Skocz do zawartości

Wenus i "coś" na zdjęciu


Coremeil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem.

Dziś focąc Jowisza i Wenus zanim pokazał się Jowisz postanowiłem sfocić Wenus.

Ustawiłem aparat na ministatyw (taki do odginania, wiem że to tandeta ale nie mam jeszcze statywu).

Ustawiłem tryb zdjęć seryjnych ( 3 zdjęcia ).

No i zrobiłem te fotki, potem pokazał sie Jowisz to pofociłem Wenus z Jowiszem na różnych ustawieniach bym się nauczył jakie są najlepsze.

No i pofociłem, wracam do domu do kompa (oczywiscie aparat odstawilem by sie woda na nim nie zebrała).

Zgrywam z karty pamięci zdjęcia i zaciekawiła mnie sekwencja zdjęć z Wenus.

Jest na niej coś, niemam pojęcia co to może być.

Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na zabrudzenie na obiektywie ale na każdym zdjęciu jest to w innym miejscu... :blink:

Parametry zdjęć iso-400, 0,4s

 

Zdjęcia można znaleźć na http://astrocorex.boo.pl/wenus

 

EDYCJA

 

Tak myślę nad tym, może to przelatujące ptaki... :blink:

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: Strasznie szybkie skurczybyki... :szczerbaty: te chmury, znaczy się B)

 

pozdrawiam

Ori

 

Bo to cirrus max-speedus :lol:

Strasznie się nam dzisiaj wesoło zrobiło na forum, nie? Jakieś ogólnopolskie rozluźnienie :)

 

A na poważnie: Wizualnie to wygląda na normalne chmury. Nie doczytałem w jakich odstępach czasu zrobione były fotki ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatru niebyło i niebo było bezchmurne :mellow:

Tak jak tu: http://poa.home.pl/forum/album_page.php?pi...dc15c7c27c66054

 

 

Czasy ujęć:

1: 2008:12:14 17:01:44

2: 2008:12:14 17:01:45

3: 2008:12:14 17:01:47

 

Chmury? :blink:

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno były ptaki. Na moim zdjęciu wygląda to identycznie, a ja chciałem je koniecznie sfotografować na tle Wenus. Istotny jest czas naświetlania ktory wyniósł 0.125 s. Dla porównania te same ptaki na tle Księżyca, ale migawka miała wartość 0.025 i już można rozpoznać co to. Codziennie rano i wieczorem tysiące wron i gawronów przelatuja nad osiedlem na popas tam i spowrotem, więc zawsze mam okazje do takich fotek. Mieszkam na trasie ich stałych przelotów.

Obraz_235x.JPG

Obraz_291x.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy moi drodzy... to eskadra UFO przemknęła ;)

Na poważnie, to może jakiś paproch albo śmieć przeleciał blisko teleskopu, może ptak albo kilka ptaków...

 

pozdrawiam

Ori

 

Teleskopu to akurat tam niebyło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.