Skocz do zawartości

Sprzedam Syntę 8", i inne


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów!

 

Dziś wystawiam na sprzedaż mój sprzęt astronomiczny.

 

Synta 200/1200 , 8 cali, dobson

Teleskop w dobrym stanie, oczywiście lustro główne nie uszkodzone, bez rys.Kilka drobnych rysek na obudowie. Zmiany estetyczne związane z eksploatacja teleskopu. Synta pochodzi z nowej serii zawierającej już dużo lepszy od poprzednika wyciąg Crayforda. Teleskop był używany kilkanaście razy, głównie do niezbyt długich obserwacji. Kupiony w DO niecałe 2 lata temu.Do teleskopu dołączam typowe okulary z zestawu. Do zestawu zalecam kupno filtra UHC-S oraz filtra księżycowego by maksymalnie wykorzystać sprzęt :)

8a2d0e3befc912fem.jpg 6b6b3891cf28fcb9m.jpg 0d7e5a69e036e7fbm.jpg 15754261c5b43805m.jpg

 

 

Tuba optyczna 150/750 SkyWatcher

Jest w stanie idealnym, sklepowym, pozostała jeszcze folia i papier ochronny!!! W zestawie odpowiednia szyna mocująca. Tuba ma niecały 1 rok

d0c74a5081fe0fedm.jpg 71e47a29d03cd74bm.jpg 2148a820101fbe74m.jpg

 

Zapomniałem dodać tuba optyczna 150/750 ma jescze 1 roczną gwarancję!!!

 

Montaż paralaktyczny Sky View Pro typ EQ-5+

W stanie dobrym+, jedno pokrętło uszkodzone (co mi w zasadzie nie przeszkadzało - można dokupić nową gałkę).

Używany z dedykowanym silnikiem. Brak lunetki biegunowej - można bez problemu dokupić tu. Montaż bardzo stabilny, osadzony na solidnym statywie o grubych nóżkach z możliwością regulowania ich wysokości.Do zestawu dołączam silnik w dwóch osiach oraz pilot pilot sterujący- niestety są już słabe baterie (6x R20). Montaż ten z tubą 150/750 i silnikiem służył mi za pierwszy sprzęt do astro-foto. Niestety nie doczekałem się lustrzanki ;( więc nie wykorzystałem ani 10% z jego potencjału. Wiadomym jest ze montaż był użytkowany z w/w tuba optyczną wiec zalecam wzięcie obu rzeczy. Zalecam także dodatkowe przeciwwagi dla większych teleskopów.

241212d85e23dd54m.jpg b202b634c05c340dm.jpg 69bc219359dbd9c7m.jpg 54c496332dafc430m.jpg 5d60c08e3085e5cfm.jpg 1e0af96d300a471cm.jpg

Oczywiście jest również pręt oraz przeciwwaga 2,5 kg do tego a także zaślepka na lunetkę. Na zdjęciach są zdjęte

cena: 1500 zł + przesyłka (55zł) ----- sam montaż jest warty 1600 zł bez przeciwwag (2,5 kg), silników. Cena rynkowa tego zestawu to około 2200 zł --- u mnie znacznie taniej :P

Oczywiście cena do negocjacji...

Akcesoria dodatkowe:

1. Adapter do cyfrówki MicroStage 6030-stan bardzo dobry - 85 zł + przesyłka

2. T-Ring Pentax S (M42)-stan idealny - 25 zł + przesyłka

3. Filtr mgławicowy Baader UHC-S 1,25"-stan bardzo dobry - 115 zł + przesyłka

4. Filtr księżycowy Antares 1,25-stan dobry+ -22 zł + przesyłka

5. Przeciwwagi 2x po 5kg - 45 zł za sztukę + wysyłka

 

38d4993592311e14m.jpg 050ad5673c8c44fem.jpg 62a5377b6e25dc8cm.jpg 66f657b2cb248c11m.jpg 23074d30968d213fm.jpg

 

 

Jako że czas mnie goni cena montażu i tuby optycznej jest do negocjacji piszcie oferty na PW!!!

 

pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pamiętajcie ze jeśli jakiś nabywca synty, tuby lub montażu zażyczy sobie któryś z akcesoriów to będziecie musieli zwolnic rezerwacje :)

 

W pierwszej kolejności chciałbym sprzedać te główne rzeczy :)

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synta znowu wolna-- zachęcam do kupna, na tym forum można przeczytać wiele o tym teleskopie wiec nie muszę już wypisywać jego zalet. B)

 

 

Sprawa filtrów, rezerwacja przedstawia się następująco:

1. Sheoll

2. SławekB

3. tutko

4. sg1

 

Do tej pory ignorowałem PW dot. filtrów, bo były zarezerwowane dla kupującego synte. Teraz po wycofaniu się kupującego zmuszony jestem do rozdzielenia synty i filtrów, dlatego ceny filtrów trochę wzrosły.

Do każdego, kolejno pisał będę PW, z zapytaniem o kupno. Prosiłbym wiec o szybkie odpowiedzi, bo chciałbym sprawę filtrów zamknąć do jutra, by nowy nabywca miał szansę otrzymać je jeszcze w tym tygodniu

 

więc:

 

filtr UHC-s 145 zł

filtr Antares 45 zł (wczesniej gdy ustalałem cenę, patrzyłem ni na ten filtr co trzeba ;P )

przesyłka obu filtrów to 16 zł (paczka priorytetowa)

w sumie cena flitów to równo 206 zł --- wart zaznaczyć ze sam filtr uhc-s jest wart 199 zł wiec drugi jest tak jakby za 7zł ;P

 

oczywiście także można składać nowe propozycję jakby komuś super, bardzo zależało na tych filtrach to niech pisze z jakaś lepszą propozycją cenową

co do stanu to potwierdzam: stan bardzo dobry

 

Adapter do cyfrówki zarezerwowany - czekam na odpowiedź

 

Oczywiście zachęcam do kupna tuby optycznej i montażu - wtedy można liczyć na lekki upust. Jest to znakomity zestaw dla stawiającego pierwsze kroki w astrofotografii. Przypominam ze do zestawy są wliczone silniki na obie osi (takie jak tu)- cena samych silników to około 500 zł -niestety nie mam do nich zasilacza, wiec zasilanie jest tylko z baterii

W zestawie brak jest lunetki biegunowej,nie jest specjalnie konieczna do obserwacji wizualnych, jednak do astrofotografii jest niezbędna.

Cena montażu w ostateczności jest do lekkiej negocjacji ;P

 

hmm... może ktoś chce lepiej wyważyć teleskop? zachęcam do kupna przeciwwag - tu jest już totalna obniżka cena poniżej 50 % ceny rynkowej...

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.