Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Możemy też później spróbować podjechać jeszcze na kładkę nad autostradą na same Jeseniki. To jakieś 1-2 km w kierunku Gliwic.

Fajny pomysł. Ja bym się jeszcze na Śnieżnika zasadził gdzieś - oto symulacja.

 

W rachubę wchodzą:

- 50.203248° N 18.856273° E

- Dorotka

- 50.39484° N 19.058361° E - Rogoźnik

- rejony Nowego Bytomia (Kaufhaus, 1 maja, Wolności).

 

Voytek, Ty znasz te rejony z ostatniego punktu. Podrzuć jakiś pomysł, gdzie będzie dobra ekspozycja na zachód, to tam jeszcze możemy podjechać. Mam chrapkę na te 140 km (choć lepiej 160 z Dorotki :) ).

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rzeczywiście były rewelacyjne widoki w kierunku zachodnim i północnym ale nie w moim rejonie.

Nad Małopolskie, Świętokrzyskie i Podkarpackie sięga niż i tam jest znacznie większe zachmurzenie (w Busku w tej chwili bardzo ponuro). Sytuacja tak, ma się utrzymać przez kilka dni.

Lepsze warunki zdecydowanie bardziej na zachód i w głębi kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta dzisiejsza"inwersyjka" spowodowała, że nie udały mi się poranne obserwacje. Odwiedziłem bardzo wczesnym rankiem punkt obserwacyjny w Sosnowcu (ul Lenartowicza) i pooglądałem sobie Beskidy i Babią - na moje oko 6,5/10. Niestety doskonale widoczna i ograniczona od góry warstwa syfu uniemożliwiła złapanie czegoś odleglejszego lub zrobienie ładnych zdjęć Beskidu (a plan był aby zrobić aktualną panoramę z tego PO). Czy to zjawisko to faktycznie inwersja czy coś innego "trzyma" zasyfione powietrze przy ziemi?

 

Przy okazji - nie mam obecnie dostępu do Kashmira - czy mogę prosić o wygenerowanie panoramy z opisem w kierunku Beskidu Makowskiego? Namierzyłem prawdopodobnie Lubomir i kilka innych wzniesień ale nie jestem do końca pewien identyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy mogę prosić o wygenerowanie panoramy z opisem w kierunku Beskidu Makowskiego? Namierzyłem prawdopodobnie Lubomir i kilka innych wzniesień ale nie jestem do końca pewien identyfikacji.

 

Hej, a mógłbyś podać współrzędne? Szukałem szczegółów w temacie Nasze PO, ale nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być prorokiem ale zdaje mi się, że dziś pod wieczór można ponowie się pokusić o Jeseniki. Kto ma czas i chęci "na podium" powinien udać się w miejsce skąd jest najdalej by "wyrwać" Pradziada - do Olkusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy ktoś dzisiaj rano był na posterunku pomiędzy 04:00 a 05:30 ?

Spadek temperatury pomiędzy 20:00 a 04:00 rano był rzędu 10st C. Zapewne dlatego całe zanieczyszczenie siadło.

 

Tutaj film z 2010.07.04

http://wyslijto.pl/plik/bi26fmdprk

 

 

414f26a9.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibieram się na dorotkę. Może coś złapię, może nie. Jest ktoś chętny na spotkanie??

 

godzina 17:30. Jeśli oczywiście pogoda nie padnie do 0. A chmury mogą do tego czasu się rozejść. Na chwilę obecną obecność potwierdził też Vrg. Będę na górze, przy tarasie widokowym na polu od strony Łagiszy (gdzie kończą się zabudowania na szczycie) jak co kom 505015582. :Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj wg moich przewidywań będą super warunki na Jeseniki. Temp idzie w dół, od strony zachodniej nie ma pół chmurki.

http://www.yr.no/sat..._animasjon.html

Jesieniki faktycznie były, ale bez rewelacji, widoczność dziś była bardzo dobra ale cały południowy horyzont przysnuty jakąś lekką mgiełką, nie wspomnę o Tatrach które jednak nie wyszły z chmur do samego wieczora.

 

Przykładowe dzisiejsze Jesieniki z Dorotki z dedykacją dla Patryka ;)

100_9026.jpg

 

Mam jakieś 300 zdjęć więc po obróbce i przygotowaniu panoram znajdą się jutro w odpowiednich wątkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.