Skocz do zawartości

Mgławica Pelikan IC5070 - doceniona na digart'cie


Rekomendowane odpowiedzi

w sieci jest taki o portal: http://www.digart.pl/ w którym można umieszczać swoje prace o walorach hmm... artystycznych?

od pewnego czasu istnieje również dział bliski astronomii, czyli astrofotografia.

 

dzisiaj wchodząc przypadkiem na diga zobaczyłem coś takiego:

http://www.digart.pl/praca/2446707/Mglawic...kan_IC5070.html -> niespodziewanka :banan::szczerbaty: Digart Dnia

czyli wyróżnienie dla Adama Jesionkiewicza za Mgławicę Pelikana, ucieszyłem się, że astrofotografia została wreszcie doceniona.

 

Według mnie jest to duże wyróżnienie dla Adama (w ogóle jest to drugie jego wyróżnienie w tym portalu, pierwsze o tematyce astro). dlatego szczerze gratuluję i życzę kolejnych wyróżnień :szczerbaty:

miło się patrzy na coś co zostało docenione i co jest związane z Naszymi zainteresowaniami.

 

Jeszcze raz gratuluję Adamowi i zapraszam resztę użytkowników AF do umieszczania swoich prac na digartcie, pokażmy światu czym się interesujmy i jak to wygląda :))

 

Pozdrawiam

Patryk

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, dzięki za linka, nie byłem nigdy na tej stronie.

 

a dzieki takim stronom możemy wyjść na większą widownie i możemy pokazać co tam w astronomii świszczy :)

może w taki sposób uda sie zarazić parę osób do naszego hobby :)

 

taka mała promocja astronomii :)

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ludzie otwierają się również na inną fotografię. Nie mniej jednak nie znam nikogo komu nie podobałaby się astrofotografia. Dla większości kosmos jest piękny i fascynujący :)

Gratulacje Adam !!!

 

pozdrawiam

Ori

 

Ps: teraz czeka nas zalew nowych zainteresowanych astronomią oraz pierwsze pytania: "Chcę robić takie fotografie (zdjęcie pelikana Adama) syntą na dobsonie, co robić? Co dokupić? Mój budżet to 1500 PLN :szczerbaty:

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "cynk", sam bym przegapił to wyróżnienie, choć nie ukrywam, że zaczynając moją krucjatę na tego typu portalach miałem za cel i marzenie, żeby astrofotografia była zauważona. Digart jest wielki, to departament od sztuki Onetu, więc głównie tam lobbowałem. Udało mi się namówić właścicieli do założenia działu astrofotografia i chyba wszystkich oczekiwania przekroczyła popularność tych zdjęć.

 

Dzisiaj astrofotografia zostaje wyróżniona, przez co w ciągu najbliższych godzin, dni, tygodni, obejrzą ją dziesiątki tysięcy ludzi. To są miejsca do promocji, nie nasze fora, bo tu my wiemy, co to jest astrofotografia, więc nie musimy siebie przekonywać.

 

Nie ukrywam, że jest to też dla mnie duża satysfakcja osobista i mocno łechce próżność. Miło przyjmować już chyba setki komentarzy, niezliczonych maili z prośbami o wersję na tapetę, czy do wydruku na ścianie. Digart to dzisiaj główne miejsce prezentacji sztuki i dlatego tym bardziej jestem zaskoczony, że astrofotografią udało się przeskoczyć mistrzów innych gatunków, a są naprawdę wielcy i bardzo znani.

 

Żeby było ciekawiej, na maila już schodzą też bardzo konkretne propozycje, co można z tym zrobić dalej. Mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić.

 

Niestety - na Digarcie można odnieść wrażenie, że jestem jedyny - a to nie jest prawda. Nie zmieni się to do póki nie pójdą w moje ślady inni. Liczę że kiedyś to się zmieni i swoje prace zaczną prezentować także inni astrofotografowie i dzięki temu nasza "sztuka" nie będzie traktowana jako "cud nad wisłą".

 

Co ja tam będę pierniczył wywody, cieszę się jak dziecko, bo to naprawdę mega trudne trafić na czołówkę przed tak genialnymi pracami, jakie można tam znaleźć. I naprawdę liczę, że koledzy poczują nitkę współzawodnictwa i szersza widownia będzie mogła obejrzeć pracę nas wszystkich.

 

Wychodzenie z astrofotografią na szerokie wody powinno być jednym z projektów promocji astronomii w 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.