Skocz do zawartości

Wspólne obserwacje w Poznaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady panowie!

Ja bez prtoblemu odbieram DCFa przy masztach radia Łódź.....trzeba by było znaeźć się np. pod masztem albo linia wysokiego napiecia na niskich dzwigarach!

Mimo to warto sprawdzić. W CAMK-u i nie tylko tam, bywały już nie raz ,,przeboje'' z DCF-em. Lokalne warunki odbioru mogą się bardzo różnić nawet na poszczególnych stanowiskach, a szkoda byłoby ,,zmarnować'' taką brzegówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda potrafi zaskoczyć!! właśnie teraz powinno być u mnie trochę chmurno, a tu co :D pikne niebo. KOniunkcja z Marsem, Wenus.... sam Księżyc. zapowiadają się niezłe obserwacje. A już o 18:25 mam flare Iridium -1mag (o ile pamiętam). Mam nadzieję że pogoda taka zostanie.

Nawet ostatnio ICM zaczyna nawalać. :( :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METEO. Ok 05;00 rano, wyglądało to na północy niezbyt ciekawie. (Chmury niskie warstwowe i cirrus). Najlepiej było na południowym wschodzie. Najnowsze notowania z Okęcia przewidują w nocy niskie zachmurzenie i opady śniegu, związane z układem frontów atmosferycznych, nadciągających z północnego zachodu. Poczatkowo ma to dotrzeć w okolice Bydgoszczy, a później do Białegostoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wstyd się przyznać ale pewnie było lub nie było w Krakowie widać zakrycia i to przy ładnej w sumie pogodzie ale zajety byłem innymi obserwacjami w tym czasie i na Łysego nie lookałem za często a jasnych gwiazdek koło niego było z kilka na kandydatki do zakryć i odkryć :?

Szkoda że ten pas brzegówki nie przebiegał przez Kraków bo mielibyście piękną pogodę do 22h potem przyszły średnie, ławicowe chmury i było po zawodach :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Januszku zapraszam pod Łódź 27 marca!

A tym, że nie widzieliście to się nie przejmujcie ja dopiero po kilkunastu nieudanych obserwacjach zobaczyłem jak gwiazda chowa sie za Księzycem.

Paweł

Maksio, pierwsze zakrycia robiłem w Niepołomicach w tamtejszym obserwatorium w latach 80-tych więc wiem jak to i o co biega, poprostu zaaferowany pogodą i obserwacjami nie zwracałem na to zakrycie uwagi choć koło 22h gwiadka była już widoczna gołym okiem koło Łysego co zwróciło po prostu moją uwagę i skojarzłem to z akcją zakryciową na forum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie widzę relacji z zakrycia pod Bydgoszczą. Zakrycie pod Bydgoszczą było (chmuru zakryły Księżyc) :D . Zjechało dość sporo ludzi. Wybaczcie, że nie wymienie nazwisk ale wszytkich nie pamiętam. Było nas: z Bydgoszczy 4 osoby, z Poznania 4 osoby, z Torunia 2 osoby, z Konina 2 osoby z Gdańska 2 osoby nawet Adam z Piły dojechał, czyli jak by nie liczyć zebrało się w internacie szkoły rolniczej przynajmniej 15 osób na brzegówkę. W tym czasie trwał na miejscu konkurs astronomiczny dla młodzieży Ati się nawet na jakąś nagrodę załapał. Umówiliśmy się wstępnie na zakrycie 27 marca z bazą w Nieźwiadach. Z Poznania już teraz moge powiedzieć, że przyjedziemy w dwa samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie widzę relacji z zakrycia pod Bydgoszczą. Zakrycie pod Bydgoszczą było (chmuru zakryły Księżyc)

Mirek, nie tylko Łysego zakryło, to było całkowite zaćmienie nieba i to nawet z małym deszczem :( :x

W tym czasie trwał na miejscu konkurs astronomiczny dla młodzieży Ati się nawet na jakąś nagrodę załapał.

Nie wiem czy Adam pozwoli ale ja z Michałem widzieliśmy jak młody astronom z Gdańska dostał fajową płytke CD, obrotową mapke nieba i nomogram faz Księżyca no i dyplom chyba.Gratulacje Ati!! Tylko szkoda że ci lunetki przeszły koło nosa :( :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady stary zająłem tam mało znaczące miejsce. Właściwie to na konkurs nie byłem kompletnie przygotowany bo przyjechalem tam na brzegówkę i jakis koleś powiedział że jak chcem to mogę w ostatniej chwili przystąpić do jakiegoś tam konkursu. Powiedziałem że jasne bo co mi zależy?? Jakas nagroda na pewno będzie bo każdy dostał :D:D:D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki skromny Ati!! zaoszczędziłeś troche siana na mapkach i płytce.

Aha zrób wszystko żebyć tam w marcu z nami był nie!! Michał z Konina też namów tam tate. Zróbcie to samo co na 31 stycznia, zadziałało więc i na marzec powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.