Skocz do zawartości

Jak sprawny jest twój mózg?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że szare komórki mózgowe, tak jak całe ciało, zużywają się z wiekiem. Czasem szybciej, a czasem wolniej niż wiek wynikający z metryki urodzin. Jesteś odważny? Rozwiąż ten prosty japoński test i dowiesz się prawdy o sobie.

 

 

Test 1: Kolejność cyfr

 

ZASADY:

Na ekranie pojawią się cyfry, które potem zmienią się w puste kółka. Twoim zadaniem jest zapamiętać cyfry i klikać w kółka we właściwej kolejności - od najmniejszej do największej cyfry. Do dzieła!

 

http://flashfabrica.com/f_learning/brain/brain.html

test-main.jpg

Test 2: Zadanie matematyczne

http://flashfabrica.com/f_learning/brain2/brain02.html

 

Dopasuj znak działania, tak żeby wynik równania był poprawny.

test-matma.jpg

 

Test 3: Dopasuj kolory

http://flashfabrica.com/f_learning/brain3/brain03.html

 

Do koloru napisu z górnego rzędu, dopasuj odpowiedni napis.Np. u góry widzisz czerwony napis Green, na dole zaznaczasz Red. test-kolory.jpg

 

Test 4: Figury

http://flashfabrica.com/f_learning/brain4/brain4.html

 

Trzy figury są identyczne, a czwarta tylko podobna. Wskaż ją.

test-ksztalty.jpg

 

 

 

Informacja pochodzi z - http://www.joemonster.org/art/9880/Ile_lat...j_mozg_(4_testy)

 

pozdrawiam Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko, ze mam maly problem z interpretacja wynikow.

W szkole mnie japonskiego nie uczyli.

 

Tam jest opcja zmień język, ale nie ma potrzeby takiej, ponieważ zawsze na koniec pojawia się cyfra. I to jest właśnie wiek Twojego mózgu B) . Na szczęście są ćwiczenia, aby zwiększyć elastyczność i szybkość działania tego narządu.

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest opcja zmień język, ale nie ma potrzeby takiej, ponieważ zawsze na koniec pojawia się cyfra. I to jest właśnie wiek Twojego mózgu B) . Na szczęście są ćwiczenia, aby zwiększyć elastyczność i szybkość działania tego narządu.

 

pozdrawiam

Ori

 

O jezu a ja myslalem, ze 56 to niezly wynik i chcialem dobic do 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko, ze mam maly problem z interpretacja wynikow.

W szkole mnie japonskiego nie uczyli.

 

Dobre, 2 pierwsze spoko ale trzecie - nie mogę załapać chociaż już mi się wydawało o co chodzi :Boink:. Zdaje sie, że wyświetlana liczba to teoretycznie lata. Krótko mówiąc, najwyższy czas mówić do mnie dziadku.

 

PS. Tym bardziej, że zdążono już 2 posty napisać zanim zapisałem :lol:

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezu a ja myslalem, ze 56 to niezly wynik i chcialem dobic do 60.

 

Ja tez... ale jednak kielbasy i papierosow mniej musze hmm... potrzebowac... zostawiam wino cerwune i kurczaki :rolleyes: mi wyszlo o gdzies 20 lat wiecej....

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez... ale jednak kielbasy i papierosow mniej musze hmm... potrzebowac... zostawiam wino cerwune i kurczaki :rolleyes: mi wyszlo o gdzies 20 lat wiecej....

 

hm... no pewne składniki naszej diety zdecydowanie zmniejszają przepływ krwi przez różne narządy, co za tym idzie, to niedotlenienie i dysfunkcja narządów, szybsze starzenie takich jak min.: mózg, wątroba, nerki, oczy, skóra i wiele innych...

 

Moje wyniki nie są dla mnie satysfakcjonujące (39, 35, 31 i 27 lat dla poszczególnych testów). Spróbuje znów za jakiś czas, może jakoś odmłodnieję... :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, najbardziej spodobaly mi sie testy 1 i 2 :D Po 3 probach w pierwszym mialem wynik 28 a w drugim 31. Czyzby moj mózg był juz tak stary? :o

Ciekawe jaki wynik miała by osoba w wieku np. 60 lat :rolleyes:

 

Edit: W czwartym 22 punkty

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... no pewne składniki naszej diety zdecydowanie zmniejszają przepływ krwi przez różne narządy, co za tym idzie, to niedotlenienie i dysfunkcja narządów, szybsze starzenie takich jak min.: mózg, wątroba, nerki, oczy, skóra i wiele innych...

 

<_< No dobra, sluchalem Slayera, ogladalem TV, bylem po jedzeniu (wiec narzady mi pracowaly na maxa WSZYSTKIE!) B)

Gupi test :King::dupka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ćwiczenie jest banalne, przeniesione wręcz z treningu szybkiego czytania.

Obcowałem z tym trochę, to tylko kwestia treningu. Wiem, że umysł nasz jest dużo sprawniejszy, niż nam się wydaje.

Kiedyś przeczytałem określony tekst w 12 min, potem dowiedziałem się, że mistrz robi to w 0,2 sekundy TAK nie pomyliłem się.

Co do starzenia się mózgu to trochę naciągane, po prostu z wiekiem przestajemy się uczyc, dlatego jesteśmy " bardziej otępiali"

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ćwiczenie jest banalne, przeniesione wręcz z treningu szybkiego czytania.

Obcowałem z tym trochę, to tylko kwestia treningu. Wiem, że umysł nasz jest dużo sprawniejszy, niż nam się wydaje.

Kiedyś przeczytałem określony tekst w 12 min, potem dowiedziałem się, że mistrz robi to w 0,2 sekundy TAK nie pomyliłem się.

Co do starzenia się mózgu to trochę naciągane, po prostu z wiekiem przestajemy się uczyc, dlatego jesteśmy " bardziej otępiali"

 

pozdro

 

Zgadza się, kiedyś mówiono, że z wiekiem komórki neuronowe obumierają. Ostatnie badania wskazują, że nie jest to do końca prawda.

A dokładniej tworzą się nowe.

 

pozdrawiam - forumowy dziadek

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kiedyś mówiono, że z wiekiem komórki neuronowe obumierają. Ostatnie badania wskazują, że nie jest to do końca prawda.

A dokładniej tworzą się nowe.

 

pozdrawiam - forumowy dziadek

 

Komórki nerwowe żyją przez całe życie organizmu, ale niestety nie mają zdolności regeneracji :( A nasza sprawność umysłowa zależy od ilości synaps. :) Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.