Skocz do zawartości

Wyprzedaż kilku drobiazgów


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do sprzedania:

DSC06139.jpg

1) dovetail 21 cm – 2 szt. - używane, po 20 zł

2) dovetail 33,5 cm – 1 szt. – nie używane, 40 zł

3) dwa uchwyty do dovetaili przykręcone (bardzo solidnie przy pomocy aż 6 śrub!) do 21 cm dovetaila. Razem tworzy to zespół do zamocowania w montażu dwóch teleskopów równolegle. Ten zespół pozwolił mi na zmontowanie 8” Newtona obok guidera 70/500 - 350 zł

DSC06142.jpgDSC06143.jpg

 

4) Okular 1,25” Plossl 25 mm – nie używany, 95 zł

DSC06140.jpg

 

5) Okiular 1,25” Plossl 10 mm – nie używany, 95 zł

DSC06141.jpg

 

6) obejmy pasujące na refraktor SkyWatchera 70/500 – nie używane, (na zdjeciu skręcone z jednym z dovetaili), 40 zł

DSC06144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uporządkowania:

 

1) dovetail 21 cm – 2 szt. - używane, po 20 zł

szt nr 1 - sprzedane dla: Deryl

szt nr 2 - sprzedane dla: asmial

 

2) dovetail 33,5 cm – 1 szt. – nie używane, 40 zł

sprzedane dla: krzysiek81

 

3) dwa uchwyty do dovetaili przykręcone (bardzo solidnie przy pomocy aż 6 śrub!) do 21 cm dovetaila. Razem tworzy to zespół do zamocowania w montażu dwóch teleskopów równolegle. Ten zespół pozwolił mi na zmontowanie 8” Newtona obok guidera 70/500 - 350 zł

Było zainteresowanie, ale nikt nie zgłosił rezerwacji

 

4) Okular 1,25” Plossl 25 mm – nie używany, 95 zł

wolne

 

5) Okiular 1,25” Plossl 10 mm – nie używany, 95 zł

wolne

 

6) obejmy pasujące na refraktor SkyWatchera 70/500 – nie używane, (na zdjeciu skręcone z jednym z dovetaili), 40 zł

UWAGA: obniżka ceny do 25 zł za obie obejmy.

Namyśla się (ale to nie jest rezerwacja): ax

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6) obejmy pasujące na refraktor SkyWatchera 70/500 – nie używane, (na zdjeciu skręcone z jednym z dovetaili), 40 zł

UWAGA: obniżka ceny do 25 zł za obie obejmy.

Namyśla się (ale to nie jest rezerwacja): ax

 

Obejmy ostatecznie wzięte przez: ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy te okularki to na 100% Plossle czy może Super Plossle?

pozdrawiam

 

To są okularki pochodzące od tego: http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/667

 

Na pudełkach napisane jest "super", ale nie ma "super" co.

Nie chcę tu nikogo naciągać, producent pewnie utrzymuje że to super plossle, ale kto to wie jaka jest prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało już tylko to:

 

3) dwa uchwyty do dovetaili przykręcone (bardzo solidnie przy pomocy aż 6 śrub!) do 21 cm dovetaila. Razem tworzy to zespół do zamocowania w montażu dwóch teleskopów równolegle. Ten zespół pozwolił mi na zmontowanie 8” Newtona obok guidera 70/500 - 350 zł

 

Zespół został zmontowany w profesjonalnym warsztacie przy użyciu dużych maszyn, to nie jest lepianka wykonana wiertarką Toya.

 

 

4) Okular 1,25” Plossl 25 mm – nie używany, 95 zł

 

 

5) Okular 1,25” Plossl 10 mm – nie używany, 95 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na tych okularkach nie jest napisane jaki to typ, ale trochę się wypytałem sprzedawców i okazuje się, że to nie żadne plossle tylko kellnery. Sam takie mam w zestawie do Synty 130/900, ale wymieniam je naq lantany :szczerbaty:

Pozdro.

 

Może i tak to jest. Jak pisałem wcześniej - nie będę nikomu wciskał ani wcierał czy one są takie czy siakie. Co na pewno, to są to proste okularki, nie używane i sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak to jest. Jak pisałem wcześniej - nie będę nikomu wciskał ani wcierał czy one są takie czy siakie. Co na pewno, to są to proste okularki, nie używane i sprawne.

 

Nie Kolego, Aspiryn3 słusznie zwraca Ci uwagę. Nie możesz nazywać plosslami szerokokątnych kellnerów.

Okulary serii "Super" to 52 stopniowe Chińskie kellnery o ekonomicznej wartości i jakości.

Wybacz, ale nie możesz żądać 100zł za kitowego kellnera SW, to porostu jest nie fair wobec początkujących uzytkowników.

Te okulary nie są plosslami, te szkła stoją o jedną kategorie niżej od plossli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Kolego, Aspiryn3 słusznie zwraca Ci uwagę. Nie możesz nazywać plosslami szerokokątnych kellnerów.

Okulary serii "Super" to 52 stopniowe Chińskie kellnery o ekonomicznej wartości i jakości.

Wybacz, ale nie możesz żądać 100zł za kitowego kellnera SW, to porostu jest nie fair wobec początkujących uzytkowników.

Te okulary nie są plosslami, te szkła stoją o jedną kategorie niżej od plossli.

 

Kolego szanowny - jak komuś cena nie odpowiada, to nie idzie do sądu skarżyć sprzedawcę, tylko nie kupuje albo się targuje. Czy Ty teraz się targujesz?

Pokazałem wyraźnie skąd one pochodzą, nic nie ukrywam, nic nie przekręcam. Uważam się postępuję uczciwie.

Przy okazji - 95 zł to nie jest jak "uprzejmie donosisz" 100zł i nie napisałem że cena jest ostateczna, ani że każdy kto przeczyta wątek jest prawnie zobowiązany do kupna.

 

Cena obu okularków spada do 55 zł/szt.

 

P.S. Lepiej by było gdybyś napisał do mnie na PW, a nie robił kwasów i zadymy.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szanowny - jak komuś cena nie odpowiada, to nie idzie do sądu skarżyć sprzedawcę, tylko nie kupuje albo się targuje. Czy Ty teraz się targujesz?

Pokazałem wyraźnie skąd one pochodzą, nic nie ukrywam, nic nie przekręcam. Uważam się postępuję uczciwie.

Przy okazji - 95 zł to nie jest jak "uprzejmie donosisz" 100zł i nie napisałem że cena jest ostateczna, ani że każdy kto przeczyta wątek jest prawnie zobowiązany do kupna.

 

Cena obu okularków spada do 55 zł/szt.

 

P.S. Lepiej by było gdybyś napisał do mnie na PW, a nie robił kwasów i zadymy.

 

Stary.. to nie jest robienie dymów, tylko kulturalne zwrócenie uwagi, zresztą nie przeze mnie jednego. Giełda forum ma charakter nie komercyjny i ma służyć astro bratniej migracji sprzętu w obrębie astrospołeczności. Nie napisał bym słowa gdyby nie Twoja dwuznaczna odpowiedź na uwagę kolegi Aspiryna.

Nie targuję się....nie interesuje mnie te szkło, piszę tylko w imieniu osób niezorientowanych z czym mają do czynienia, które to osoby być może nie świadomie wprowadziłbyś w błąd. Chwała Ci za to że zmieniłeś cenę.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary.. to nie jest robienie dymów, tylko kulturalne zwrócenie uwagi, zresztą nie przeze mnie jednego. Giełda forum ma charakter nie komercyjny i ma służyć astro bratniej migracji sprzętu w obrębie astrospołeczności.

Uważam że komentarze osób trzecich i nie zainteresowanych kupnem powinny być przesyłane na PW do oferentów i jednocześnie zabronione jako publiczne posty regulaminem giełdy. Takie uwagi rzucane mimochodem, albo ze złośliwości, albo w ramach realizacji różnych ideologii - utrudniają sprzedaż i zniechęcają nowych użytkowników. Gdyby na giełdzie astronomicznej w realu (też astro bratnia migracja sprzętu) ktoś stanął przy czyimś stoliku i wyśmiewał się z jego oferty - czy to by było dopuszczalne, moralne i powszechnie pochwalane? Tu - w internecie panuje pewna anominowość i takie akty wymagają mniej odwagi - stąd stają się częstsze. Zawsze mnie to irytowało i kilka razy interweniowałem w obronie innych sprzedajacych.

 

Nie napisał bym słowa gdyby nie Twoja dwuznaczna odpowiedź na uwagę kolegi Aspiryna.

W mojej odpowiedzi nie ma żadnej dwuznaczności.

 

Żeby już sprawy nie ciągnąć, okularki wycofuję ze sprzedaży. Zostało już tylko to:

3) dwa uchwyty do dovetaili przykręcone (bardzo solidnie przy pomocy aż 6 śrub!) do 21 cm dovetaila. Razem tworzy to zespół do zamocowania w montażu dwóch teleskopów równolegle. Ten zespół pozwolił mi na zmontowanie 8” Newtona obok guidera 70/500 - 350 zł

Zdjęcie tego konkretnego uchwytu jest też tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry339912

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dalej szukam nabywcy na to:

 

Pozycja nr 3

dwa uchwyty do dovetaili przykręcone (bardzo solidnie przy pomocy 6 śrub) do 21 cm dovetaila. Razem tworzy to zespół do zamocowania w montażu dwóch teleskopów równolegle. Ten zespół pozwolił mi na zmontowanie 8" Newtona obok guidera 70/500.

 

Cena 325 zł

 

Zdjęcie tego konkretnego uchwytu "w akcji" jest tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=339912

 

P.S. Wow! To numer 3 oglądalności moich tematów, a to tylko takie ogłoszonko. Ciekawe jak to działa ...?

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.