Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jak uważacie, poprawi się do wieczora widoczność jeszcze bardziej na tyle aby warto było w teren ruszać ? Kamerka pokazuje że jest nieźle.

Im później, tym teoretycznie lepiej. Na jutro jesteśmy umówieni w składzie "teamowym" DO na focenie albo na Siewierskiej albo na kopcu w Piekarach. O decyzjach będziemy informować on-line. Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedź w domu Virgo (...)

Nie potrafię ... :P ale daleko się nie ruszyłem, byleby tylko kawałek horyzontu był dostępny i faktycznie dziś już będzie tylko gorzej a jak patrzę teraz po powrocie na kamerę to się tylko to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was panowie ale ode mnie Beskid brzytwa. Tylko ciekawe jak tam wierchy - po kamerkach widać że dobrze ale... no właśnie jak tam seeing po drodze? Chyba się gdzieś wybiorę, bo nie usiedzę przy Maratonie z Housem.... :szczerbaty:

 

Też nie mogłem wysiedzieć w domu i wybrałem się w teren. Beskid ładnie ale do 16tej, potem coraz gorzej tak że praktycznie w ogóle zdjęć nie robiłem. Na wierchy nie było najmniejszych szans. Właściwie od Babiej na wschód totalna kicha, Police ledwo ode mnie można było dostrzec. Morawskiego też nie było. O zachodzie na zachodzie super kontrast ale na Jeseniki z Zagłębia też nie było szans.

 

Za to Jura dziś wybornie w słoneczku wyglądała :)

100_9738.JPG

100_9801.JPG

100_9777_crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą niedielę idę na Luboń Wielki, ale w sobotę możnaby iść na Kudłacze i przy okazji zobaczyć obserwatorium na Lubomirze(omawiane już na Forum). A z Kudłaczy są bardzo ładne widoki na Tatry i Babią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy mógłby mnie ktoś poinformować jaka była widzialność(widzialność w dalekich obserwacjach) dzisiaj rano w okolicach Krakowa?

Na stronie http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=3360 teraz widoczne są zarysy gór, podejrzewam, że rano widzialność była całkiem niezła przy inwersji radiacyjnej.

Radiosondażowania z nocy wskazują, że była bardzo silna inwersja od gruntu do 200m n.p.g(gradient termiczny -6,7st.C/100m), powyżej było suche powietrze(wilgotność ok. 40%), a to wg moich analiz dot. widzialności przy wysokościach pow. 300m nad gruntem(ona warunkuje jakość dalekich obserwacji) powinna być ona dość dobra.

Teoretycznie wieczorem widzialność się nieco poprawi(ustanie prądów wstępujących), ale chyba nie będzie taka jak rano(doszło do transportu zanieczyszczeń z powierzchni Ziemi do planetarnej warstwy granicznej).

Bardzo dziękuje za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś w planie jutro jakąś wycieczkę w góry?

 

Ja się wybieram w Beskid Mały, nocleg w chatce pod Potrójną, ale będę tam dopiero o 22giej, bo tego samego dnia będę jeszcze w Stolicy...

Następnego dnia trasa przez Leskowiec i Groń Jana Pawła II.

Byłem kilka razy w Beskidzie Małym, ale jakoś nigdy nie trafiłem na dobrą widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialność dziś była tragiczna. Można powiedzieć że nie przekraczała 20km. Z Leskowca udało mi się dostrzec Brzeszcze i tyle :uhm: Takie syf zalegał w powietrzu że nie dane mi było nacieszyć "oka" :wacko: Dopiero po 16 wreszcie Babia z Pilskiem pokazały się na ale wierchy nieosiągalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam aparat do ręki, wyjechać z 30 km na SW od Lublina i zapolować na góry Świętokrzyskie!

mam taki pagórek który jest widoczny na wprost z mojego okna na 10 piętrze, a sam widok na góry z okna akurat zasłonięty przez inne bloki. <_<

Może...gdyby wleźć na ten pagórek lub te bloki to by się udało...

Edytowane przez Rogal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, mimo że widoczność była taka sobie zawędrowałem na Baranie koło Olchowca. Jako punkt do dalekich obserwacji miejsce to ma potencjał. Słowacy wybudowali dość solidna wieżę widokową. Symulacja w Heyu : BARANIE

 

Niestety na miejscu widoczność była max koło 50km.

Busov:

img6149g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.