Skocz do zawartości

IC 405 Płonąca Gwiazda


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Oto druga i ostatnia fotka z niedawnej balkonowej sesji. IC 405, czyli Flaming Star Nebula to mniejszy obiekt, lepiej pasujący do pola ST2000 i 300mm niż California. Moim zdaniem jest bardziej efektowny choć jak dla mnie mało przypomina dymiącą gwiazdę, może jakby kadr obrócić... :)

 

Sprzęt: SBIG ST-2000XM + Tair 3S 4.5/300 @f/4.5 + HEQ5 SynTrek

Dane: Ha 11x1200sek + 1x600sek, bin1x1, MaximDL, Photoshop CS2

 

ic405_s.jpg

Po kliknięciu pełna rozdzielczość.

 

Szczegóły tutaj:

 

http://www.qbanos.ddl2.pl/files/astrophoto...2008/ic405.html

 

Jestem ciekaw kiedy będzie kolejna pogodna noc, za ile tygodni... :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie wyszło, znakomicie, kurcze tylko sam nie wiem, czemu spodziewałem się więcej, po tych niemal 4 godzinach ekspozycji na Twoim, tak porównując do swojego sprzed paru tygodni, w którym było raptem 40 pare minut materiału

 

Więcej w sensie jaśniej? Można z tego jeszcze sporo wyciągnąć, ale wtedy łącznie z szumem :) Chciałem, żeby było w miarę gładko. Na fotę mogło mieć też wpływ to, że obiekt był jeszcze nisko, w zasadzie robiłem jak dopiero wschodził - tylko wtedy jest okazja żeby złapać coś z balkonu.

 

Zauważ Jacek, że Ty robiłeś tylko środek obiektu, który jest dość jasny a i tak szum wyszedł spory z tego co pamiętam. Trudniej wyciągnąć te gazy dookoła i do tego właśnie potrzeba więcej materiału :)

flamingstar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak na razie pogoda nam nie sprzyja - ciągłe mgły, chmury, smog i jeszcze raz mgły. W końcu okazuje się, że ten dzień gdy nie ma chmur wypada, tuż przed pełnią. To właśnie determinuje mój wybór obiektu w Ha, no nie tylko to, bo jeszcze dochodzi znalezienie odpowiedniej gwiadki guidującej (tym samym odpowiadam, dlaczego tak skadrowane ;) )

 

IC 405 z MT800, czasy: 1200+5x1800+2x2700/-30*

Niestety brakuje mi banku darków z tak długimi czasami. Z chwila gdy nadazy się okazja dorobię i pokaże powtórnie obrobiony materiał.

Na razie jest ......... jak jest:

IC_405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To może jeszcze ja coś dorzucę w temacie

Robione prawie przy pełni ( Ksiezyc oddalony jakies 8 st (?)) i paskudnym wietrze, trudno było zorientować montaż na gwiazdki w Woźnicy bo ich prawie nie widziałem.

 

7x1800s, 2kXCM, HA 7nm

 

IC405_MarP.jpg

 

Ciekawi mnie ile Ksiezyc wycia mi tla bo histogram był nieciekawy a jakoś trudno mi uwierzyć ze 30min przy pełni nic nie pozostawi na detektorze.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.