Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jesieniki faktycznie były, ale bez rewelacji, widoczność dziś była bardzo dobra ale cały południowy horyzont przysnuty jakąś lekką mgiełką, nie wspomnę o Tatrach które jednak nie wyszły z chmur do samego wieczora.

 

Przykładowe dzisiejsze Jesieniki z Dorotki z dedykacją dla Patryka ;)

100_9026.jpg

 

Mam jakieś 300 zdjęć więc po obróbce i przygotowaniu panoram znajdą się jutro w odpowiednich wątkach ;)

 

No ja do domu po "ekspedycji pod kryptonimem Dorotka" wróciłem po 22:30 zatem dzis chyba nie uda mi się obrobić podobnej ilości zdjęć jakie ma VRG. Ale wypad udany, w miłym towarzystwie.

 

Obrobię i wrzucę. Obiecuje.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja do domu po "ekspedycji pod kryptonimem Dorotka" wróciłem po 22:30 (...)

Dobrze że w ogóle dotarłeś ;)

 

Dla takich spotkań to warto wsiąść na rower i się wspiąć choćby na GSD. Dużo nowych pomysłów przynoszą ale o tym wkrótce jak się ogarnę trochę. Nie wspomnę już o tym jak przyjemnie zjeżdża się potem w dół z powrotem do swojego miasta :rolleyes:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja do domu po "ekspedycji pod kryptonimem Dorotka" wróciłem po 22:30 zatem dzis chyba nie uda mi się obrobić podobnej ilości zdjęć jakie ma VRG. Ale wypad udany, w miłym towarzystwie.

 

Obrobię i wrzucę. Obiecuje.

 

:Salut:

Fajnie że udało Wam się dzisiaj coś przywieźć z tych warunków. Czekamy na efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama z 27 zdjęć :szczerbaty: To dopiero wyzwanie, żeby jeszcze wyciągnąć z całości efekt. Fajnie jak się uda, bo jesieniki poruszone niestety, więc przyjemność jedynie w głowie, w pamięci. Następnym razem nie pójdziemy tam "za trzy dziewiąta" jak to niektórzy zwykli mówić w różnych sytuacjach, u nas było tak dosłownie! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesieniki faktycznie były, ale bez rewelacji, widoczność dziś była bardzo dobra ale cały południowy horyzont przysnuty jakąś lekką mgiełką, nie wspomnę o Tatrach które jednak nie wyszły z chmur do samego wieczora.

 

Przykładowe dzisiejsze Jesieniki z Dorotki z dedykacją dla Patryka ;)

100_9026.jpg

 

Mam jakieś 300 zdjęć więc po obróbce i przygotowaniu panoram znajdą się jutro w odpowiednich wątkach ;)

Ładne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już duże doświadczenie w prognozowaniu widoczności, podpowiedzcie jak oceniacie warunki na dzisiaj w Beskidach? Na razie kamerki pokazują lekką mgiełkę, ale pewnie ona szybko zniknie. Mam czas na krótki wypad np. na Szyndzielnię, Czantorię lub Skrzyczne. Zastanawiam się, czy ruszać już, czy lekkim popołudniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już duże doświadczenie w prognozowaniu widoczności, podpowiedzcie jak oceniacie warunki na dzisiaj w Beskidach? Na razie kamerki pokazują lekką mgiełkę, ale pewnie ona szybko zniknie. Mam czas na krótki wypad np. na Szyndzielnię, Czantorię lub Skrzyczne. Zastanawiam się, czy ruszać już, czy lekkim popołudniem.

Nie wiem jak u Ciebie, ale w Katowicach widoczność lepsza niż wczoraj, obecnie wzorowa na wschód. Przy okazji mocno wieje w górnych partiach atmosfery, bo chmurki, na podstawie których oceniałem teraz widoczność, zniknęły w czasie, kiedy piśałem tego posta. A to dobry symptom, bo wyraźnie ruszył jakiś front, który już wczoraj wyczyścił masy powietrza nad Śląskiem. Przypuszczam, że na wieczór będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Buska-Zdroju widać już Tatry! Na razie bardzo słabo, ale np. Beskid Sądecki bardzo wyraźnie.

 

EDIT: Niestety po 18tej widoczność szybko się pogorszyła, a nad górami pojawiło się coś jakby smog.

Mam też propozycję wyjazdu w sobotę w Góry Świętokrzyskie. W/g prognoz w sobotę będzie tam maksimum widoczności.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale w Katowicach widoczność lepsza niż wczoraj, obecnie wzorowa na wschód.

Niestety w Beskidach było nie najlepiej. Widoczność do 55-60 km i nic dalej. Nad nizinami powietrze było nieprzejrzyste, prawie mgliste. Tatr z Klimczoka nie było widać w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem rano mieliśmy false start frontowy, który za szybko zaczął działać i pod wieczór nie było już efektu. Choc do teraz jest rześko jak nie wiem, więc wilgotność będzie stosunkowo niska, być może ciśnienie podskoczyło i docisnęło to co nie trzeba. Ciężko powiedzieć. Wychodzi na to, że do DO trzeba mieć albo dużo szczęścia albo być Robertem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione :)

 

Góra Św. Marcina (56km)

sw_marcina.jpg

Kominy zakładów Azotowych w Tarnowie (52km) (proszę zwrócić uwagę na mgiełkę podświetlona przez światła w Tarnowie)

kominy1.jpg

Jaworzyna Krynicka (112km) i Maślana Góra (100km)

jaworzyna_opis.jpg

prawdopodobnie d. maszt Centertela (ob. Orange Freedom - CDMA 450Mhz) w Laskowej k. Limanowej (ok. 80km)

CDMA.jpg

RTCN Chorągwica (76km)

choragwica.jpg

Przechyba (112km) i Góra Chełm (90km) - (zapomniałem wczoraj dodać)

przechyba_chełm.jpg

 

Przy robieniu tych zdjęć straciłem sporo krwi :)

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie (w sumie mogę to sobie wpisać do stopki...)

Wczoraj u mnie przejaśniało, po zachodzie słońca ładne widoki na Tatry.

Tatry-z-Bystrzycy-1000-2.jpg

Polowałem z miejscówki Łysa Góra

Rzadko, ale jak zwykle grubo :) Świetne mocie te Taty tam, ale objętościowo niewiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta miejscówka nie jest tak rewelacyjna, jak to kiedyś napisaliśmy na DO. Teoretycznie widać z niej Tatry, Bieszczady i Łysogóry, ale w praktyce, tylko szczątkowo. Tatry - jak widać na załączonym obrazku, Bieszczady - tylko skrawki wystające pomiędzy innymi, Łysogóry - na razie tylko w chęciach...

Trzeba szukać czegoś innego.

Przy okazji, miejscówka na Babią Górę jest zarośnięta lasem, nic z niej nie widać, a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z Czantorii właśnie....

 

nad Śląskiem taki syf, że nawet Łazisk nie było widać... za to nawet gołym okiem mozna było dostrzec niskie tatry (na granicy widoczności), a tylko przez chwile tatry zachodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.