Skocz do zawartości

Jak dodać obrazek do swojego postu?


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Sposob dodawania jest bardzo prosty.

W zalaczniku ponizej znajdziecie rysunek z zaznaczonym miejscem, gdzie dodajemy plik (dowolny - zdjecie, dokument worda itp...).

 

Mamy dwa pola w module:

1. Nazwa pliku - tu klikamy przycisk "Przegladaj" i wybieramy sobie z dysku wlasnego plik, ktory ma byc umieszczony

 

2. Wpisujemy komentarz/opis do zdjecia w polu "Komentarz do pliku"

 

3. Jezeli post jest juz skonczony i chcemy go zamknac, klikamy przycisk na dole "Wyslij" - tak jak przy wysylaniu postu. Obrazek doda sie sam.

 

4. Jezeli chcemy dodac wiecej plikow, to zamiast "Wyslij" klikamy "Dodaj nastepny plik". Powtarzamy procedure do skutku (max. 5 plikow), a na koniec - "Wyslij".

 

I to wszystko.

Jak dodac obrazek do postu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki są na sarwerze tym samym co forum!

 

Gdyby pliki były ciągle widoczne przy każdym podglądzie postu powodowało by, że prawie za każdym razem byłyby ściągane.

 

To powodowało by duży transwer z serwera! A ZA TRANSWER Z SERWERA SIĘ PŁACI!!!!

 

Coś za coś.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno sie z Toba McArti nie zgodzic, ale latwiej sie zapamietuje obrazki niz tekst.

Przypuscmy, ze przypomniales sobie, ze gdzies na forum byl fajny obrazek...

Klikasz na forum i szukasz. I klikasz po kolei wszystkie linki bo nie mozesz sobie przypomniec gdzie ten obrazek byl. A potem jeszcze raz bo nie pamietasz w ktorym watku to bylo. W efekcie wygenerowales jeszcze wiekszy ruch niz gdyby byly obrazki.

 

Jesli juz ma byc taka forma to linki musza byc w formie mikro-obrazkow. W przeciwnym razie forum traci wyrazistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale:

- czlowiek jest wzrokowcem

- nikt nie upilnuje dyscypliny dodawania komentarzy

- komentarze moga byc malo informujace

- komentarze moga sie powtarzac

 

 

To tylko sugestia, ktora oczywiscie nie musi byc wzieta pod uwage. Wydaje mi sie jednak, ze po pewnym czasie Forumowicze beda tesknic do zwyklych obrazkow.

Wydaje mi sie takze, ze forma ramkowo-obrazkowa, ktora jest w tym momencie jest niepelnym rozwiazaniem, ktory na dodatek jest sztuka dla sztuki - nie umniejszajac oczywiscie tworcy.

 

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Czy sa dostepne statystyki wykorzystania pasma przez Astro-Forum ? Czy jestesmy w stanie oszacowac oszczednosci zwiazane z nowym rozwiazaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, trudno sie z toba nie zgodzic. Ja tez wolalbym miec cale obrazki. Problem jest wlasnie w transferze. Zauwaz, ze kazdy kto wejdzie w taki watek zawsze spowoduje wygenerowanie kolejnego duzego transferu. Pliki teksotwe, czyli tez html transferowane sa jako skompresowane wiec ich obciazenie jest zadne. Po dodaniu obrazkow transfer wzrasta automatycznie o 1000% i wiecej. W watku, gdzie np. dodalem 10 zdjec zorzy. Policz sobie ilosc kb. Zakladajac, ze bedzie to 80kB na fotke, daje to 800kb, otwarty zostal 750 razy, daje to ponad 600MB transferu w kilka dni. A to jest jeden watek i do tego nie liczylem tego, ze inni w nim tez zamiescili obrazki. Zakladajac, ze mielony jest 100x dziennie, czyli 80MB * 31 dni, daje to 2.5 GB miesiecznie - tylko jeden watek. W sumie mamy 15 GB miesiecznie limitu. W tej chwili z forum udalo sie zejsc do 4 GB. Kiedy dodamy obsluge zdjec na takich warunkach jak sugerujesz, tranfer siegnie ok 100GB. Koszt takiego transferu jest GIGANTYCZNY.

 

Dla uspokojenia - to nad czym jeszcze pracujemy:

1. Nie bedzie ramek, tylko wylistowane pliki z info (mniej miejsca zajmuja)

2. Beda miniaturki generowane automatycznie.

 

Jeszcze jest jeden problem, ktory moim zdaniem dyskwalifikuje umieszczanie zdjec full frame w poscie. Zauwazcie, ze wystarczy, ze ktos wrzuci fotke 800x600 i wiekszosci rozjedzie sie forum. Zeby przeczytac cos w komentarzach nizej, bedzie musiala taka osoba przesuwac sobie ekran gora/dol i do tego lewo/prawo. A to jest strasznie irytujace!

 

Mam nadzieje, ze w ten sposob znajdziemy jakis kompromis.

Ja osobiscie w tej chwili krytyke tego patentu traktuje, jako przyslowiowe "rzezbienie w g". Wreszcie pojawila sie taka mozliwosc, ktora obwarowana jest mozliwosciami technicznymi, a my dalej kombinujemy. Ja jestem za jak najlpeszym wykorzystaniem technologii, ale ja zderzam sie z ograniczeniami, ktore tu wypisuje, wiec kazdy powinien postarac sie zrozumiec, ze to nie jest taki rozowe i nie zalezy od umiejetnosci czy checi tworcy. Niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,

Napisales, ze prowadzicie prace nad opcjami, o ktore mi wlasnie chodzilo. Jestem niemalze usatysfakcjonowany :)

Jestem strona zarowno rozliczajaca jak i rozliczana z transferu, wiec mniej wiecej wiem o co chodzi :)

Poza tym w poprzednich postach chcialem zwrocic uwage na niedogodnosc zwiazana z aktualna postacia zalacznikow - nie jest to krytyka, chociaz moze faktycznie tak to zabrzmialo.

 

Trudno wyczuc kiedy nalezy zglaszac swoje uwagi do opcji i czy to jest wersja finalna czy nie dlatego je teraz zglosilem.

 

Mam jednak wrazenie, ze w dalszym ciagu moja uwaga do opcji w profilu konta nie zostala zrozumiana. Chodzi mi o to, ze niewielkim kosztem transferu, albo nawet wrecz zadnym mozna zrobic tak. aby osoba, ktora wlaczy sobie w opcjach wyswietlanie full-obrazkow miala to, czego chce. Otoz kazdy obrazek ogladam przynajmniej raz. Jesli serwer wysle odpowiednie naglowki HTTP odnosnie cacheowania obrazka to nastepne wyswietlenie tego obrazka nastepuje juz z cache-a mojej przegladarki (client wysle tylko zapytanie, czy obrazek sie nie zmienil) lub z proxy-cache, jesli takowego uzywam. Dodanie wiec obrazka dla mnie nie pociagnie wiec w moim przypadku wzrostu transferu a otrzymam pozadany efekt.

 

Oczywiscie zalezy tez od tego, czy serwery wysylaja odpowiednie naglowki i ew. czy phpBB nie psuje naglowkow.

 

To tylko uwagi - zadnej krytyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja uwaga zostala zrozumiana. Ale czy tobie odpowiada latanie lewo/prawo kiedy zdjecie jest duze - a takie dosyc czesto wrzucane sa na forum. Po tym caly watek jest wyciagniety! Pamietaj tez, ze wiekszosc z tych rzeczy to gotowe moduly, ktore my modyfikujemy. W tej chwili mamy mozliwosc robienia miniaturek i wydaje mi sie, ze to jedyna rozsadna droga. Czyli wyswietla sie na forum wersja pomniejszona, a po kliknieciu masz 1:1. To chyba dobry kompromis, albo nawet bardzo dobry.

 

PS. Oczywiscie uwagi zawsze mozna zglaszac. Nigdy nie bedzie wersji finalnej, bo chcemy to caly czas rozwijac. Krok po kroku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.