Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mamy kogoś pod Karkonoszami? Obraz z kamery na Lysej horze jest z godziny na godzinę coraz bardziej zachęcający.

Podkręciłem kontrast i na pewno są widoczne Góry Łużyckie i Średniogórze Czeskie. O Rudawy nie będę kruszyć kopii, bo to za słaba rozdzielczość, ale kto wielysa.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili widoczność przekracza już 100km:

DSC_0013.jpg

i prognozy na jutro są bardzo dobre (może jakiś wypad w teren). Oby nie było tak jak tydzień temu że również zapowiadało się pięknie a było kiepsko.

 

Michał, jak dzisiaj przedstawiają się warunki w Busku? Szczególnie chodzi mi o Babią Górę, bo zastanawiamy się z Mateuszem czy nie jechać do Dobromierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, widoczność w kierunku południowym jest słaba - góry widać(rano nawet Tatry) ale są mocno zamglone. Już o 8mej rano wisiał nad nimi wał chmur.

Za to doskonała widoczność jest w kierunku północnym, gdzie chmur nie ma. Świetnie widać Góry Świętokrzyskie.

 

EDIT: Po godzinie 16tej pojawiły się bardzo ciemne chmury i góry na południu ostatecznie zniknęły. Nie wiem jak kierunek północny bo ode mnie nie jestem w stanie tego ocenić.

 

Dzisiejsze fotki w kierunku N: >KLIK<

 

Niestety nie będę mógł Was informować na razie o widoczności, bo jutro jadę do Wawy a potem na Mazury.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, jak dzisiaj przedstawiają się warunki w Busku? Szczególnie chodzi mi o Babią Górę, bo zastanawiamy się z Mateuszem czy nie jechać do Dobromierza.

 

No i udało sie Wam jechać do Dobromierza? Ja byłem przed 16 na wieży J Góry i rzeczywiście nie było widać nic konkretnego :) na południe. A zapowiadało sie nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy po takim owocnym mimo zachmurzenia dniu i po czystym zachodzie nie ma przypadkiem szansy na wierchy o wschodzie ?

Sądząc po obrazie z kamerki na Skrzycznem wieczorem to chyba nie bałdzo. Poza tym o tej porze roku wschód jest wtedy, kiedy my się kładziemy spać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytam - szkoda kłaść się spać w ogóle :D

Odpowiedzią jest nocna wycieczka w góry, np. taka: po południu przyjazd do Szklarskiej Poręby, zachód Słońca na Czarciej Ambonie (Śnieżne Kotły), potem zupełnie spacerowy przemarsz na Śnieżkę, tam wschód Słońca, reszta dnia do dowolnego zagospodarowania.

Tylko że to nie zima i nie ma gwarancji, że o świcie będzie najładniejszy widok. Wręcz przeciwnie - jeśli noc jest bez wiatru, to mgły i pyły siadają (jest nawet inwersja, tylko że o wiele za wysoko, np. na 2000 m), a widzialność poprawia się dopiero wtedy, gdy pod wpływem grzania trochę się podniosą.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jestem w Busku jeszcze (a z Mazur wracam dopiero w czwartek)

 

Dzisiaj wygląda na to że mogą być krótkotrwałe przebłyski dobrej widoczności. W tej chwili Beskid Sądecki jak żyleta. Wieje silny wiatr, a podstawa chmur jest dobrze widoczna. Za to nad górami niebo ma lekko różowawy odcień.

 

I tak a propo wschodu Słońca na Śnieżce:

>KLIK<

Robione było jakoś w maju, jak w Karkonoszach jeszcze pełno śniegu było, ale na dole była już pełnia wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.