Skocz do zawartości

Meade DSI Pro + akcesoria


misiekc

Rekomendowane odpowiedzi

1. Kamera monochromatyczna Meade DSI Pro (450 zl.)

(recenzja na cloudynights: http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=1341)

Podstawowe dane:

- rozdzielczosc: 510 x 492

- przetwornik A/D: 16 bitowy

- czas pojedynczej ekspozycji: 1/10000s - 1 godz.

Kamerka jest zasilana poprzez kabel USB, dzieki czemu nie ma potrzeby stosowania osobnych, zewnetrznych zrodel zasilania. Doskonale sprawdza sie w roli guidera (jest obslugiwana np. przez PHD Guiding). Oczywiscie może tez byc z powodzeniem wykorzystywana jako podstawowy detektor. Do kamerki jest dolaczone oprogramowanie przeznaczone do akwizycji i obrobki zdjec. Ponadto pakiet umozliwia zadalnie sterownanie i guiding montazami wyposazonymi w pilota Autostar. Stan bardzo dobry.

 

 

2. Reduktor ogniskowej Meade f/3.3 Focal Reducer. (300 zł)

Pozwala na zwiekszenie swiatlosily teleskopu. Reduktor zostal zaprojektowany do wspolpracy z teleskopami w systemie SCT, jednak po dokupieniu odpowiedniej przejsciowki mozna go uzywac z dowolnym teleskopem. Do reduktora dolaczam przejscowke pozwalajaca korzystac z akcesoriow w standardzie 1.25" (zamiast T adaptera). Reduktor uzywalem wraz z kamera DSI Pro zarowno, glownie do guidingu. Stan bardzo dobry.

 

3. Zestaw filtrow LRGB Meade do fotografii CCD (400 zł)

Filtry sa nowe, nieuzywane. Standard 1.25". Przyszly w zestawie z moim nowym nabytkiem, a poniewaz nastawiam sie glownie na fotografie w waskich pasmach wiec moge sie bez nich obyc.

 

4. Katowka Meade 1.25". (50 zl)

Dostalem ja w zestawie z teleskopem, ale po zakupieniu katowki 2" juz od dluzszego czasu jej nie uzywam. Stan dobry.

 

Pierwszenstwo maja oferty na komplet kamera, reduktor, filtry. W przypadku zakupu calego kompletu (poz. 1, 2 i 3) rabat 10%. Przesylka na koszt kupujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja jeszcza raz zadam pytanie, jakie zadałem kilka wątków niżej:

czy ta kontówka MEADE made in China różni się czymś od kontówki Skywacher made in China będącej w standardowym wyposażeniu syntowych MAK-ów?

Liczę na szczerą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zaniedbalem troche "moj" watek. Wiec po kolei.

Osobiscie nie uzywalem DSI Pro z Windows Vista, niemniej widzialem ze ta kamerke da sie uruchomic z tym systemem operacyjnym. Ponizszy link wskazuje, ze nie tylko ja widzialem taka dzialajaca konfiguracje: http://autostarsuite.net/forums/thread/13098.aspx . Nie robilem zdjec planet przez DSI, gdyz mam LPI, ktora moim zdaniem lepiej nadaje sie do tego celu. Podstawowe dwa problemy zastosowania DSI Pro w astrofotografi planetarnej to:

a ) monochromatyczna matryca - trzebaby zmieniac filtry, refokusowac itp.,

b ) odczyt obrazu z matrycy z tzw. przeplotem - powoduje to nieznaczna roznice w czasie naswietlania parzystych i nieparzystych wierszy pixeli, co widac na zdjeciach planetarnych. Oczywiscie mozna skutecznie zwalczyc ten efekt podczas obrobki.

Pomimo tych wad, w internecie mozna znalezc przyklady nienajgorszych zdjec planet robionych ta kamerka.

 

Wracajac do sprzedazy:

- DSI Pro pojechala do nowego wlasciciela,

- katowka wstepnie zarezerwowana.

Pozycje 2 i 3 nadal dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.