Skocz do zawartości

Przerobka Canona - wyjecie IR - gdzie to zrobic ??


RobertS

Rekomendowane odpowiedzi

Taka firma nie istnieje. Musisz to zrobić albo samemu albo poprosić kolegę który już coś podobnego robił. Są też tacy fotografowie który nie zajmują sie astronomią tylko zwykłą fotografią i przerobili sobie aparaty do cykania fotek w IR.... może ich poproś o pomoc.

Ja mojego Canona 350D przerobiłem sam i nigdy w życiu nie zrobie tego drugi raz....

Info na ten temat jest cała masa w necie, szybko znajdziesz jak trochę pokopiesz...

 

PS Na żytniej w warszawie nie szukaj info bo nie znajdziesz... już to przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ok, dziekuje, bede pytal, bez dzwonienia na Zytnia oczywiscie :)

Pozdrawiam,

RobertS

 

 

Taka firma nie istnieje. Musisz to zrobić albo samemu albo poprosić kolegę który już coś podobnego robił. Są też tacy fotografowie który nie zajmują sie astronomią tylko zwykłą fotografią i przerobili sobie aparaty do cykania fotek w IR.... może ich poproś o pomoc.

Ja mojego Canona 350D przerobiłem sam i nigdy w życiu nie zrobie tego drugi raz....

Info na ten temat jest cała masa w necie, szybko znajdziesz jak trochę pokopiesz...

 

PS Na żytniej w warszawie nie szukaj info bo nie znajdziesz... już to przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, czy znacie kogos (fachowca), ktory bezpiecznie, czyli dobrze, wymieni filtr IR w Canonie ?

Najlepiej, jak bedzie to osoba mieszkajaca na Slasku, wie ktos moze ?

 

 

 

Może autora tego wątku warto się zapytać?

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=326235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym delikatnie odkurzyć temat - czy w Polsce ktoś przerabia Canony pod astrofoto ? Chodzi mi o 40D.

 

W moim EOSie filtr wymieniał wspomniany wcześniej autor wątku o przeróbce Canona, Łukasz Rachuna, kolega jest z tego forum. Spróbuj skrobnąć do niego PW. Z Tarnobrzegu chyba jest niedaleko do Wójczy w świętokrzyskim.

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do takich zabaw mam 2 lewe ręce - ale jak ktoś ma doświadczenie to oczywiście skorzystam (nie za darmo :D)

 

 

Ja tak samo myślałem i bałem się rozebrać mojego Canona. Ale uwierz mi,że nie jest to takie straszne. Ja na wszelki wypadek kupiłem sobie do tego celu starego Canona D60,bo bałem się grzebać w 450D. Jeżeli podejdziesz do tematu bez pośpiechu,to na pewno się uda. Jedyny problem jaki ja mam,to to że zostało mi chyba z dziesięć śrubek i nie mam pojęcia skąd je wykręciłem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.