Skocz do zawartości

Maksutov-Cassegrain Teleskop NMC1900x152


ansztyk

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem właśnie ten teleskop jako mój pierwszy.

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...=tab%3DWatching

http://www.kumkie.com/reviews/telescope/hioptic_1900x152/

 

 

Wcześniej oglądałem niebo tylko przez lornetkę.

Będę prowadził obserwację z balkonu na 11p z warszawskiego wieżowca. Ale równiez planuje przemieszczać z teleskopem daleko poza miasto.

 

 

Co sądzicie o tym teleskopie? Cena wydawała mi się przystępna, poza tym taniej niz u konkurencji. Teleskop jest wyprodukowany w Chinach www.hioptic.com. W internecie jest mało informacji na temat tej fabryki ale ogólnie mają dobra opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop typowo planetarny. Montaż wygląda dość anemicznie jakoś tak bardziej na EQ2 .

Tyle można powiedzieć po obrazkach i parametrach.

Nie miałem do czynienia i nie wiem czy ktoś na forum miał, więc trudno ocenić .

Rozrzut jakościowy chińczyków jest spory , więc wypowiedzieć można się wyłącznie po obmacaniu okiem :D

Wiadomo mi co nieco o producencie więc napiszę co wiem.

Jest to największy producent teleskopów marki NoName , czyli Nostrus-y, Copernikus-y, Seben-y, oraz niektóre modele niby markowych czyli Bresser/Messier czy Orion.

Potrafią zrobić sprzęt w doskonałej relacji cena/jakość , ale niezbędny jest do tego szczegółowy nadzór i kontrola jakości.

Czy Twój był dobrze nadzorowany ? mało prawdopodobne. Czy jest to odrzut po kontroli jakości ? trudno powiedzieć , ale tak też mogło być.

Niewykluczone że robią też coś dla Meade czy Celestron z ich logo (tego nie sprawdzałem).

W świetle powyższego może to być całkiem przyzwoity teleskopik planetarny lub całkiem szajsowaty.

Raczej nikt tego korespondencyjnie nie rozwikła.

Zagrałeś w ruletkę , czy wygrałeś musisz ocenić sam testując sprzęt .

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ryzykant, ale tylko o montażu można powiedzieć już teraz, że zbyt lichy jak na tubę MC, która waży 6kg.

Co do samego teleskopu, to raczej powinno być ok, ale to Ty Ansztyk nam to będziesz mógł powiedzieć, jak go potestujesz.

Mnie tylko bardzo ciekawi, jaki jest gwint na wyjściu (przy Visual Backu) i jaka jest wewnętrzna średnica otworu wyjściowego.

Może tam jest gwint SCT a dziura jest na tyle duża, że można spokojnie myśleć o kątówkach i okularach 2"?

No ale najpierw radzę pozbyć się tego lichego montażyku i kupić sobie coś z EQ5 i najlepiej na stalowych a nie aluminiowych nogach! Różnica będzie kolosalna!

No i pamiętaj żeby nie ładować się od razu w okulary do powiększenia powyżej 200x.

Pozdrawiam i czekam na recenzje tuby!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę miesięcy coś tego pokroju, było całkiem przywoite ;)

Ale po kolei.

 

Może i ryzykant, ale tylko o montażu można powiedzieć już teraz, że zbyt lichy jak na tubę MC, która waży 6kg.

Tuba sporo ważyła i ten montaż może sobie nie poradzić. Ja używałem EQ-5 i było OK

 

Mnie tylko bardzo ciekawi, jaki jest gwint na wyjściu (przy Visual Backu) i jaka jest wewnętrzna średnica otworu wyjściowego.

Może tam jest gwint SCT a dziura jest na tyle duża, że można spokojnie myśleć o kątówkach i okularach 2"?

Potwierdzam, dało się zamontować Visual Back 2". Ja szybko zapakowałem mu wyciąg 2" Crayforda z mikroruchami bo image shift, mówiąc delikatnie, mnie denerwował. W tandemie wyciąg 2"+kątówka 2", obrazy ładnie ostrzył. Z 2"-wym okularkiem QX26mm Meade'a nie było winietowania. Większych ogniskowych nie miałem okazji przetestować.

 

Był to mój sprzęcik przejściowy i oglądałem nim tylko Księżyc i Saturna. Obrazy były OK a z nasadką bino i orciakami UO to już poezja ;)

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.