Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie dobra widoczność na Jeseniki z Opola.... A jutro pewnie widoczność podskoczy...

Raczej małe szanse. Miał być szybki napływ powietrza z W i WSW a tu bardzo rozwinął się wyż nad Alpami (super pogoda na Blanca - własnie miałem jechać ale mi nie wyszło cry.gif) i powoli idzie do nas goracze powietrze o niezby dużej przejrzystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialność w Bielsku Białej 8/10 z tendencją do poprawy. Myślę, że ok 13-15 jak wilgotność jeszcze spadnie, to może być całkiem nieźle.

http://www.tomberry.org/wilgotnosc.php

Zauważam to samo z domu, choć kamerka nie pokazuje jeszcze Babiej, więc trzeba jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie wybrałbym się np na wzgórze k. Oberży lub na Siewierską czy Dorotkę ale w towarzystwie któregoś z kolegów co juz jest dłuzej w temacie i posiada jakis sprzecik ;) byłby ktoś chetny wprowadzic mnie w tajniki DO? ;))

Witaj,

 

W środku tygodnia na Dorotkę lub Siewierską jestem chętny, ale tylko pod warunkiem, że pojawią się w końcu Karpaty lub przynajmniej Jeseniki tak jak dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Czwartu jestem w 100% dyspozycyjny także możemy wymienić się gg lub tel i chętnie wyskoczę! :))

Jako Newbie PW raczej Ci nie wyślę, dlatego prześlij mi plis na adres zamieszczony na DO namiary to siebie, to będziemy się organizować w tygodniu.

 

Wracałem dzisiaj w środku dnia z Karkonoszy - widoczność na zachodzie o niebo lepsza niż w Karpatach. Jeżeli dzisiaj dalekie obserwacje mogły się gdzieś udać w Polsce, to właśnie tam. Co ciekawe o 12 stałem na Wlk. Szyszaku i smog był potworny, Jelenia Góra i Jested to był max...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o zachodzie można znów się spodziewać Jeseników - spójrzcie do zakładki Widzialność na DO - prawie pół kraju na fioletowo smile.gif

 

Ale to tylko powyżej 50 km. Powietrze było mętne i z Wrocławia ledwo było widać Sowie - ok 65 km. Czuć już jesień - niebieskie niebo a powietrze zapylone pod inwersją. Na lepszą widzialność trzeba poczekać aż znów napłynie świeże powietrze z zachodu a to będzie się zdarzac co parę dni - najbliżej w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie (tzn. do zachodu Słońca) do Kolegów z widokiem na zachodni horyzont - czy starczy dzisiaj w tym kierunku widoczności na 170 km? Albo inaczej, jak jest dzisiaj w porównaniu do warunków z rafałowej fotki z Dorotki?

 

We Wrocławiu było bardzo słabiutko ale też zależy jaka wysokość wchodzi w grę. Ledwo widoczne były Sowie i Wałbrzyskie. Słońce schowało się za potężnego Cumulonimbusa. Ślicznie wygladał podświetlony, szkoda że nie miałem czym pstryknąć cry.gif . Patrzyłem potem na niemieckie radary - był oddalony o około 280 km a bardzo wyraxnie widoczny ale to wysokość do 13 000 m!

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale problemem jest też wypalanie traw, sezon właśnie się zaczął.

Mimo wypadków co rok i informacji w mediach, ludzie nadal to robią.

Skutek jest taki, że wieczorem jest intensywny zapach wypalanej trawy a dym snuje się i ogranicza widoczność.

Zwłaszcza u mnie, bo Świętokrzyskie to przede wszystkim rolnicze województwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba a raczej na pewno trzeba będzie przełożyć dzisiejsze spotkanie na GSD z powodu bardzo słabej widoczności. Obawiam się że nawet Altusa sobie nie pooglądamy.

Ma niebawem zmienić się troszkę pogoda, więc musimy poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba a raczej na pewno trzeba będzie przełożyć dzisiejsze spotkanie na GSD z powodu bardzo słabej widoczności. Obawiam się że nawet Altusa sobie nie pooglądamy.

Ma niebawem zmienić się troszkę pogoda, więc musimy poczekać.

To oczywiste. Niestety do końca tygodnia na Śląsku zapowiadana jest parówa (czyt. wysoka wilgotność), więc jak głosi stara mądrość dalekiego obserwatora nie ma co nawet z domu wychodzić.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku zachęcam Was do zamieszczania informacji o planowanych wypadach w teren, do których swoją drogą zachęcam, bo jak pokazuje historia zawsze na zlotach trafia nam się najlepsza widoczność :)

 

A że na spotkaniach portafi być dużo ciekawych ludzi, sprzętów i widoków niech świadczą nasze galerie: 1, 2, 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Prawda koledzy widoczność była dziś straszna :( około 9 rano to z Psar ledwie Dorote było widać ;o później się nieco poprawiło ale i tak w Łaziskach byłem około 14 to na południu było mlecznie ot co... :( Myślę, że w najbliższym czasie uda nam się na Dorocie spotkać i coś razem poobserwować! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste. Niestety do końca tygodnia na Śląsku zapowiadana jest parówa (czyt. wysoka wilgotność), więc jak głosi stara mądrość dalekiego obserwatora nie ma co nawet z domu wychodzić.

 

W sobote wreszcie ma porzadnie zawiać z zachodu chłodnym morskim powietrzem, więc pomimo wysokiej wilgotności względnej jest nadzieja na DO. Niestety dzisiejszy spływ powietrza z zachodu okazał się bardzo słabiutki wbrew wczesniejszym prognozom, ale weekend zapowiada się obiecująco, może nawet na Snieżkę zza Opola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Model COAMPS potwierdza na najbliższe dni prorocze wizje Wicia z poprzedniego postu - klik. Ja bym to nazwał takim małym alarmem widocznościowym przez najbliższe dwa dni nie więcej, bo rewelacji po sobotnich opadach się nie spodziewam, ale jest szansa zobaczyć Tatry, być może o zachodzie Słońca pokusić się o Jeseniki nie z jakichś 130 km ;), tylko więcej. Jakby co pozostaję otwarty na wszelkie spotkania obserwacyjne w rejonie.

 

PS. Dochodzę do wniosku, że pomysł Mertiego połączenia tematyki pogodowej z umawianiem się na obserwacje jest dobry. Skasuję skonstruowany topic o spotkaniach a nazwę tego uzupełnie o spotkania. Tak chyba będzie nam najwygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dobry pomysł aby jednak scalić te dwa wątki :)

Porządek na forum wskazany ale nie rozdrabniajmy się tak bardzo bo niedługo każdy post będziesz musiał gdzieś przenosić :P

 

Szkoda że kamera nie działa... no cóż, będę musiał ruszyć 4 litery i wgramolić się na dach aby sprawdzić sytuację jak tylko te chmury przejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.