Skocz do zawartości

lornetka


areek_92

Rekomendowane odpowiedzi

Huhu... No to najlepiej było by przycelować w jakąś 7x50 albo 10x50?

 

Gdybym ja miał 300zł budżetu, to wziąłbym na Twoim miejscu tę lornetkę lub . Co prawda ta pierwsza przekracza Twój budżet o 50zł, ale myślę, że dałbyś radę dozbierać. Ma ona dosyć duże pole widzenia i odpowiednie powiększenie. Złapiesz nią cały Księżyc i będziesz widział dużo szczegółów. Ja sam posiadam 7x50 i jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Druga lornetka, Delta Optical Entry 10x50 jest tańsza. Kosztuje 250zł. Niestety w niej pewnie zawarte są słabsze komponenty ze względu na cenę i jej powiększenie. Ale żebyś się nie przestraszył- nie jest to lornetka do kitu, a wręcz przeciwnie. To przyzwoity sprzęcik ;).

 

Decyzja zależy od Ciebie. Nie pchałbym się w większe powiększenia i obiektywy do 300zł to raz, a dwa im większy power tym mniejsze pole widzenia. Analogia taka :).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 zł mozna jeszcze dostać z zeszłorocznych dostaw lornetkę Nikon Action VII 10x50 - np.:

http://www.sklepfotograficzny.pl/lornetki-...on-VII-10x50-CF

ale trzeba się raczej pospieszyć bo nowe ceny są mniej zachęcające:

http://www.lornetki.pl/karta_produktu.php?idProdukt=29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga lornetka, Delta Optical Entry 10x50 jest tańsza. Kosztuje 250zł. Niestety w niej pewnie zawarte są słabsze komponenty ze względu na cenę i jej powiększenie. Ale żebyś się nie przestraszył- nie jest to lornetka do kitu, a wręcz przeciwnie. To przyzwoity sprzęcik ;).

 

Pozdro.

 

Kuba, mam tą lornetkę od 2 miesięcy; kupiłem po przeczytaniu wątku nt. właśnie DO Entry 10x50 i Nikona Action. Wygrała Entry, bo łatwiej było kupić (przez Nikona nie patrzyłem). I jedno, co muszę powiedzieć: przy każdym użyciu bardziej ją lubię i jestem coraz bardziej zadowolony z zakupu:D Fakt, że w gwiazdki to jak na razie udało mi się popatrzeć raz na Saturna i raz na Wenus, no i Lulinka też przez nią znalazłem [bez podparcia łokci jest ciężko] ;)

 

Pozdro :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu do Księżyca poleca się lornetkę :lol:

Koledzy, gdybym ja chciał pierwszy raz pooglądać Księżyc, to z pewnością zależałoby mi na lepszym obrazie kraterów. Lornetka ma za małe powiększenie do efektywnej obserwacji Księżyca. Ponadto wymaga to posadzenia na statywie. Lornetka jest dobra do przeglądu nieba, wyśmienita do szerokich gromad otwartych pod ciemnym niebem i potrzebna jako dodatkowy przyrząd do obserwacji astronomicznych.

Ale do obserwacji Księżyca potrzebny jest większy power, żeby kolega mógł obejrzeć jakieś kratery, równiny, czy góry. Żeby mógł skupić się na szczegółach cieni na terminatorze. Do tej obserwacji lepszy by był już refraktor 60/700 na EQ1.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.