Skocz do zawartości

Pomocy! mój pierwszy teleskop


Barnaboss

Rekomendowane odpowiedzi

114/500 Sky Watcher to chyba najlepszy wybor w najnizszej cenie :rolleyes: . Dalej moglbys kupowac cos wiekszego i sporo drozszego (ok700 zeta)

 

Zapytaj jeszcze o filtr do niego, jesli nie ma w zestawie (np. o zmiennej polaryzacji ok. 100 zeta jeszcze) Bo Ksiezyc Cie oslepi w tym jasnym newtoniku a i do planet sie przyda (powinny byc mniej razmazane przy odpowiednim zmniejszeniu jasnosci). :blink:

 

Ten teleskop zbiera b. pochlebne opinie wsrod wszystkich ktorzy go testowali. Lepsze niz konstrukcje alternatywne w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału dochodzisz do tego napisałem na samym początku

 

W/g mnie niezbędne minimum na początek to jest coś w tym stylu

http://astro-forum.org/Forum/SYNTA-SKY-WAT...900-t21148.html

 

Cenowo i apreturowo już jesteś koło tego co zaproponowałem

 

 

jednak dołożyłem trochę i chce kupić coś takiego :

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/682

 

co o tym myślicie?

 

P.S : proszę o szybką odpowiedz teleskop zamawiam już nie długo

 

Musisz kupować nowy skoro masz mało kasy ?

To co zaproponowałem ma lepszy montaż EQ2 i większą apreturę , a kosztuje tyle samo i możesz jeszcze się potargować.

Ogniskowa 900mm śmiało wystarczy do planet. Apretura 130mm pozwoli na zobaczenie co nieco z DS

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa 900mm śmiało wystarczy do planet. Apretura 130mm pozwoli na zobaczenie co nieco z DS

 

Jasne, jak Newton ze Jacapa ma racje! :rolleyes: no ale tego 130mm z przeciwaga stokilotonową, to nie wezmie sie na wycieczke pod pache do autobusu tramwaju itd... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za pomoc! newtona 114/500 już zamówiłem mam nadzieje że mnie nie zawiedzie :) gdy go dostane podam relacje ewentualnie dokupie jeszcze ten filtr na księżyc bo rzeczywiście teleskop ma dużą siłę światła przez co może mi popsuć obraz, DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że do obserwacji planet potrzebujesz dobrej soczewki barlowa 2x,dzięki niej poprawisz kontrast,zwiększając szanse na dostrzeżenie większej ilości szczególów.Jeśli chodzi o okulary dobrze i tanio będzie kupić jakiegoś przyzwoitego Vixena Plossla NPL 6,10,15mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop dostałem, jednak nie miałem jak na razie okazji dobrze z niego skorzystać, ze względu na pochmurne niebo. Kilka razy już oglądałem księżyc i przyznam że widok jest wspaniały :> teraz chcę dokupić barlowa co myślicie o takim?

http://allegro.pl/item489999305_soczewka_b..._konwerter.html

 

jeśli nie jest dobry jak na początek to proszę o pomoc w dobraniu !

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.