Skocz do zawartości

110cio milimetrowe obiektywy w lornetce


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na stronie United Optics w serii lornetek Giant/BA8 anonsowane sa dwa modele z obiektywami 110mm :helo:

to przecież 21% większa zdolność zbierania światła niż w popularnych modlach 100 mm....

Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek informacje o tym sprzęcie?

a tu link: http://www.united-optics.com/products/Bino..._Series/BA8.htm

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 kilo :blink: wiecie co to oznacza. Niemniej jakoś nie jestem przekonany do takich monsterów

czyli Hansie mamy podobne obawy. Niemniej średnica imponująca....

Pozostaje kupić lornetkę i zrobić z niej dwa achromatyczne travellerki :rolleyes: Wtedy już z porządnym diagonalem i szukaczem

Ciekawe jaka będzie cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans !

 

No problem ! Gdyby była kasa , sprzedaję Celestrona - chociaż w relacji cena/korzyści to jest b. dobra lorneta - i kupuję takie monstrum , może być nawet 120mm . Ten Celestron śmiga jak piórko na moim żurawiu, statyw waży tyle samo co statyw CG5 , ramię jest z profilu zamkniętego Al , bardzo lekkie .

Całość niesamowicie sztywna . http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=757.25 , ostatni post .

 

Kątowe okulary...hmm ! Znajomy ma Giganta 25x100 z wymiennymi okularami . Nie raz przez nie patrzyłem , ma to swoje plusy i minusy ...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie wagi należy się obawiać, lecz długości instrumentu. Po postawieniu tego na statywie, kiedy się zechce spojrzeć na obiekt znajdujący się kilka stopni niżej, trzeba obniżyć kolumnę (ależ ona jęczy pod tą wagą!) albo podstawić sobie stołek. Tak czy owak wielce to niewygodne. Właście z tego powodu zrezygnowałem z zakupu lornetki z serii BA8 22x85. Mam 15x70 i muszę przyznać, że w Jodłowie pokazała najładniejszą M31 jaką w życiu widziałem w jakimkolwiek instrumencie.

 

Powracając do x110, tu jest o niej co nieco:

 

http://www.binomania.it/binocoli/usm110/usm20x110.php

 

Kliknijcie koniecznie na powiększenia zdjęć, szczególnie to, gdzie jest porównanie obiektywów z 10x50 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.