Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się. Kto chętny i jest w stanie, zapraszam na wieczorne fotografowanie iluminacji Radiostacji z hałdy Kostuchna ok. godziny 21. Zachęcam do podobnych prób także z innych Waszych PO. Wcześniej natomiast sugeruję jakiś wypad na foto gór - nie wiem czy wystarczy dzisiaj widoczności na Tatry, ale może np. Jeseniki spod Trzebini? Zbyszek, wpadniesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się. Kto chętny i jest w stanie, zapraszam na wieczorne fotografowanie iluminacji Radiostacji z hałdy Kostuchna ok. godziny 21. Zachęcam do podobnych prób także z innych Waszych PO. Wcześniej natomiast sugeruję jakiś wypad na foto gór - nie wiem czy wystarczy dzisiaj widoczności na Tatry, ale może np. Jeseniki spod Trzebini? Zbyszek, wpadniesz?

Oczywiście wpadnę. :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję od rannych godzin w pracy opolską kamerkę i ciągle są w obiektywie Jeseniki więc sądzę, że wieczorem powinniście się wybrać upolować je...

Jedziemy ze Zbyszkiem na godzinę 18.30 w to miejsce. Jeżeli jest jeszcze ktoś chętny z Katowic, aby się wybrać z nami, to proszę o kontakt na maila DO. Gdyby był pełen wypas, to rozważany wyjazd jeszcze dalej za Alwernie lub do Olkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem. :) Na chwilę obecną mam już "zaliczone" ok 150km. Jedziemy po więcej. :)

Część z nas już wróciła do domu ;) Bardzo fajny wypad, w kierunku Jeseniku z Trzebini mieliśmy super warunki, idealny róż nieba. Złapaliśmy troche ciekawych obiektów w Beskidach, maszty, kominy, jakieś panoramki... Z resztą sami zobaczycie :)

 

A teraz Wasza kolej... Kto pierwszy zaskoczy oświetloną Radiostacją z daleka, bo my na nią nie mieliśmy szans? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z nas już wróciła do domu ;) Bardzo fajny wypad, w kierunku Jeseniku z Trzebini mieliśmy super warunki, idealny róż nieba. Złapaliśmy troche ciekawych obiektów w Beskidach, maszty, kominy, jakieś panoramki... Z resztą sami zobaczycie :)

 

A teraz Wasza kolej... Kto pierwszy zaskoczy oświetloną Radiostacją z daleka, bo my na nią nie mieliśmy szans? :(

 

Widoczność wieczorem na południowy wschód nienajlepsza, pogorszyła się względem tego co było popołudniu. Za to czym dalej na zachód tym lepiej. Oj udało się spotkanie na Dorotce :)

Co do Radiostacji Mateuszu, chyba coś jest nie tak z tym oświetleniem. Szczegóły niebawem w odpowiednim wątku żeby zachować porządek.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrykos, a był przy tej okazji jakiś pokaz sztucznych ogni ?

 

O 22 zauważyłem w oddali jakieś fajerwerki. Mam nawet zdjęcie. Godz.22:03, na pierwszym planie wieża TV w Bytkowie.

 

 

Też widziałem te fajerwerki, jadąc wschodnią obwodnicą na wysokości Sosnowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołowska kamera dalekoobeserwacyjna pokazuje, że dziś nie powinno być dużo gorzej jak wczoraj. Tymczasem wracam właśnie z Pszczyny i nawet tam jest bardzo słabo póki co...

 

Porównanie dwóch zdjęć z 14 godź dzisiaj i wczoraj.

Myślę, że dzisiaj wieczorem będzie tak samo jak wczoraj albo nawet lepiej. Panowie na stanowiska ;-)

A-20090830-135634.jpg

A-20090831-134958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie dwóch zdjęć z 14 godź dzisiaj i wczoraj.

Myślę, że dzisiaj wieczorem będzie tak samo jak wczoraj albo nawet lepiej. Panowie na stanowiska ;-)

Rafał, chcemy dzisiaj jechać z Northwoodem do "wściekłych krów" za Olkusz na zachód Słońca - chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w godzinach przed zachodowych na Środulską górkę sprawdzić teorię widoczności Jeseników. Hey pokazuje że się nie da, ale dodając 35m usypanego stoku czerwona kropa sie pojawia na szczycie Pradziada i Jeleniego Hrbetu.

 

Jeśli jest ktoś chętny się zabrać z okolic Czeladzi, Będzina czy Sosnowca to oczywiście proszę o kontakt.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się z wami wybrał Mateo ale to wam raczej nie po drodze... :mellow:

W drodze tam faktycznie nie po drodze, bo wyjedziemy raczej późno i trzeba się będzie spieszyć. Obwodnicą wskakujemy na drogę Olkuską i prosto na miejsce. Chyba że jesteś w stanie dostać się tam we własnym zakresie, to w drugą stronę bez problemu Cię zabierzemy. Inna opcja, że zabierzemy Cię po drodze, ale wtedy musisz być gdzieś przy głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze tam faktycznie nie po drodze, bo wyjedziemy raczej późno i trzeba się będzie spieszyć. Obwodnicą wskakujemy na drogę Olkuską i prosto na miejsce. Chyba że jesteś w stanie dostać się tam we własnym zakresie, to w drugą stronę bez problemu Cię zabierzemy. Inna opcja, że zabierzemy Cię po drodze, ale wtedy musisz być gdzieś przy głównej.

Latanie w środku pola po kapuście i nogawkami ubrudzonymi obornikiem - bezcenne :D Dzięki Panowie za spotkanie!

 

Zwiedziliśmy miejsce (50°17'15.3" N, 19°42'32.86" E), które wg Hey'a jest najdalszym punktem na nizinach, z którego widać Pradziada. Przestwór pól uprawnych między Olkuszem a Skałą jest niesamowity, wielkie pagóry zaorane lub pokryte chwastami a na samym środku trzech obserwatorów focących odcinek między El. Jaworzno a Hutą Katowice. Co z tego wyjdzie - okaże się po obróbce rawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Polecam rzut oka na kamerkę DO i tutaj na Tatry. Odnoszę wrażenie, że dzisiaj Wierchy są do uwiecznienia po lekkiej obróbce. To ciekawa sprawa, bo to trzeci dzień widoczności przy praktycznie nieruchomym powietrzu.

 

Zachęcam do focenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś od rana widoczność sięga 8,5 punktów. Szczególnie dobrze prezentuje się B. Śląski, widoczny gołym okiem jakiś mały pożar/unoszące się lokalnie mgiełki w okolicach Błotnego. Patrząc na zdjęcie satelitarne mam wrażenie, że chociaż momentami, pomiędzy opadami deszczu widoczność powinna sięgać ponad 100 km. A może przyjdzie nam poczekać do jutra?

 

be1cf79fc6c83a42m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.