Skocz do zawartości

M42 kolejne podejście


krecik380

Rekomendowane odpowiedzi

Tja....

No niby fajnie. Ustawiłem na polarną, zrobiłem ostrość na księżycu, ustawiłem ISO na 800, WB na Auto, wszystko było cacy. Ucelowałem i strzeliłem 3 minutową. Jednak apomniałem o jednej rzeczy. Nie wyłączyłem auto-odszumiania w Nikonie. Jak tylko zaczął sam robić odejmować darki ja przerwałem proces w związku z czym zdjęcie było pokazem szumów w najlepszym wydaniu... Wyłączyłem to cholerne odszmianie i zacząłem robić darki bo myslałem że się uśrednią. Nie uśredniły... (czarne kropki)

Jednak zamieszczam bo szkoda mi trochę tego.

 

d27a7072f0a498dcm.jpg

 

Jak na ten obiektyw za mało materiału (przysłona na f:8) i zryłem szumy. Będzie lepiej, już ja się o to postaram.

1 x 3 min, 2 x 30 sek ISO800, Nikon D80, Nikkor AF 70-300 (f:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat by nie tworzyć nowego a chciałem dać identyczną nazwę :)

Trochę ładnej pogody, w końcu bez tej ch... mgiełki i troche postanowiłem pomarznąć na balkonie.

SW150/750+Nikon D40, ISO 1600 4x30s+4x40s+darki+flaty satck w DSS lekka obróbka w PS.

M42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym obiektywie ustawienie na nieskończoność nie daje wyostrzenia na obiektach odległych (pow. 20m obiektyw wali czy jest to latarnia na horyzoncie czy proxima centauri oddalona o 4,5 roku świetlnego) tylko musze parę setnych części milimetra przed rzekomą "nieskończonością" obiektywu ustawiać a księżyc się do tego nadawał, jak sprawdzałem potem na wenus to było dobrze.

 

Marcoos bardzo fajna fota. Następnym razem zrób w kolorze i zobaczymy efekt bo jestem ciekaw ile wyciągniesz z Nikona ;)

Pzdr ;)

Edytowane przez krecik380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym obiektywie ustawienie na nieskończoność nie daje wyostrzenia na obiektach odległych (pow. 20m obiektyw wali czy jest to latarnia na horyzoncie czy proxima centauri oddalona o 4,5 roku świetlnego) tylko musze parę setnych części milimetra przed rzekomą "nieskończonością" obiektywu ustawiać a księżyc się do tego nadawał, jak sprawdzałem potem na wenus to było dobrze.

 

 

niby logicznie, ale mnie tak nie dzialalo. Gdy ustawialem ostrosc na Wenus, to gwiazdki za nic nie chcialy mi wyjsc ostre z tym samym ustawieniem obiektywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.