Skocz do zawartości

Crescent Nebula "na niebiesko"


Rekomendowane odpowiedzi

Czasem zdarzają sie fotki znanego obiektu... ale pokazujące coś więcej niż to zwykle znamy. Tak i tym razem było ...

...

tam są niebieskie chmurki.... :blink: meduza kurna....

...

 

Link do watku (a konkretniej ogłoszenia ze sprzedażą całkiem fajnej kamery ) : http://www.astromart.com/classifieds/detai...ified_id=587047

 

587047_3.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiajce zdjecie. Generalnie uzycie koloru w tym przypadku daje bardzo ciekawy efekt. Jakby inny wymiar tej pieknej mglawicy. Mglawicy na ktora poluje od Jodlowa i nie moge jednoznacznie stwierdzic czy ja widzialem, czy nie...

 

ciemnego nieba :D

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcie wygrało plebiscyt na ATWB i 10 sierpnia zostało zdjęciem dnia,

jest to kombinacja Ha i OIII z LRGB.

Ciekawostką jest fakt że 6 dni wcześniej wygrało identyczne zdjęcie z tym że już tylko Ha i OIII

http://www.buytelescopes.com/gallery/view_...o.asp?pid=17466

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcie wygrało plebiscyt na ATWB i 10 sierpnia zostało zdjęciem dnia,

jest to kombinacja Ha i OIII z LRGB.

Ciekawostką jest fakt że 6 dni wcześniej wygrało identyczne zdjęcie z tym że już tylko Ha i OIII

http://www.buytelescopes.com/gallery/view_...o.asp?pid=17466

Korzystając z okazji zapytam, czemu się tak sporo osób "podnieca" tą sklepową galerią (no offence Piotr - mówię ogólnie)? Na forach obserwuję gratulacje, uściski, bukiety kwiatów, etc. Po prostu mnie to ciekawi. Ani ten serwis nie ma dużego zasięgu, ani jakiegoś prestiżu. Czy to nie jest właśnie buzz - marketing stworzony przez "kogoś tam"? Kto to zaczął?

 

Ta mania i mnie ogarnęła, bo jakoś niedawno sam tam wrzuciłem zdjęcie i zastanawiam się, po co. Na róże i buziaki od innych fotografów na pewno nie liczyłem.

 

Swoją drogą, to nieźle obnaża nasza kompleksy. Trudno mi sobie wyobrazić, żebyśmy wrzucali zdjęcia np. w galeriach polskich sprzedawców (AK, DO, FC, etc.). Gdyby ktoś to zrobił, to zaraz by został opluty, że komercha, tfuu...

 

A może ja czegoś nie wiem? Może to nie jest zwykły sklep?

 

Wybaczcie offtopic, ale męczy mnie to od dawna. Zupełnie nie wiem czemu.... może z zazdrości?

 

PS. Swoją drogą, ten sklep powinien nam wszystkim płacić za robienie takiego PR'u i reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.