie jest, a do niedawna w ogóle nie było alternatywy, poza pionierem 5D. Dla 90% użytkowników amatorskich wielkość klatki nie ma znaczenia. Wynika to głównie z nieświadomości spowodowanej agresywnym marketingiem (głównie Canona) w czasach wprowadzania "wykastrowanych" lustrzanek (pierwsze serie). Wszyscy wiemy, że wmawiano nam, że obcięta matryca to same zalety. Wydłuża magicznie ogniskową i w ogóle jest cacy. Ale zostawmy to...

 

W pewnym momencie canon wprowadził eksperymentalnie FF na rynek zwykłych zjadaczy chleba i tym rozpoczął nową/starą erę. Teraz będziemy słuchać, że FF jest tym, czego nam trzeba. OK - z tym się można nawet zgodzić.

 

Różnica polega na tym, że canon prawem lidera zajął już jakieś miejsce, reszta jest na etapie eksperymentów. To naturalny proces, który przecież może sie odwrócić - wygrywa nie lepszy, a bogatszy. Wszyscy o tym wiemy.

 

Kolejna lustrzanka z serii 5 jest ewolucją. Poprawiono błędy, dodano nowe rzeczy. Nawet te śmieszne filmy, które na pierwszy rzut oka są idiotycznym pomysłem. Ale nie do końca. Trzeba pamiętać, że to jest pełne HD z matrcy 36 mm. Usługa ta nie jest dedykowana do kręcenia "u cioci na imieninach", ale do wykorzystania aparatu w pracy np. motion designie (choćby na potrzeby WEB). Nagle studia graficzne dostają tanie narzędzie do robienia ruchomego orazu o jakości niedostępnej do dnia dzisiejszego. Obraz jest z głębią ostrości, bo przecież szkła są profesjonalnej jakości. Więc to na pozór tylko głupi koncept. Ja patrząc z perspektywy swojej branży widzę kilka zastosowań dla tego gadżetu, choć w życiu prywatnym już takich nie widzę. To sugeruje jasne sprecyzowanie tego features'a.

 

No dobra, a jak wygląda rynek? Tak jak napisałeś:

1. Nikon - jedyny konkurencyjny to D700, ale czy na pewno? 12 mpix stawia go obok aktualnego 5D

2. Sony - alfa jest droga, rozdzielczość podobna do 5D nowego.

 

Cena 5D spadnie szybko ze względu na dużą podaż tych aparatów. W tej chwili wszyscy z moich znajomych już zdeklarowali natychmiastową wymianę aparatów na 5D MII. To oznacza, że za chwilę 5D 12,5 mpix będzie można kupić po cenach bardzo okazyjnych, a jest to aparat rewelacyjny. Za chwilę zweryfikuje się cena MII, czego nie przewiduje w Sony, bo to nie są tak popularne puszki.

 

Podsumowując, prawda jest taka, że w tej chwili 5D MII ma tylko jednego bezpośredniego konkurenta - Sony. D700 będzie miał ciężki żywot, bo będzie konkurować ze starym 5D, którego cena zaraz sięgnie pewnie połowy ceny D700.

 

To moja subiektywna ocena sytuacji rynku. Z chęcią przeczytam drugą stronę "lustra".

 

PS. Ma ktoś na forum D700? A może tego Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion!-Bardzo trafne (subiektywnie) spostrzeżenie na temat nowego FF Canona. Nikon D700 oferował wysoką czułość i "bajery" więc stara 5 z poziomem zaawansowania przypominająca raczej 20D wydawała się na przegranej pozycji. W tym momencie Canon poza gorszym systemem AF (nadal tylko 9 pól z 1 krzyżowym sensorem, to największy zawód. Liczyliśmy, że Canon wypuści nowy sensor AF-niestety. Może choć nowy procesor i algorytmy będą lepsze, bo stara piątka gubi się często) oferuje te same lub nawet lepsze bajery: LCD-VGA, system "odkurzania matrycy" (REWELACJA! Mam to w MkIII i po pół roku pracy nie mam ani jednego syfu na matrycy! Moi kumple ze starszymi puszkami non stop czyszczą matryce lub klną plamkując zdjęcia), uszczelnienie deszczo/pyłowe, live mode z AF, wysokie ISO, oraz wiele innych oraz nowe HD, stawiają ten aparat przy rozdzielczości 21Mpix wyżej za podobną cenę od D700. Co do Sony to moim zdaniem, bez względu co by nie robili rynku pro nie podbiją. Aparaciki mimo iż fajne są typowo amatorskie. Linia optyki choć znakomitej jest wąska, a pewne systemy nie tak pewne jak u starszych rywali czyli Nikona i Canona. Nie znam osobiście nikogo kto będąc zawodowcem zdecydował by się na Sony. Oczywiście wynika to z posiadanej "szklarni" , ale znam ludzi którzy zmieniali Canona na Nikona lub odwrotnie, ale na Sony? Nie wspomne o gigantycznym rynku wtórnym akcesoriów dwóch gigantów. W tej materii Sony jest martwym systemem... Wracając do 5 MkII to czterech moich kumpli już rozmyśla jak dokonać przesiadki ze starej 5 czy Ds'a MkII :lol: Ja na szczęście nie mam aż takiej zajawki na piksele oraz FF i zostaję z tym co mam :rolleyes: 10 klateczek na sek bardziej mnie podnieca niż dodatkowe 10 mpix :lol:

 

Pozdrawiam!

Sergiusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel konkretnej stajni optyki i szkieł nie zmieni systemu - co najwyżej poczeka na nowszy/lepszy model konkretnego producenta leżący mu w jego wymaganiach

mając wiadro eLek nie przesiądziesz się bo wyszedł Nikon lepszy prawda

 

odkurzanie matrycy i normalny podgląd na normalnym wyświetlaczu to już starocie w innych systemach B)

 

Nie zapominajmy że Sony dopiero co weszło na rynek- dla mnie A900 to raptem 4ta puszka tego systemu (A100 pierwsza- słaba , A700 - dobra (bo mam :D ), do jednego worka wrzucam A200,300 i 350 )

więc to dopiero początek nie zapominajmy

co do rynku wtórnego - tu decyduje kompatybilność w dół i korzenie

Nikon i Canon mają je od bardzo długiego czasu, podczas gdy Sony wyrwało kwiatek bagnetu A z Konicaminoltą i posadziło w swoim ogródku

posunięcie Sony z wydaniem FF - mnie uspokaja mnie jako tego systemowca - bo wiem że to nie jest system martwy czy nastawiany na segment tylko Amatorski

pojawią się szkła dobre i gówniane - to jest pewne

ale liczba i korzenie co widać po potentatach rynku Canonie i Nikonie

nie zanikają

wręcz przeciwnie

 

 

każdy z nas ma w swoim systemie marzenia i cele które chciałby widzieć w przyszłym modelu puszki

chyba żadna stajnia nie wydała puszki żeby od razu wszystkim przypadła do serca i spełniła wszystkie modły userów

tak więc nie ma co wieszać psów że AF jest jak ze starego modelu czy coś innego

na pewno fachowcy z Canona nie zrobili Ctrl+C ze starego na Ctrl+V w nową puszkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam zaraz i puszka i z Pandorą

to zwykle przyjacielskie systemowe dzidy w plecy

:ha:

żaden z nas nie deprecjonuje innego systemu

:Beer:

 

a tu sample z optycznych.pl - chyba lepszy transfer będzie RSa

 

http://rapidshare.de/files/40492075/5DmkII.zip.html

 

sample z video z 5D MKII mają ok 300MB (z czego 257MB filmik )

 

w linku powyżej są tylko foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z nas nie deprecjonuje innego systemu

:Beer:

To bardzo ważne. Z chęcią bym się pobawił tymi puszkami, szczególnie Sony, bo nigdy nie miałem go nawet w rękach. W każdym bądź razie, rynek FF jest jeszcze cienki, jak nanorurka. Potrzeba jeszcze parę lat. Mówię oczywiście o segmencie amatorskim i semipro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel konkretnej stajni optyki i szkieł nie zmieni systemu - co najwyżej poczeka na nowszy/lepszy model konkretnego producenta leżący mu w jego wymaganiach

mając wiadro eLek nie przesiądziesz się bo wyszedł Nikon lepszy prawda

....

Tedi, akurat nie do końca tak jest, bo akurat znam kogoś (zresztą Ty też go znasz :) ), kto dokonał takiej zamiany. Był taki moment, że część ludzi jednak przesiadła się z Nikona na Canona, bo ten był dużo lepszy. Zawodowcy wcale się tak nie przywiązują do systemów jak by się mogło wydawać. Dodatkowo są też osoby korzystające naraz z 2ch systemów.

 

Co innego my maluczcy, jak uzbieramy na kilka elek to się ich kurczowo trzymamy.

 

Pozdr, tomek

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.