Skocz do zawartości

Celestron 80EQ


areek_92

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.bazarek.pl/produkt/0/207519/tel...eeker-80eq.html - 440zł. To najtaniej co udało mi się znaleźć - Google.com twój przyjaciel :)

 

Jak chcesz taniej to tylko Alegro lub Ebay. Niestety poniżej pewnej ceny nie znajdziesz w miarę dobrego sprzętu (chyba że super promocja:))

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj,że w tym Powerseeker to masz w zestawie tylko jeden okular przydatny do czegokolwiek -ten 20mm. 4mm to w tym teleskopie absurdalnie za dużo. Do sensownej eksploatacji wymaga dokupienia przynajmniej 2 okularów, na szczęście mogą być dość tanie. Potrzebujesz jednego 25-32mm oraz czegoś do planet, co Ci da powiekszenie ok. 150x, czyli okularu 6mm. Barlow z kompletu jest pewnie kiepski, a i tak prawie w 100% zbędny. Możesz go użyć od biedy z długoogniskowymi okularami, żeby rozszerzyć gamę powiększeń w dolnej części zakresu.

Moze poszukaj podobnej 80-tki, ale z lepszym wyposażeniem

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" http://www.bazarek.pl/produkt/0/207519/tel...eeker-80eq.html - 440zł. To najtaniej co udało mi się znaleźć - Google.com twój przyjaciel "

 

"haha znalazłem taniej biggrin.gif celestron 80EQ"

 

od razu informuje, że produkty w BAZARKU należą do sklepu militaria.pl jak i również ta strona podana przez areek_92 również należy do sklepu militaria.pl. Wiem bo pytałem się w dziale obsługi klienta o to czy te strony należą do nich i produkty tam załączone. I od razu zapytałem się o ceny które tam widać. Odpowiedź była krótka - ceny są nieaktualne. I zapytałem się o synte 8" classic na dobsonie która kosztuje 989zł na tej stronie, okazało się że aktualnie kosztuje 1300zł. Zapytałem się również o synte 200/1000 EQ-5 która na stronie kosztuje 1600zł, okazało się ze kosztuje 2200zł. Synta 8" na dobsonie PYREX aktualnie kosztuje 1500zł. A więc jak widać na stronie BAZAREK, MILITARIA PL (różowa strona oraz druga ich strona, zielona) widnieją NIEAKTUALNE ZANIżONE CENY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mowillem chce wydac jak najmniej:P a tak serio to kolo 350 -jak najlepszy sprzęt i raczej refraktor tylko.

 

myslalem tez nad zakupem takiego adaptera do robienia zdjęc do teleskopu ,poniewaz mam aparat Benq

 

teraz mam na oku Celestron

Edytowane przez areek_92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od razu mówię że jeżeli chodzi o zbieranie światła to reflektor jest lepszy od refraktora a tym samym jest lepszy do robienia zdjęć:)

łał ... a można wiedzieć skąd Ci to przyszło do głowy? :unsure:

ja bałbym się tak generalizować tym bardziej, że często jest na odwrót :rolleyes:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie kolego poczytaj że lusterko więcej zbierze światła od seczewki :rolleyes:

gdzie?

może jakiś link

 

achromat z warstwami MC przepuszcza około 95-96% światła. Lustro główne odbija w najlepszym przypadku 94% (bywa nawet poniżej 85%) + wtórne kolejne 94% (lub mniej) i w efekcie otrzymujemy około 90% (albo jeszcze gorzej)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zacznijmy od tego że porównamy dwa teleskopy, np 102mm soczewki z 130mm lustra. z resztą większa liczba teleskopów na świecie to teleskopy zwierciadlane, i nie tylko z powodu tego że największa soczewka na świecie ma 102cm tylko dla tego ze możliwość połączenia kilku luster daje możliwość zebrania dużej ilości światła a tym samym oglądanie środka naszej galaktyki tak jak teleskopy Keck'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było b y problemu gdybyś napisał, że większy reflektor zbierze więcej światła niż mały refraktor ale napisałeś:

ale od razu mówię że jeżeli chodzi o zbieranie światła to reflektor jest lepszy od refraktora a tym samym jest lepszy do robienia zdjęć:)

co może zostać mylnie odczytane

a jeszcze zapomniałem, ze reflektory mają LW, które częściowo zasłania LG i powoduje rozjaśnienie pierścieni dyfrakcyjnych i osłabienie krążka Aire'go

 

na forum często można spotkać błędne opinie jakoby reflektory były lepsze od refraktorów lub na odwrót. Nie można tak generalizować bo wszystko zależy od konkretnego zastosowania i konkretnego teleskopu

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było b y problemu gdybyś napisał, że większy reflektor zbierze więcej światła niż mały refraktor ale napisałeś:

 

co może zostać mylnie odczytane

a jeszcze zapomniałem, ze reflektory mają LW, które częściowo zasłania LG i powoduje rozjaśnienie pierścieni dyfrakcyjnych i osłabienie krążka Aire'go

 

na forum często można spotkać błędne opinie jakoby reflektory były lepsze od refraktorów lub na odwrót. Nie można tak generalizować bo wszystko zależy od konkretnego zastosowania i konkretnego teleskopu

 

pozdrawiam

tutaj z kolegą sie zgadzam:) małe nieporozumienie;) tak zależy do czego dany teleskop ma być przeznaczony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.