Skocz do zawartości

lot nad powierzchnią księżyca


Lardux

Rekomendowane odpowiedzi

księżyca"....

 

Jak widzę kolega jeszcze nie opanował poprawnych nazw... "Księżyca". Zarówno w samym tytule jak i poście rażące uchybienia...

Szkoda, nie dawniej jak kilka dni temu już wydawało się że kolega zrozumiał... :angry:

 

Ori

 

Ps: o tym wydarzeniu i animację samego lotu opisali już koledzy w innym wątku, też kilka dni temu.

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak widzę kolega jeszcze nie opanował poprawnych nazw... "Księżyca". Zarówno w samym tytule jak i poście rażące uchybienia... (...)

 

Ori

 

W tytule jest błąd. Ale pisząc "ciemną stronę księżyca" Lardux przytoczył tylko oryginalną pisownię na wspomnianej przez niego stronie...

Edytowane przez Hermes1937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy może sobie spokój z tą pisownia, inne rzeczy są bardziej niepokojące.

 

zarówno tytuł jak i treść mojego postu to cytaty z arta do którego linka podesłałem, wiec proszę o nie czepianie się mnie tylko autora tamtego arta, zapraszam na forum tamtego artykułu...

Powiem Ci, że nie mam zamiaru błąkać się po jakichś tam forach, tutaj mamy "swoje" forum i dbajmy o jego jakość inni niech się martwią za siebie. Zatem jak się coś poleca to trzeba być świadomym co. No ale mniejsza o to, przeczytałem ten polecany artykuł i obejrzałem dołączone dwa filmiki.

 

Zatem kilka sprostowań i trochę uwag co do jego treści (cytuję):

 

Ostatnie nagranie jest najprawdopodobniej najlepszym materiałem, który dostarczył Selene. Niestety samego momentu uderzenia nie udało się zarejestrować, ponieważ satelita uderzył w ciemną stronę Księżyca.

 

Oczywiście nieprawda ponieważ KAGUYA wleciał jedynie w zacieniony obszar zbocza krateru,

 

Pierwszy film rzeczywiście najprawdopodobniej jest renderem zmontowanym na podstawie nadesłanych zdjęć.

 

W gwoli ścisłości na podstawie stereoskopowych zdjęć otrzymanych z TC (Terrain Camera) standardowego wyposażenia sondy, nie jest to zatem "sztuczny render" co mogło być sugerowane,

 

Drugi materiał wygląda nieco bardziej naturalnie.

 

A tu już kompletna ignorancja autora !!!

Dla tych co obserwowali kiedykolwiek Księżyc i oglądali zdjęcia z różnych orbiterów od razu rzuci się w oczy, że nie jest to lot nad samą powierzchnią tylko ładnych -dziesiąt kilometrów nad. A po drugie nawet kompletny nowicjusz, przykładając jednak minimum uwagi do tego co pisze zauważy patrząc na czołówkę filmu, że był on wykonany 22 kwietnia 2009, czyli sporo wcześniej.

 

Propozycja dla moderatora - usunąć watek jak leci!!!

 

Po pierwsze było już o tym: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...st&p=352200

Po drugie jak chcesz coś polecać to sprawdź np. u źródła, czyli w np. w JAXA http://www.jaxa.jp/press/2009/06/20090619_kaguya_tcmi_e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Propozycja dla moderatora - usunąć watek jak leci!!! ...

Kol. Lardux jest początkującym. Odważnie próbuje pisać o sprawach, które go interesują. Aby nabrać doświadczenia i wiedzy, musi to robić,

Mnie tam podoba się Jego otwartość i zainteresowanie, niezależnie od popełnianych niezręczności.

Chyba nie powinniśmy tak ostro na niego napadać - ja w każdym razie zapewniałem Go o ogólnej życzliwości panującej na tym Forum.

I jak teraz będę wyglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Lardux jest początkującym. Odważnie próbuje pisać o sprawach, które go interesują. Aby nabrać doświadczenia i wiedzy, musi to robić,

Mnie tam podoba się Jego otwartość i zainteresowanie, niezależnie od popełnianych niezręczności.

Chyba nie powinniśmy tak ostro na niego napadać - ja w każdym razie zapewniałem Go o ogólnej życzliwości panującej na tym Forum.

I jak teraz będę wyglądał?

 

 

Janko, nie przejmuj się - jeszcze trochę i się nauczę, wtedy koledzy będą na mnie mniej naskakiwać, muszę po prostu poznać reguły tego forum - już na pewno wiem że trzeba poświęcić trochę czasu na wyszukanie odpowiedniego tematu jeśli chce się coś dodać - no i przede wszystkim pisać co jest cytatem (robić przypisy jak w liceum) a co moim własnym odczuciem... jeszcze trochę wody upłynie zanim tak się stanie, ale dam rade...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.