Skocz do zawartości

Pare ciekawych książek


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio dokonałem rzeczy prawie niemożliwej! Dogłębnie zinwentaryzowałem swój pokój i znalazłem pare ciekawych rzeczy, których obecnie wogóle nie urzywam. A ponieważ grosze zawsze biednemu studentowi sie przyda swtwierdziłem że nie będe egoistyczny i podziele się za drobną opłatą mymi "skarbami" z resztą świata :D

 

1. "Wielki Atlas Gwiazd" wydawnictwa Larousse 30 zł

Wielki w tym wypadku odnosi się do wielkości tej cegły a nie ilości informaci w niej zawartej, ale nie mniej jest to porzyteczna pozycja. Co prawda ten mój pierwszy "Atlas" gwiazd nie był wart tych 60 zł na nie wydanych jednak pomógł mi w nauce gwiazdozbiorów. Polecam dla początkujących fascynatów nieba, jest prosty (nie ma natłoku nie istotnych (dla początkującego) informacji i bałaganu), jasny, zwięzły i przedewszystkim wszystkie mapy w Atlasie są realnymi zdjęciami przez to Atlas staje się jakby bardziej "życiowy". Zdjęcia są naprawde piękne, jak stałem się bardziej doświadczony to używałem tego Atlasu do szpanowania i pokazywania laikom co naprawde można zobaczyć na niebie. A teraz znalazłem go na dnie szafy kompletnie zakurzonego, niech kto inny nim teraz szpanuje. Zdjęcia przykładowe w załączniku a i można więcej na emaila dostać, stan bardzo dobry.

 

2. "Hiperprzestrzeń" Michio Kaku 15 zł

Ksiązki nie trzeba chyba ani przedstawiać ani zachwalać. Klasyka ...

Stan rewelacyjny.

 

3. "Astronomia - Przewodnik po wszechświecie" wydawnictwo Arkady 30 zł

Prawdziwa encyklopedia, zanim wpadła w moje łapki "Niebo" była to moja podstawowa lektura. Bardzo podobna do właśnie "Nieba" ale napisana przystępniejszym, prostszym językiem, jak dla "dzieci". Zawiera wszystkie podstawowe informacje dla początkującego astronoma i w dodatku na cała jego druga połowa to "lista" najciekawszych obiektów na niebie oraz 10 "wycieczek" czyli zaplanowanych tras po gwiazdozbiorach (po 3-4 na raz). Już nie trzeba się męczyć z wyborem obiektów na noc mając zawsze stracha czy przypadkiem nie ominiemy jakiegoś ciekawego lub będziemy się męczyć z znajdowaniem czegoś czego nie mamy prawa zobaczyć. W dodatku mapki są przystosowane do ogladania w nocy w czerwonym świetle i w praktyce sprawdza się to rewelacyjnie. Jak zresztą widać na zdjęciu była instensywnie przezemnie użytkowana, sprzedaje ją gdyż znam całość na pamięć B)

 

Przesyłka i forma płatności do uzgodnienia.

 

Czekam na PW ... :rolleyes:

IMG_4268_cr.jpg

IMG_4271_cr.jpg

IMG_4272_cr.jpg

IMG_4273_cr.jpg

IMG_4275_cr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.