Skocz do zawartości

Obserwacje Perseidów 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Grupo krakowska AF.

Czy robimy wspólne wizualne obserwacje Perseidów ?

Teleskopy nie wymagane, tylko leżaczek/karimata, kocyk, coś na komary, kartka i czerwona latarka.

Wzmożoną aktywność w tym roku można zaobserwować 2 razy: 11/12 nad ranem (nowe max.) i wieczorem 12 sierpnia (stare maximum).

Mi noce 11/12 i 12/13 pasują.

Zastanawiałem się nad Kudłaczami, a wolforzech i Aldebaran wspominali o kopcu Kraka.

 

Piszcie, czy macie czas, ochotę i jaką wybierzemy lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZLOT! Jestem na tak. Ostatnio w Krakowie panowała taka cisza, że zaczynałem się martwić. Co do lokalizacji nie będę się raczej wypowiadał bo w Kudłaczach nie byłem. A i raczej trudno będzie mi się gdziekolwiek dostać ponieważ pojazdu niet ;p Ale tym się martwic będę później. Więc mnie można wpisać jako prawie pewnego przyjazdu a dojazd sobie jakoś zorganizuję.

Edytowane przez Walken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około północy wyczyściło się niebo i było bezchmurne. Zdążyłem tylko zrobić obrazki referencyjne dla PAVI, lecz wizualnie nic nie obserwowałem :angry: Siedziałem do 3 nad ranem , ale bezowocnie :(

 

W tej chwili są nad Niemcami chmurzyska, ale może zdążą przejść nad nami do wieczora. Za nimi widać czyste niebo, więc jest szansa ....

 

IMC raczej nie rozpieszcza:

mapa1.jpg

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.K. - dzięki za wiadomość. Na spotkania obserwacyjne zawsze jestem chętny, ale tu coś, qrcze, pogoda nie bardzo :( . Ostatnio jestem zajęty sprawami mieszkaniowo-przeprowadzkowymi, więc jeśli mam zawalić noc, to wolałbym być pewny, że wszystko wypali. Jak tylko się poprawi, to postaram się przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zostałem i zrobiłem 4 godziny obserwacji wizualnych :banan:

Dobrze, że nie wyjąłem z mojej "kurtki meteorowej" rękawiczek, bo były jak znalazł na to zimno i dużą wilgotność.

Zaobserwowałem 52 zjawiska, z czego 42 PER (6 jasnych na "minusie"; max. -4 mag.), 3 SDA, 4 KCG i 3 ANT.

 

Doszło jeszcze 7 postronnych osób (jedna fociła 20-to sek. ekspozycje przez kilkadziesiąte minut, trzy rozłożyły koce i wypatrywały "spadających gwiazd" przez ponad godzinę, jedna zadzierała głowę do góry przez kilka minut i na koniec 2 smakoszy piwa mnie odwiedziło).

Ostatecznie z kopca chmury mnie wygoniły.

 

Miało być kilka osób, ostatecznie dotarł tylko Mateusz. Dzięki za towarzystwo.

 

Pozdrawiam:

naładowany meteorowo MK

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.