Skocz do zawartości

Łapiąc czyste niebo


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zawalczyć ostatniej czystej nocy z troche ambitniejszym obiektem niz jasna galaktyka. Nie spodziewałem się zbyt wiele, bo ciagle nie mam żadnych filtrów, a 900mm ogniskowej EDzia oznacza skopaną klatkę przy najmniejszych problemach czy to z kablami, czy z mocowaniem. Cztery klatki zdemolowały mi tez kursujące juz regularneie węglarki. Niemniej 7 klatek po 600 sek. zaakceptowałem i poskładałem.

 

Powiem wam, że jestem pod wrazeniem :)

 

896_2.jpg

 

ED120 Atik 314L EQ6 7x600sek, bez filtrów

 

A filtry by sie przydały, bo jak poszperać po sieci, to jest to obiekt wręcz stworzony do narrow band. Czego tam nie ma, wegiel, tlen, wodór, etanol, cuda na kiju dzikie węże.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamerką mono to inna bajka prawda? :) Przydałoby się jeszcze napisać co to za obiekt. Jak tam u Ciebie ze sztywnością układu, może to jest wina pojechanych klatek? Troche szkoda, że Ci tam te pociągi jeżdzą, klatek po 30min to chyba nie porobisz a w narrowbandzie to takie standartowe czasy.

 

Darki odejmowałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zawalczyć ostatniej czystej nocy...

 

Robiłeś to zdjęcie na południu Warszawy?? Fajnie, że miałeś pogodę:) Na północy było niebo powleczone takimi chmurkami... fuj...

 

A filtry by sie przydały, bo jak poszperać po sieci, to jest to obiekt wręcz stworzony do narrow band. Czego tam nie ma, wegiel, tlen, wodór, etanol, cuda na kiju dzikie węże.

 

Zwłaszcza ten etanol brzmi interesująco :szczerbaty:

 

Bardzo fajna fotka,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamerką mono to inna bajka prawda? :) Przydałoby się jeszcze napisać co to za obiekt. Jak tam u Ciebie ze sztywnością układu, może to jest wina pojechanych klatek? Troche szkoda, że Ci tam te pociągi jeżdzą, klatek po 30min to chyba nie porobisz a w narrowbandzie to takie standartowe czasy.

 

Darki odejmowałeś? :)

 

A faktycznie, to NGC896. Winnym skopanych klatek sa źle rozwiązane kable (a to dwa peki w sumie wazące na oko ponad kilogram) ciągające się w dziwnych układach między laptopem a kamerami i totalnie za delikatny dovetail (standardowa szyna z dwiema vixenowskimi czepiajkami w układzie klasycznego H). Heh, jestem na etapie, że czasami trafiam czy nastepna klatka będie zrypana czy nie ;) Wystarczy popatrzeć na to jak się ułozyły kable , w jakiej pozycji sa teleskopy i mozesz sie bawić w proroka kiedy całe konstrukcjioni sie ugnie :D Hihi, z kablami sobie poradze na dniach, ale dovetaile i reducer to pieśń przyszłości, musze wyjść z zapasci finanowej po zakupie oty.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Darków i flatów nie odejmowałem. Darków z lenistwa (czy może z braku czasu - rano do roboty) a flatów z braku flatownicy - a przydały by sie, bo te dwa farfocle naprawde mnie juz irytuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.