Skocz do zawartości

Oglądanie nieba z ks. prof. Michałem Hellerem - 11 maja 2009


Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek 11 maja, w Kinie Kijów w Krakowie odbędzie się spotkanie z ks. prof. Michałem Hellerem, pod tytułem "Oglądanie nieba". Wydarzenie związane jest z wydaniem nowej książki księdza profesora, pt. "Jak być uczonym". Organizatorami są Wydawnictwo Znak i Centrum Kopernika. Szczegóły na stronie Wydawnictwa Znak. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

Niestety, o ile dobrze się orientuję, w tym samym czasie planowany jest start wahadłowca Atlantis STS-125 :(. Mam nadzieję, że mimo to na spotkaniu nie zabraknie miłośników astronomii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie książkę ks. prof. pt. "Filozofia i Wszechswiat". Czapki z głów i tylko pozazdrościć wiedzy. Mówiąc kolokwialnie - totalny odlot. Żeby było jasne jestem raczej ściślakiem i nie przepadam za filozofią. Gdybym tylko mógł to z miłą chęcią przyjechałbym na spotkanie.

 

PS. Widzę że akurat niedługo się zacznie. Może ktoś zda krótką relację ??

Edytowane przez Skrzypu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zda krótką relację ??

Parę fotek ze spotkania:

 

Powodem spotkania było ukazanie się książeczki "Jak być uczonym"

1hel0.jpg

 

Ks. prof. Michał Heller udziela wywiadu:

1hel1.jpg

1hel2.jpg

 

Tuż przed 19-tą (prelegent u dołu kadru):

1hel3.jpg

 

Miejsce zajęte w przedostatnim rzędzie (czekałem na Was przed kinem prawie do samego końca):

1hel4.jpg

 

Za telebim "robił" kinowy ekran:

1hel5.jpg

 

Pytający trochę "się gubił", czyżby zestresowany obecnością "tak szacownej osoby" ?

1hel7.jpg

 

Po spotkaniu:

1hel6.jpg

 

Newton z zamontowaną odwrotnie tubą ... :P

1hel8.jpg

 

Po spotkaniu prof. Heller przez ok. pół godziny podpisywał książki:

1hel9a.jpg

1hel9b.jpg

 

Niektórzy chcieli wyrwać podpisaną książkę profesorowi z ręki:

1hel10.jpg

Żartuję, to Michał odbiera książkę z autografem :D

Nadmienię, że była to 20-ta pozycja napisana przez profesora.

 

Spotkanie zaczęło się od wyświetlenia filmu, który powoduje u mnie "gęsią skórkę" za każdym razem, gdy go oglądam. Mowa tu oczywiście o filmie promującym MRA2009. Niestety zamiast wyświetlić go na panoramicznym ekranie, to puszczono go na 3/4 i wyszła jajowata Ziemia i Księżyc :Boink: Póżniej Michał Heller opowiedział o swojej książce "Jak być uczonym" i czy warto być uczonym. Na stwierdzenie "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie," odrzekł "I bogaci w rozum"

Następnie zaserwowano nam pokaz zdjęć mgławic i pozostałości supernowych, po czym laureat nagrody Tempeltona opowiadał o kosmologii, o powstaniu węgla w gwiazdach kolejnych generacji, który to jest podstawą naszego życia. Ogólnie ciekawie, z paroma anegdotami. Przez godzinę czuć było tę mądrość i wielkość filozofa, który o filozofii starał się mówić jak najmniej. Warto było tam być i posłuchać. To tak po krótce.

 

Pozdrawiam:

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.