Skocz do zawartości

Książka o "astro-szkicowaniu".


jarzbi

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że wokół tematu przyszłości forum narobiło się sporo szumu to My róbmy dalej swoje.

Wszystkim zainteresowanym astronomicznym szkicowaniem chciałbym zaproponować książkę pt: "Astronomical Sketching: A step-by-step introduction" wydawnictwa Springer. Jest to pozycja w języku angielskim lecz mimo wszystko nie powinno stanowić to dużej przeszkody w jej zrozumieniu i stanie się dla nas wartościową pozycją. Używany egzemplarz książki udało mi się kupić za kilkanaście dolarów na jednym z największych sklepów wysyłkowych w USA. Niestety w Polsce nie spotkałem podobnej literatury, lecz widząc jak zaczynają sobie radzić nasi rysownicy z forum to może kiedyś... :)

Wracając do do samej książki to wiem, że nie zastąpi ona nam talentu, ale wzbogaci nasz warsztat. W książce znajdziemy pomoc w dobraniu odpowiednich materiałów plastycznych, opisy różnych technik: rysowanie węglem, ołówkiem, markerem lub kredkami. A techniki te są demonstrowane na przykładzie wielu obiektów astronomicznych: od planet przez komety na ciemnych mgławicach kończąc.

 

okladka3.JPG

 

Książka jest bardzo ładnie wydana - wydrukowana na kredowym papierze (Stron 195). Przykłady są bardzo dokładnie opisane i uzupełnione "tonami" ilustracji.

Na koniec kilka zdjęć: okładka, spis treści 1, spis tresci cd., przykład 1, przykład 2.

A nam zostaję... ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć... potem wydamy swój poradnik :)

Pozdrawiam i życzę połamania kredek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzbi!

Super moc!

Tą książkę mam u siebie na dysku w formie "nie książkowej" a eBooka. Wysłał mi ją jeden kolega z tutejszego forum. A ja podzieliłem się nią z kolejnym kolegą.

Stwierdzam, że ta pozycja jest po prostu świetna! Pokazane tam są świetne techniki i szkice. Wiele się z niej nauczyłem. Jest na prawdę dobra. Polecam wszystkim!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wimmer, a nie wiesz gdzie kupić taki "cuś" do rozcierania (fiszor czy jakos tak)?? Szukałem w internetowych sklepach dla plastyków i jakoś nie znalazłem. Chciałbym fabryczny bo nie lubię prowizorek ze zwiniętej kartki czy pałeczki do uszu. Z tą blaszką maskującą (eraser shield) to też był problem z zakupem. Niby żyjemy w cywilizowanym kraja ale jak tylko coś jest mniej typowe, to już jest z tym problem.

Miałem też wersję "demo" książki lecz jakoś tak mi było z tym źle, wiec jak tylko nadarzyła się okazja to sobie sprowadziłem. Myślałem nawet o kliku sztukach dla ludzi na forum ale jakoś smiałości nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wimmer, a nie wiesz gdzie kupić taki "cuś" do rozcierania (fiszor czy jakos tak)]...

 

Z tą blaszką maskującą (eraser shield) to też był problem z zakupem. Niby żyjemy w cywilizowanym kraja ale jak tylko coś jest mniej typowe, to już jest z tym problem.

 

Myślałem nawet o kliku sztukach dla ludzi na forum ale jakoś smiałości nie miałem.

 

1. Fiszor można kupić w sklepie dla twórczości plastycznej. Jak chcesz, to następnym razem zerknę, czy jest w tym sklepie, w którym ja się zaopatruję. Jak chcesz, to mógłbym taki kupić dla Ciebie (ale najpierw się upewnię ;) )

 

2. Eraser Shield. O tym czymś to nawet nie słyszałem :lol:

 

3. Ajajajajajajaj. Szkoda. Za kilka dolców kupił bym od razu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fiszor można kupić w sklepie dla twórczości plastycznej. Jak chcesz, to następnym razem zerknę, czy jest w tym sklepie, w którym ja się zaopatruję. Jak chcesz, to mógłbym taki kupić dla Ciebie (ale najpierw się upewnię ;) )

2. Eraser Shield. O tym czymś to nawet nie słyszałem :lol:

3. Ajajajajajajaj. Szkoda. Za kilka dolców kupił bym od razu.

 

1. No popatrz, ja znalazłem tylko w dużych kompletach z kredkami.

2. Ten Eraser to taki szablonik w wersji z metalu lub tworzywa. Bardzo pomocny przy tworzeniu detali.

3. Wiem, wiem, zawaliłem sprawę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzbi!

Super moc!

Tą książkę mam u siebie na dysku w formie "nie książkowej" a eBooka. Wysłał mi ją jeden kolega z tutejszego forum. A ja podzieliłem się nią z kolejnym kolegą.

Stwierdzam, że ta pozycja jest po prostu świetna! Pokazane tam są świetne techniki i szkice. Wiele się z niej nauczyłem. Jest na prawdę dobra. Polecam wszystkim!

pozdrawiam

 

Ile waży taka książka?? można to jakoś przesłać drogą elektroniczną??

Zapłacę oczywiście:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Ja sam dostałem tego eBooka od kolegi z tutejszego forum. Podzielę się, oczywiście, ale raczej na PW, bo nie wiem, czy można rozpowszechniać ten rodzaj publikacji.

 

Kuba! Dziękuję! Ta książka jest świetna, i zobacz jaką furorę robi :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chora cena :(

Mnie udało się kupić używaną w idealnym stanie na amazonie za 17$, co nawet przy wysokim kursie dolara jest nieporównywalnie taniej niż w Empik-u. Nie wiem jak z wysyłka do Polski ponieważ podał mi ja znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś chciałby tę książkę?

Jest oferta sprzedaży na Astromaniaku tej książki za 100zł, w bardzo dobrym stanie. Zarezerwowałem ją, ale patrząc do portfela, chyba muszę zrezygnować. Fajnie by było, gdyby znalazł się zainteresowany, bo szkoda takiej publikacji, a mi samemu szkoda rezygnować z rezerwacji.

W EMPiKu kosztuje chyba ze 170zł

Ktoś ma ochotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.